ULEB taurė: 13 taškų deficitas

Į Eurolygą siekiantys grįžti Vilniaus „Lietuvos ryto” krepšininkai per pirmąsias ULEB taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynes nedemonstravo gero žaidimo – vilniečiai išvykoje 70:83 pralaimėjo Strasbūro IG komandai ir vos išvengė triuškinančios nesėkmės.

Jau po pirmojo ketvirčio aikštės šeimininkai buvo įgiję 15 taškų pranašumą, o prieš didžiąją pertrauką skirtumą padidino iki 23 taškų (52:29). Tragiškai pirmąją mačo dalį atrodę vilniečiai niekaip nerado kelių prie Strasbūro ekipos krepšio. Prancūzų gynybą kartkartėmis pralauždavo tik Andrius Šležas ir amerikietis Kareemas Rushas – jie per pirmus du kėlinius pelnė po 11 taškų, o visi likę Vilniaus ekipos žaidėjai kartu – tik 7.

Vis dėlto triuškinančios nesėkmės, kuri „Lietuvos ryto” krepšininkų galimybes iškopti į pusfinalį galėjo sumažinti iki minimumo, pavyko išvengti.

„Džiaugiuosi, kad mačui baigiantis mums pavyko sumažinti atsilikimą. Dabar mūsų laukia antros rungtynės, kurias pasistengsime laimėti. Neabejoju, kad esame stipresni ir iškopsime į pusfinalį”, – po rungtynių tvirtino „Lietuvos ryto” ekipos vyriausiasis treneris serbas Aleksandras Trifunovičius.

Pasak stratego, jo auklėtiniams trūko sėkmingesnio įžaidėjų pasirodymo, o pirmą mačo dalį vilniečiai buvo „tušti” gindamiesi.

Prancūzijos komandos vyriausiasis treneris Ericas Girardas tvirtino, kad jo treniruojami krepšininkai pirmuosius du kėlinius sužaidė tarsi iš natų: „Tai buvo geriausi du kėliniai šį sezoną. Visi žaidėjai rungtyniavo itin efektyviai, ypač įžaidėjai, jie atliko didelį darbą.”

Pirmos ketvirtfinalio rungtynės

STRASBOURG – LIETUVOS RYTAS 83:70 (28:13, 24:16, 15:20, 16:21). Strasbourg: Nissimas 21, Eidsonas 18, Sandersas 10, Smithas 8, Darrigandas 7, McCordas 7, Madrichas 6 (8 atk. k.), Marquisas 4, Giffa 2. Lietuvos rytas: Rushas 21, Šležas 11, Jomantas 11, Blumas 7, Nielsenas 6, Lukauskis 6, Batista 5, Žukauskas 3 (Štelmaheris, Petravičius). Taiklumas: dvitaškiai 20/39 (51,2) ir 18/36 (50), tritaškiai 8/22 (36,3) ir 7/21 (33,3), baudos 19/22 (86,3) ir 13/19 (68,4). Atkovoti kamuoliai 37 ir 28, rezultatyvūs perdavimai 8 ir 9, perimti kamuoliai 5 ir 5, klaidos 7 ir 13, blokuoti metimai 2 ir 1.

Hapoel – FMP 88:79, Crvena Zvezda – Real 72:83, Uniks – Montepaschi 83:53 (Uniks: Štombergas 17; D.Lavrinovičius 13, 8 atk. k., 5 per. k.; K.Lavrinovičius 12, 9 atk. k.; Montepaschi: Kaukėnas 16).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .