Veidrodėli veidrodėli, kieno namai jaukiausi?

Visą dieną jaučiatės taip, lyg būtumėte išlipę iš lovos ne ta koja? Kas kartą pažvelgus į veidrodį apima slogios mintys? O gal tiesiog jaučiate įtampą ar slogutį gražiai antikvariniais baldais apstatytame kambaryje? Visa tai verta apmąstymų – juk dėl to gali būti „kaltas“ tas pats veidrodis, į kurį pažvelgiate kiekvieną rytą.

„Ne“ veidrodžiams miegamajame

Nuo senų laikų interjero dizaino ypatybes diktavo ne tik mados ar praktiškumo poreikis, bet ir garsūs bei visame pasaulyje žinomi harmonijos dėsniai – fengšui. Remiantis šia kinų patirtimi, veidrodžiai labiausiai nepageidaujami miegamajame, ypač jei juose atsispindi lovoje gulintis žmogus. Anksčiau buvo aiškinama, jog taip galima prisišaukti dvasias, o dabar – kad iš gilaus miego atsibudęs ir veidrodyje save pamatęs žmogus gali išsigąsti. Taigi fengšui pataria vengti miegamajame veidrodžių arba įrengti juos, ypač didelius, spintų viduje, o jei nėra kitos išeities, bent jau uždengti nakčiai kokia nors tamsia skraiste.

Teigiamos energijos stiprinimas pagal fengšui

Veidrodžiai, išdėstyti taip, kaip pataria fengšui, gali ne tik atspindėti, bet ir sustiprinti teigiamą arba neigiamą energiją. Teigiama energija „sklando“ darniose šeimose, tarp laimingų žmonių, kurie džiaugiasi gyvenimu, tad, atrodo, ką čia gali lemti tas nekaltas veidrodis, pastatytas priešais duris… Norint, kad veidrodis sustiprintų būtent teigiamą energiją ir nukreiptų neigiamą, reikia jį pastatyti tinkamai, laikantis tam tikrų principų. Vienas jų – užtikrinti, jog veidrodyje atsispindėtų geras vaizdas. Kitaip tariant, nestatyti jo prieš duris. Dar geriau, jei veidrodis būtų priešais nutapytą peizažą, kabantį ant sienos, ar kitokius gražius daiktus. Tai stiprina teigiamą energiją. Taip pat patariama statyti veidrodį kuriame nors kambario kampe, nes ten kaupiasi neigiama energija. Fengšui nerekomenduoja tvirtinti veidrodžio nei priešais duris, nei prieš langus, nei prieš kitą veidrodį. Vonios kambaryje irgi reikėtų vengti jį kabinti taip, kad atsispindėtų vonia, kriauklė ar klozetas.

Pagal šį mokymą teigiamą energiją ir geresnes emocijas stiprina ir aiškus bei švarus vaizdas veidrodyje. Jį būtina kruopščiai prižiūrėti – dažnai valyti, o suskilusį keisti. Neprižiūrimo veidrodžio atspindimas vaizdas būna prastesnis, kartais atrodo net liguistas. Tai turi įtakos energijos stiprinimui, todėl gali ne padėti, o pakenkti.

Neigiamus dalykus, emocijas ir sėkmę, ant fengšui, lemia ir veidrodžio dydis bei forma. Geriausias – didelis, tradicinės (ovalios arba stačiakampio) formos veidrodis, kuriame telpa visas žmogaus atspindys. Kitaip sakant, „nenukertama“ kuri nors kūno dalis, tarkim, viršugalvis. Tai didina ir gerina žmogaus pasitikėjimą savimi, reputaciją bei aplinkinių požiūrį į jį.

Pasirinkimą diktuoja pati erdvė

Iš dalies pritardama fengšui idėjoms interjero dizainerė ir architektė Jurgita Paškevičiūtė labiausiai rekomenduoja statyti veidrodžius prieškambaryje, vonioje, bet vengti šių interjero detalių miegamuosiuose. Anot jos, to kambario erdvė turi būti švari, neapkrauta detalėmis – juk miegamasis skirtas būtent poilsiui.

Jurgita teigia, jog pasirinkimą, kokį ir kur kabinti ar statyti veidrodį, dažniausiai diktuoja pati erdvė. Jis gali pakeisti suvokimą apie patalpos dydį, būti praktiška detale ar skleisti „nepaaiškinamą mistiką“.

Prieškambaryje patariama statyti didelį veidrodį, kuriame žmogus galėtų apžiūrėti save nuo galvos iki kojų. Tačiau svarbu, kad jis nebūtų tiesiai prieš išėjimo duris. Geriau pritvirtinti veidrodį prie šoninės sienos – bus ir patogu, ir neglumins įeinančio žmogaus.

Be to, derėtų prisiminti, jog veidrodžiai didina erdvę, todėl juos tinka statyti mažuose kambariuose ar tamsesniuose kampuose. Taip galima padidinti ir pagyvinti būstą.

Antikvariniai veidrodžiai – prasta idėja?

J.Paškevičiūtė nepataria pirkti veidrodžių antikvariatuose. „Neaišku, kokiuose namuose jie buvo ir kokie žmonės jais naudojosi“, – svarsto architektė. Taigi geriausia įsigyti naują veidrodį, nors „iš bėdos“ gali praversti ir paveldėtas iš artimųjų. Pasak fengšui mokymo, veidrodžiai „sugeria“ ne tik teigiamą, bet ir neigiamą buvusių šeimininkų energiją. Tai gali turėti įtakos žmonių, kurie juos perėmė, asmeniniam gyvenimui, emocijoms ir jausmams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Interjeras su žyma , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.