Su nuolaida galima nusipirkti ne tik batus

Kai kurioms žiūrovų kategorijoms bilietai į kultūrinius renginius atsieina pigiau, tačiau vertieji dėmesio išgraibstomi greitai

Tarp tų žmonių, kurie skaičiuoja kiekvieną litą, irgi netrūksta norinčiųjų patirti, kas naujo dedasi meno pasaulyje. Ar visada už pramogas reikia brangiai mokėti? Mėgstantys savo laisvalaikį leisti ne tik prie televizoriaus, žino, kada ir kaip bilietų į spektaklius, koncertus, kiną ir t.t. galima nusipirkti pigiau.

Parodos – visai dykai

Dailės gerbėjai Kaune žino, kad atėjus į parodos atidarymą, bilieto muziejuje ar galerijoje pirkti nereikia. Kitąsyk dar pavyksta net pasivaišinti sausainiais ar vyno taure. Tačiau tie, kuriems rūpi pirmiausiai dvasinis penas, nėra nemokamų furšetų medžiotojai.

Buvusi pedagogė Eleonora Adomavičienė sako itin besidžiaugianti tuo, kad iki vasaros sezono trečiadieniais gali nemokamai lankyti visus M.K.Čiurlionio nacionalinio dailės muziejaus filialus.

„Susitariame kelios draugės ir pasidarome sau tą dieną šventę. Juokais trečiadienius vadiname „kultūrinės iškrovos” diena, nes kitąsyk ir kelias parodas apžiūrime. Juk už bilietą mokėti nieko nereikia. Tiesa, kai prasideda turistinis sezonas, šita nemokama diena negalioja. Turime pakentėti iki rudens”, – pasakoja neseniai į pensiją išėjusi moteris.

Muziejininkai irgi pastebi, kad nemokamais trečiadieniais ekspozicijų sales užplūsta lankytojai. Pasak jų, tądien būna ypač gausu jaunimo – moksleivių ir studentų.

Tarp brangiausių pramogų – kinas

„Romuvoje” pensininkui dviem litais pigesnis bilietas į kiną. Pirmadieniais ir ketvirtadieniais pigesnius – 8 litus kainuojančius bilietus „Romuva” siūlo studentams bei moksleiviams. „Aš dažnai žiūriu filmus „Cinamon” salėse. Su pensininko pažymėjimu bilietą visada nusipirkdavau dviem litais pigiau”, – sako aktorė Doloresa Kazragytė, atidžiai sekanti kino naujienas.

„Cinamon” salės nesiskundžia žiūrovų stoka. Šią savaitę jos pasiskelbė apie Valentino dienos nuolaidas: porelėms du bilietai už vieno kainą – 13 litų. Juk kino teatrų lankytojų daugumą sudaro jaunimas.

„Manau, kad geriau eiti į teatrą – bilietų kainos panašios, o patirti įspūdžiai bus vertingesni. Vasarą su mažamečiu sūneliu ėjau į „Cinamoną” žiūrėti „Garfildo”. Vaikui tik treji metai, tačiau pirkau jam bilietą kaip suaugusiajam, nors salė buvo pustuštė. Pridėjus dar spragintus kukurūzus, – kaip neduosi, kai visi aplink žiaumoja iš kibirėlių, – man ta pramoga pasirodė labai brangi. Mudviem ji atsiėjo 30 litų”, – dėsto jauna mama Dalia Jasienė.

Anšlagams nuolaidos retos

Vaikui į Muzikinio teatro spektaklį patį pigiausią bilietą galima nupirkti ir už tris litus. „Į vakarinius spektaklius žiūrovų iki 6 metų neįleidžiame.

Į dieninius vaikiškus jiems bilietai perkami įprasta tvarka”, – patikslina teatro rinkodaros vadovė Lina Stankevičiūtė.

Beveik prie visų Muzikinio teatro vasario repertuaro pozicijų jau mėnesio pradžioje puikavosi nuoroda „bilietai parduoti”.

„Mūsų salės užpildymas beveik šimtaprocentinis. Todėl į pačius populiariausius spektaklius bilietų su nuolaida parduodame ribotą kiekį. Paprastai kartą per mėnesį rodome spektaklį, į kurį studentams bilietai parduodami perpus pigiau, moksleiviams – su 60 proc. nuolaida. Pensininkams ir socialiai remtiniems žmonėms daugiau spektaklių, kurių bilietams taikoma nuolaida, rodome pavasarį ir rudenį. Apie juos paskelbiame atskirai”, – sako Muzikinio teatro vyriausioji administratorė Dalia Bagdonienė.

Pašnekovė pripažįsta, kad, pensininkai pageidautų pigiau pasižiūrėti pačius naujausius teatro pastatymus, tačiau tai ne visada įmanoma. „Kol spektaklis anšlaginis, ir bilietai įprastinėmis kainomis į jį tuoj pat išgraibstomi, natūralu, kad į kiekvieną jų nepardavinėjame lengvatinių bilietų. Dabar labai daug kas nori pamatyti mūsų naujausią premjerą – „Maricą”, vis dar veržiamasi į „Kabaretą”. Pensininkams, norintiems nuolaidų, tenka palūkėti. Tačiau kas atidžiai seka mūsų skelbimus, pasinaudoja teatro suteiktomis progomis pigiau pamatyti beveik visą repertuarą”, – komentuoja D.Bagdonienė.

Kas ieško – randa

Kauno dramos teatras moksleiviams, studentams, pensininkams ir neįgaliesiems į visus spektaklius bilietus parduoda su 50 proc. nuolaida. Tačiau ši lengvata galioja konkrečiai daliai vietų, sako teatro atstovė spaudai Jurga Knyvienė. „Su nuolaidomis parduodamas tam tikras kiekis bilietų į kiekvieną spektaklį. Kiek – priklauso nuo salės dydžio, kitąsyk ir nuo spektaklio. Tarkim, Ilgojoje salėje būna 10 tokių vietų, Didžiojoje – apie 30”.

Pasak J.Knyvienės, bilietai su 50 proc. nuolaida išperkami greičiausiai. Lengvatomis ypač aktyviai naudojasi besimokantis jaunimas, nesnaudžia ir pensininkai. Perkant bilietą į spektaklį prieš penkiolika dienų galima gauti 20 procentų nuolaidą. Žiūrovai, susibūrę į dešimties žmonių grupę, perka bilietus dešimtadaliu kainos pigiau.

Pasitaiko atvejų, kai reikia vadovautis „žmogiškuoju faktoriumi”, o ne užrašytomis taisyklėmis. Pasak J.Knyvienės, būna, kad pigesnių bilietų į spektaklį prašo vaikų namai. Tada nuolaidos priklauso nuo teatro vadovybės sprendimo.

Bet kuriuo atveju, laimi tie, kurie atidžiai skaito skelbimus. „Į Valentino dienos koncertą pensininkams nuolaidų nėra. Apie jas visada paskelbiame”, – perspėjo Filharmonijos kasoje.

Tačiau labai dažnai geros muzikos galima pasiklausyti tikrai pigiai, sako teatrologė Daina Klimauskaitė. Antai vasario pradžioje vykę Šv.Kristoforo kamerinio orkestro, jaunųjų muzikų ir Kauno simfoninio orkestro koncertai studentams ir mokiniams tekainavo po 4 litus, didelė nuolaida galiojo ir pensininkams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.