Dar kartą apie rūkymo žalą

Laikomasi nuomonės, kad rūkymas yra labai paplitusi narkomanijos rūšis. Gamtoje sunku surasti tokį nuodų rinkinį, kuris susidaro degant tabakui. Šiuose dūmuose randama apie 150 cheminių medžiagų, tarp kurių 15 – kancerogenai.

Cigaretės filtras sulaiko tiktai kietąsias tabako dūmų daleles, o nikotino ir kitų medžiagų nesumažina. Nuolat rūkant, plaučiuose kaupiasi dervos, organizmas iš lėto nuodijimas. Surūkius cigaretę, po kelių minučių ima dažniau plakti širdis, padidėja kraujospūdis, sudirginama kvėpavimo takų ir akių gleivinė, į kraują plūsteli anglies monoksido.

Tyrimais įrodyta, kad jokie fiziniai pratimai, jokia „sveika mityba” negali panaikinti kenksmingo cigarečių dūmų poveikio, jeigu jie yra patekę į organizmą. Be to, rūkydami, jūs nuodijate visus su jumis bendraujančius žmones!

Nikotinas. Jo tabake yra 0,7-4,8%. Aliejinis skystis. 0,05-0,16 g gryno nikotino – žmogui mirtina dozė. Tiek patenka į organizmą surūkius 15-20 cigarečių. Organizmas prie nikotino pripranta.

Anglies monoksidas (smalkės). Dujos. Sutrinka audinių kvėpavimo procesas

Ciano vandenilio rūgštis. Labai nuodingas skystis. Mirtina dozė – mažiau kaip 0,05 g

Benzopirenas, radioaktyvieji polonis, švinas ir bismutas. Šių medžiagų ypač daug dervoje, išsiskiriančioje degant tabakui. Vėžį sukeliančios medžiagos. Įrodyta, kad tokia derva tepant gyvūno odą ar įšvirkščiant, atsiranda vėžys.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.