Stalo kompiuterius lietuvių namuose keičia nešiojamieji

Nešiojamieji kompiuteriai, kuriuos dar visai neseniai naudodavo tik klestintys verslininkai, vis dažniau įsigyjami ir naudojimui namuose. Įprastą stalo kompiuterį į nešiojamąjį lietuviai iškeičia dėl mažėjančių kainų bei patogumo.

Informacinių technologijų srityje dirbančių įmonių duomenimis, pastaraisiais metais prekyba nešiojamaisiais kompiuteriais Lietuvoje išaugo beveik dvigubai.

2003 metais šalyje buvo parduota apie 13 tūkst. tokių kompiuterių, o 2004-aisiais – jau apie 25 tūkst. Pardavimams ir toliau sparčiai augant, prognozuojama, kad šiais metais nešiojamųjų kompiuterių bus parduota daugiau nei 20 proc. palyginti su ankstesniais metais.

Nešiojamųjų kompiuterių rinka auga ne tik Lietuvoje – ši prekė įgyja vis didesnį populiarumą ir kitose šalyse.

UAB „BMS” vadovas Artūras Afanasenka patvirtino, kad jo įmonėje nešiojamųjų kompiuterių pardavimai padidėjo keliskart. Anot A. Afanasenkos, nešiojamųjų kompiuterių pardavimai artėja prie stalo kompiuterių pardavimų. „Šiuo metu stalo kompiuterių parduodame gal 10 proc. daugiau. Kitose įmonėse šis rodiklis kitoks”, – sakė direktorius.

A. Afanasenkos nuomone, nešiojamųjų kompiuterių paklausą lemia pirmiausia mažėjančios kainos.

„Nešiojamieji kompiuteriai pastaruoju metu stipriai atpigo. Jau galima santykinai sulyginti įprastų stalo bei nešiojamųjų kompiuterių kainas. Kita vertus, namų vartotojai pradeda vertinti nešiojamųjų kompiuterių mobilumą – turėti tokį kompiuterį labai patogu, nes jis „nepririštas” prie vienos vietos. Be to, nešiojamasis kompiuteris vietos namuose užima labai mažai”, – pranašumus dėstė A. Afanasenka.

Kainos nesusilygins

Pasak „IBM” padalinio „Lenovo” atstovo Lietuvoje Andriaus Kunčiko, pinga ne tik nešiojamieji, bet ir stacionarūs kompiuteriai.

„Kainos pamažu panašėja, tačiau aš manau, kad šioks toks skirtumas visuomet išliks. Nešiojamieji kompiuteriai niekada nekainuos tiek pat kaip stacionarūs”, – svarstė A. Kunčikas.

Be to, jis pažymėjo, kad sugedusį nešiojamąjį kompiuterį sutaisyti kainuoja daug brangiau.

Tačiau A. Kunčikas pripažįsta, kad nešiojamojo kompiuterio mobilumas yra didelis pranašumas. Mobilus kompiuteris reikalingas ne tik versle, bet ir namuose. „Nešiojamuoju kompiuteriu galima naudotis bet kur. Galima kompiuterį pasiimti išvykus ar keliaujant atostogų metu. Nešiojamasis kompiuteris ypač praverčia studentams”, – pasakojo A. Kunčikas.

Bendrovės „Sonex kompiuteriai” pardavimų vadybininkas Saulius Vedeikis atkreipia dėmesį, kad sparčiai plėtojant technologijas jau galima įsigyti nešiojamųjų kompiuterių, kurie savo techninėmis galimybėmis beveik nesiskiria nuo stacionarių kompiuterių.

„Jau yra nešiojamųjų kompiuterių su atskira vaizdo plokšte, tad galima žaisti ir šiuolaikinius kompiuterinius žaidimus, ir dirbti su grafika. Procesoriai taip pat nenusileidžia esantiems stalo kompiuteriuose, jie yra spartūs ir vartoja nedaug energijos”, – pasakojo S. Vedeikis.

Kompiuterių specialistas pastebi, kad nešiojamieji kompiuteriai tampa būtinybe aptarnavimo sferoje. „Visi modernesni viešbučiai, restoranai turi savo bevielio ryšio tinklą, tad darbuotojai, turėdami nešiojamuosius kompiuterius, gali kur tik nori naudotis internetu bei su savimi turėti visą informaciją. Tai yra išties patogu”, – sakė S. Vedeikis.

Vis dėlto S. Vedeikis sako nemanąs, kad stacionarūs kompiuteriai gali greitu laiku tapti visai nepopuliarūs.

„Kaip ir kaip būtų, nešiojamieji kompiuteriai yra brangesni”, – pabrėžė pašnekovas.

Į kitą nebeiškeistų

Pirkėjų klausiamas, kokį kompiuterį rinktis, S. Vedeikis sako pirmiausia išsiaiškinantis kliento poreikius.

„Reikia žinoti, kam jums reikalingas kompiuteris, ką ruošiatės su juo daryti, – pataria jis. – Paprastai pasiūlome kompiuterį, kuriuo galės naudotis visa šeima.”

Teigiama, kad gerą nešiojamąjį kompiuterį galima įsigyti už 3 500 – 4 000 Lt. Anot pardavėjų, ypač palankus metas kompiuterį pirkti vasarą – rudeniop tiek nuolaidų jau nebus taikoma.

Nešiojamuosius kompiuterius naudojimui namuose įsigiję klaipėdiečiai sakė, kad nė už ką nebeiškeistų jų į stacionarius.

„Mano nešiojamasis kompiuteris prieš pusmetį kainavo 4 900 Lt, tačiau dabar jis kainuotų tik apie 4 000 Lt. Jo techninės galimybės mane visiškai patenkina – jo galingumas toks pat kaip ir stacionaraus kompiuterio, – sakė teisininkas Arūnas. – Dažnai vežuosi kompiuterį kur nors išvykdamas, man jis reikalingas ir darbui, ir laisvalaikiui. Dar man patinka, kad nešiojamam kompiuteriui nereikia specialaus stalo – gali jį padėti tiesiog į lentyną.”

Giedrė Petkevičiūtė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Stalo kompiuterius lietuvių namuose keičia nešiojamieji"

  1. 7if

    👿 😥 hghhjg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.