„MicroLink Lietuva“ pernai paaugo 15 proc.

ITT bendrovė „MicroLink Lietuva” (ML) skelbia preliminarius neaudituotus 2006 kalendorinių metų veiklos rezultatus.

Per 2006 kalendorinius metus ML gavo 15 proc. daugiau pajamų nei ankstesniais metais ir pasiekė 18,415 mln. Lt apyvartą. ML uždirbo 1,859 mln. Lt EBITDA, kas yra 42,8 proc. daugiau nei 2005 metais.

Ankstesniais 2005 kalendoriniais metais bendrovės pajamos siekė 15,996 mln. Lt, o EBITDA 1,302 mln. Lt.

Pasak Prano Slušnio, UAB „MicroLink Lietuva” generalinio direktoriaus, 2006 metai bendrovei buvo itin spartaus augimo laikotarpis: „Impulsą sparčiam augimui davė visiškas atsiskyrimas nuo TEO LT metų pradžioje. Susikoncentravimas tik į tęstines IT paslaugas pagal naująją strategiją leido įgyvendinti nuoseklią paslaugų plėtrą. Metų pabaigoje plėtrą vainikavome pasiūlę telefono ryšio paslaugas verslui ir tapę ne tik IT, bet ir telekomunikacijų kompanija”.

Didėjanti ITT paslaugų paklausa paskatino ML investicijas. Dėl padidėjusių IT sistemų priežiūros ir serverių nuomos apimčių buvo užpildytas ML duomenų centras Vilniuje, todėl buvo pastatytas naujas duomenų centras Kaune, o šiuo metu baigiamas įrengti dar vienas duomenų centras Vilniuje. „Atidarę naujus duomenų centrus kurį laiką būsime garantuoti, kad galime patenkinti neįtikėtinais tempais augančius verslo informacijos apsaugos poreikius”, – sakė p. Slušnys.

2006 m. gruodį pradėjusi teikti fiksuoto telefono ryšio paslaugas „MetroTel”, po mėnesio ML praplėtė nuosavą optinį tinklą, Vilniuje įsigydama 55 km verslo centrus jungiančios optikos. Šiuo metu ne virtualiais fiksuoto ryšio operatoriais Lietuvoje vadinamos tik dvi bendrovės – ML ir TEO, nes teikia ryšio paslaugas nuosavais tinklais.

Dėl ženkliai mažesnių „MetroTel” pokalbių kainų, palyginti su TEO, yra prognozuojamas spartus verslo abonentų skaičiaus augimas. Šiuo metu ML užima apie 35 proc. Vilniaus verslo centrų interneto ryšio rinkos ir „MetroTel” paslaugas, visų pirma, siūlo savo dabartiniams interneto ryšio klientams.

2006 m. ML apie 20 proc. pagausino pajamas iš IT išteklių perkėlimo (IT outsourcing – angl.) paslaugų. „Keliolika didelių Lietuvoje veikiančių tarptautinių kompanijų patikėjo mums visą savo IT ūkį: filialų Lietuvoje sujungimą su atstovybėmis kaimyninėse šalyse, interneto ryšio tiekimą, serverių priežiūrą duomenų centruose, kompiuterių priežiūrą”, – sakė p. Slušnys.

Anot jo, nors daugėja lietuviško kapitalo įmonių, kurios visą savo IT ūkį patiki vieninteliam IT partneriui, tačiau kol kas šios paslaugos populiaresnės tarp užsienio kapitalo bendrovių. „Vakaruose labiau įprasta turėti vienui vieną kontaktą visais IT klausimais ir gauti vienui vieną mėnesinę sąskaitą už visas IT paslaugas”, – sakė p. Slušnys.

Nuo 2007 m. sausio 1 d., ML finansiniai metai sutaps su kalendoriniais (iki tol ML finansiniai metai prasidėdavo liepos 1 d., o baigdavosi birželio 30 d.).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.