Delfinų šeimą papildė dar vienas „vyras“

Jūrų muziejaus delfinų šeimyna pagausėjo, joje atsirado naujas narys – mažas patinėlis, kurį delfinė Premija atisvedė per pasirodymą žiūrovams.

Tai – pirmas septynmetės patelės jauniklis. „Iš pradžių motina buvo sutrikusi. Ji paprasčiausiai nežinojo, kaip su juo elgtis, kaip maitinti, kaip juo rūpintis. Tačiau viskas susitvarkė ir dabar motina su vaiku jaučiasi gerai“, – aiškino veterinarijos gydytoja Osvalda Dobiliauskienė.

Anot jos, darbuotojai bei treneriai nesikiša į patelės ir jauniklių santykius. Mažyliu rūpinsis tik delfinė Premija, beje, pati gimusi muziejuje Klaipėdoje.

Su „tėvu“ – jau trečią dešimtmetį baigiančiu delfinu Argu – patinėlis visiškai nebendrauja. Gydytoja tvirtina, jog tai yra įprasta delfinų elgsena. Patinas tik apvaisina patelę, o visi rūpesčiai dėl mažylio priežiūros atitenka patelei.

Delfinė su savo jaunikliu yra atskirame baseine, kur taikomas karantino režimas. Porelė stebima muziejaus darbuotojų visą parą – žiūrima, kaip mažylis valgo, fiksuojami kiti gyvybės parametrai.

Pasak O. Dobiliauskienės, mažyliui reikės ypatingos priežiūros visą laiką, kol jis bus maitinamas delfinės pienu. Kartu reikia globoti ir pačią patelę, stebėti, kiek ji valgo – nuo to priklauso, kiek delfinė turės pieno.

Jauniklis tik pienu bus maitinamas iki šešių mėnesių, po to pamažu jam bus duodama žuvies. „Tačiau maitinimas pienu nenutrūks, jis tęsis iki dvejų metų,“ – aiškino O. Dobiliauskienė.

Pasak jos, dabar delfinė akylai saugo mažylį, stengiasi nieko prie jo neprileisti. Į bendrą baseiną delfinukas galės patekti tuomet, kai bus tam pasirengęs.

„Negalima nustatyti, kada tai bus, kiekvienas atvejis yra individualus. Paprastai tai daroma tuomet, kai delfinai pradeda maitintis žuvimi, tampa labiau savarankiški, – aiškino specialistė. – Ne visada gimdymas būna sėkmingas. Pasitaiko atvejų, kai patelė atsiveda jau nebegyvą mažylį. Kartais vos gimę ar pagyvenę porą mėnesių jie miršta. Todėl mes nenorime skubėti.“

Anot jos, negalima pasakyti ir tikslaus dresūros pradžios laiko. Viskas prasideda tuomet, kai delfinas pradeda domėtis žaislais. „Pamažu jis pradeda suprasti, jog, dalyvaudamas pasirodymuose, sulauks ypatingo dėmesio, už tai galės gauti žuvies,“ – pasakojo gydytoja.

Viktorija Maconko

„Vakarų ekspresas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.