Dingusių žmonių šeimų paramos centras primena, kad ne visos rankos apkabina su meile

Kasmet iš Lietuvos išvežama ar savo noru išvažiuoja 1000-1200 merginų ir moterų. Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) duomenimis, kurie gauti apklausus 200 nukentėjusių merginų, daugiau kaip pusę jų į prostitucijos ir prekybos žmonėmis pinkles įtraukė asmenys, kuriuos jos laikė savo draugais.

Pažinčių skelbimai – puiki galimybė nusikaltėliams susikurti pageidaujamą veidą ir savo kalbomis bei dėmesiu užliūliuoti nieko bloga neįtariančias merginas. Svarbu pažymėti, kad į prekybos žmonėmis tinklą papuolama ne tik užsienyje – 2005 m. I pusmečio duomenimis, trečdalis į Dingusių žmonių šeimų paramos centrą besikreipusių nukentėjusių moterų buvo parduotos ir priverstos dirbti prostitutėmis Lietuvoje.

Norinčių susirasti naujų draugų, bendraminčių, mylimąjį ar mylimąją – daug. O ieškant pažinčių skelbimų vargti netenka: radijo stotys ir specialios jų laidos, laikraščiai su spalvotais skelbimais ar ištisomis pažinčių skiltimis, žurnalų suaugusiems, paaugliams ar net vaikams puslapiai, televizijos laidos su atviru turiniu siunčiamomis trumposiomis žinutėmis mobiliuoju telefonu ir, žinoma, internetas.

„gemiusAudience“ 2005 m. lapkričio mėn. atlikto tyrimo duomenimis, iš dešimties labiausiai lankomų Lietuvos portalų net keturios pozicijos atitenka pažinčių svetainėms. Turint omenyje, kad Lietuvoje šiuo metu skaičiuojama apie 770 tūkst. interneto vartotojų, vyresnių nei 15 metų, galima spėti, jog pažinčių portalams tenka nemaža dalis visų internautų.

Iš tiesų, skelbimų būdu susirasti naujų pažinčių yra labai nesudėtinga – užtenka brūkštelti keletą dėmesį patraukiančių sakinių, pridėti geresnę nuotrauką (nebūtinai savo). Ir nereikia sukaupus visą drąsą užkalbinti nepažįstamojo, baimintis dėl išvaizdos, kalbėsenos, prisistatyti galima bet kaip, kiek tik leidžia fantazija. Paprastai skelbimuose yra išreiškiami tokie lūkesčiai: noras kartu praleisti vakarą, susipažinti trumpalaikiams santykiams, sutikti žmogų ilgalaikei draugystei.

Tikslios statistikos, kiek nukenčia aklai susipažinusių merginų, nėra. Tačiau su trim vaikinais gerai laiką praleisti ketinančios net ir drąsiausios merginos turėtų susimąstyti ir tinkamai įvertinti situaciją.

Pasak Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorės Onos Gustienės, atrodo, tiek nedaug reikia, kad pavojaus būtų išvengta – didesnio atsargumo, savigarbos, daugiau pasitikėjimo savimi. Tai galbūt ilgesnis, bet patikimas kelias. „Mielieji, puikiai žinome, kad jaunystėje jūra iki kelių, žinome, kad jaunuoliams – optimistams ir svajotojams, matantiems pasaulį tik rožinėmis spalvomis, sunku įsivaizduoti, kad yra piktų, žiaurių, savanaudžių žmonių, kurie išnaudos jūsų patiklumą piktam. Tačiau, net ir neturint labai artimų draugų ar nesutariant su šeimos nariais, būtina surasti kokį nors patikimą žmogų – mokytoją, psichologą, pusbrolį ar pusseserę, kuriuos visada būtų galima informuoti, su kuo, kur ir kaip bendrauji. Jei jau mergina išdrįsta eiti į aklą pasimatymą su mažai pažįstamu žmogumi, ji turi būti pasiruošusi viskam – net pačiam blogiausiam, – pataria O. Gustienė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.