Vasario 16-oji

Valstybės atkūrimo dieną Lietuvos televizijos kviečia švęsti prie TV ekrano

LTV

16.45 val. nacionalinis transliuotojas siūlo pasižiūrėti premjerą apie „Raudonojo kryžiaus“ įkūrėją – „Anri Diunanas. Truputį raudonos ant kryžiaus“. Filmą praėjusiais metais sukūrė Šveicarija, Prancūzija, Alžyras, Austrija. Kaip Europos transliuotojų sąjungos narė, kuriant juostą prisidėjo ir Lietuvos televizija. Filmo režisierius – Dominykas Oteninas-Girardas. Anri Diunantą vaidina prancūzų aktorius Tomas Džuanetas. Filme žiūrovai pamatys ir 1999-aisiais Kanų festivalyje geriausia aktore pripažintą Emilę Dekuenę, šveicarę Noemi Kocher ir kt.

Svarbiausius nepriklausomos Lietuvos įvykius ir asmenybes, atvedusias ten, kur esame šiandien, LTV žiūrovai pamatys naujame dokumentiniame filme „Gedimino keliu. Lietuvos diplomatijos istorija“ (18. 45 val.). Vytautas Lansbergis, Kazimiera Prunskienė, Algirdas Brazauskas, Valdas Adamkus, buvę ir esami premjerai, užsienio reikalų ministrai apie beveik dviejų dešimtmečių Lietuvos kelią kalba keliaudami Gedimino prospektu. Prospektu, pavadintu garbei to Gedimino, kuris buvo vienas garsiausių savo laikmečio diplomatų… Antroji filmo dalis – apie dabartinius iššūkius Lietuvai. Filmą kūrė LTV žurnalistai.

Laida „Gero ūpo“ tądien (19. 30 val.) rengs tiesioginį koncertą. Prieš ir po „Panoramos“ gražiausios laisvės kovų ir nepriklausomybės dainos skambės Veronikos Povilionienės, Gyčio Paškevičiaus, Violetos Riaubiškytės lūpose. Tėvynei skirtas dainas jau repetuoja ir Stasys Povilaitis, Romas Dambrauskas, „16 Hz“, „Rondo“, „ŽAS“ ir „Sadūnai“, Ovidijus Vyšniauskas, Mikas Suraučius, Vytautas Šiškauskas, Virgis Stakėnas, Rūta Morozovaitė ir Irena Ašakaitė. Su jais laidoje varžysis geriausios kapelijos ir folkloro ansambliai.

LNK

Šventinę dieną LNK žiūrovai pamatys režisieriaus Jono Vaitkaus istorinę dramą „Vienui vieni“ (17.05 val.). Tikrais faktais paremtas filmas pasakoja apie tragišką lietuvių partizano Juozo Lukšos-Daumanto gyvenimo ir meilės istoriją, apie išdidžius ir narsius žmones, kurie pernelyg brangino savo tėvynę, kad galėtų nulenkti galvą prieš okupantus. Šis filmas – apie žmones, kurie kovojo vienui vieni…

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , .

One Response to Vasario 16-oji

  1. vcbb

    😕

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.