Muzikinės M.K.Čiurlionio vizijos – danų publikai

Vieno garsiausių pasaulyje lietuvių dailininko kūrybos paroda iš Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus fondų šiandien bus atidaryta Holtergaard meno galerijoje

Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba pirmą kartą vieši Danijoje. Garsioje Holtergaard meno galerijoje, įsikūrusioje Kopenhagos priemiestyje, šiandien bus atidaryta šio lietuvių dailininko ir kompozitoriaus paveikslų paroda „Čiurlionis – muzikos tapytojas, dailės kompozitorius“. Jos metu bus pristatoma ir M.K.Čiurlionio sukurta muzika.

Holtergaard meno galerija – tai XVIII a. dvarelyje įsikūrę parodų rūmai, kuriuose paprastai rengiamos simbolizmo atstovų arba kaip nors su šia meno srove susijusių dailininkų kūrinių parodos. Čia buvo eksponuota čekų dailininko, secesijos atstovo Alfonso Muchos, garsaus ispanų grafiko Antonijo Tapy kūryba. Holtergaard galerijos lankytojai – ne tik Kopenhagos ir jos apylinkių gyventojai, bet ir meno gerbėjai iš pietų Švedijos.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai dedikuotoje M.K.Čiurlionio kūrinių parodoje Holtergaard meno galerijoje bus eksponuojama apie 80 kūrinių, kuriuose ypač ryškios muzikinės dailininko vizijos. M.K.Čiurlionio kūriniai atgabenti iš Kaune įsikūrusio Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus. Anot šio muziejaus direktoriaus Osvaldo Daugelio, kelionei į Daniją parinkti kai kurie rečiau eksponuojami vieno žinomiausių pasaulyje lietuvių dailininko paveikslai. Kad galima būtų susidaryti išsamesnį vaizdą apie M.K.Čiurlionio kūrybos stilių, parodoje bus keletas paveikslų ir iš pagrindinės ekspozicijos – triptikas „Mano Kelias“ diptikas „Preliudas ir Fuga“ ir „Žiemos ciklas“. Parodos atidaryme dalyvausiantis O.Daugelis sakė, kad pastarasis jau dabar itin sužavėjo danų menotyrininkus.

O.Daugelis pastebėjo, kad kauniečiai M.K.Čiurlionio kūrybos gerbėjai neliks nuskriausti. Į Daniją iškeliavusių M.K.Čiurlionio kūrinių vietoje pagrindinėje ekspozicijoje pakabintos dailininko pastelės, kurios dėl šviesos poveikio nedažnai ištraukiamos iš fondų.

Parodai „Čiurlionis – muzikos tapytojas, dailės kompozitorius“ išleistas gausiai iliustruotas katalogas, kurį parengė dailės ir muzikos istorijos specialistas Stenas Frederiksenas.

Lietuvių dailininko paroda Holtergaard meno galerijoje veiks iki balandžio pradžios, o paskui bus perkelta į Šiaurės Jutlandijos dailės muziejų, kuriame bus eksponuojama iki birželio vidurio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.