Gelbėtojai skuba į pagalbą gyventojams potvynio teritorijoje

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pasirengę padėti žmonėms, kurių sodybas per Nemuno potvynį semia vanduo. Šiandien Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai specialiąją technika, aerokateriu, pasieks užtvindytą Šišos kaimą, kuriame gyvena apie 25 gyventojus. Gelbėtojai apklaus nuo potvynio nukentėjusius žmones, ar jiems netrūksta maisto, medikamentų ar nereikia kitos pagalbos.

Į Šilutės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą kreipėsi pagalbos vietos rajono rinkimų apygardos pirmininkas, kad užlietų Nemuno potvynio kaimo sodybų gyventojams būtų laiku išdalinti rinkiminiai lapeliai. Rinkiminės komisijos darbuotojai vyksta kartu su gelbėtojais ir dalina žmonėms rinkimų į savivaldybes lapelius.

Vakar Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento sudaryta pajėgų valdymo grupė, vadovaujama Incidentų valdymo skyriaus viršininko vidaus tarnybos majoro Evaldo Tamašausko, išvyko į potvynio zoną Nemuno žemupyje. Ši pajėgų valdymo grupė atlieka potvynio zonos žvalgybą Nemuno baseine, susitinka su vietos valdžios atstovais, aptaria potvynio padarinių likvidavimo veiksmus.

Šiuo metu Šilutės rajone apsemta daugiau kaip 10,2 tūkstančių hektarų teritorijos, vandens apsemti 7 kaimai, 33 sodybos, kuriuose gyvena apie 60 žmonių. Iš viso apsemta apie 36,63 kilometrai kelių, kuriuose vietomis vandens gylis siekia 45 centimetrus. Dėl oro permainų vandens lygis ant Rusnės – Šilutės kelio pradėjo kristi. Vandens gylis siekia 45 centimetrus. Apsemta 340 metrų šio kelio atkarpa.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.