„Šiauliai” patyrė triuškinamą nesėkmę Ispanijoje

Šiaulių „Šiaulių” krepšininkai Ispanijoje triuškinamu rezultatu 95:70 (26:15, 23:19, 20:18, 26:18) turėjo pripažinti Madrido „Estudiantes” komandos pranašumą FIBA Europos taurės turnyro antrojo etapo I grupės dvikovoje. Ketvirtoji nesėkmė penktose grupės rungtynėse užkirto net teorines galimybes mąstyti apie patekimą į kitą varžybų etapą.

Rungtynės prasidėjo sėkmingu Ispanijos ekipos žaidimu ir jau po pirmųjų akimirkų jie pirmavo 11:0. Pirmuosius taškus šiauliečiams tik pentąją susitikimo minutę pelnė Artūras Masiulis, kuris netrukus padarė jau ketvirtąją klaidą. Tuo tarpu šeimininkai sėkmingai rinko taškus ir po pirmojo kėlinuko pirmavo 26:15.

Po „Šiaulių” komandos spurto 8:0 antrajame kėlinukeskirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 5 taškų (23:28), o po to dar kelių sėkmingų atakų ekipas skyrė tik 3 taškai (29:32), tačiau šeimininkai spurtavo 13:0 ir padidino atotrūkį iki 16 taškų (45:29). Po dviejų kėlinukų ispanai pirmavo 49:34.

Trečiąjį kėlinuką pradėjo vilčių suteikęs Aurimo Kiežos tolimas metimas, tačiau varžovai pelnė 5 taškus be atsako ir galimybes mažinti atsilikimo šiauliečiai neturėjo. Jau trečiajame kėlinuke „Estudiantes” komanda pasiekė 20 taškų persvarą (64:44), tačiau du tolimus metimus iš eilės pataikęs Arvydas Čepulis grąžino lietuviams viltis (50:64). Vis dėlto po trijų kėlinukų ispanai buvo priekyje 69:52.

Ketvirtąjį kėlinuką varžovai pradėjo 12 taškų be atsako serija (81:52). Kai šeimininkai atsipalaidavo ir pajutę pergalės skonį leido pelnyti taškų ir šiauliečiams, žaidimas pagyvėno, tačiau skirtumas tarp ekipų smarkiai nemažėjo. Rungtynes įtikinama 25 taškų persvara laimėjo šeimininkai 95:70.

„Estudiantes”: W.McDonaldas 17, C.Silveira 16, G.Nikoličius 12.

„Šiauliai”: A.Čepulis 15, R.Vaičiūnas 13, A.Kieža 11, A.Masiulis 8, D.Pakamanis 7, M.Ruikis ir M.Prekevičius – po 5.