Geri raštai, kaip ir gera muzika, niekada nesensta

Megzti drabužiai ne tik patogūs, šilti, bet ir madingi

Megzti drabužiai dėvimi nuo senų laikų. Lietuviai megzti pradėjo XVII amžiaus pabaigoje ir iki šiol mezgimas mūsų šalyje yra populiarus užsiėmimas. Megzti moka beveik kiekviena moteris. Apsivilkusi megztu originaliais raštais drabužiu moteris beveik visada atkreips į save aplinkinių dėmesį.

Jaunystės megztinis madingas iki šiol

Drabužių dizaineriai tvirtina, kad megzti drabužiai – labai madingi.

„Jie niekada nebuvo išėję iš mados, bet dabar – megztų drabužių mados kulminacija, – teigia dizainerė Audronė Bunikienė. – Nors gausu mašinomis megztų drabužių, tačiau niekas neatstos rankų mezgimo. Vilkėdama savo pačios megztą megztinį ar kitą drabužį jausiesi itin originalus.“

Šaltuoju metų laiku madinga lengvai sluoksniuota apranga, paįvairinta ilgais užsagstomais megztiniais. Sezono megztiniai – švelniai apkritę, laisvo silueto, su išryškintomis ir įmantriomis apykaklėmis. Megztinį aukštu kaklu gali pagyvinti baltos sagutės apykaklės kraštuose. Sagos šį sezoną svarbios kaip akcentas.

Ilgam megztiniui įdomesnę formą suteiks per liemenį apjuostas diržas, kuris gali būti įvairaus pločio. Itin madingi stambių raštų, skandinaviško stiliaus ir kuo ilgesni megztiniai. Megztinis tiks ir prie kelnių, ir prie sijono.

„Paprastai pas mus būna ilga ir šalta žiema, todėl sunku būtų įsivaizduoti mūsų gyvenimą be megztų šiltų drabužių, – teigia dizainerė Ramutė Stakėnienė. – Megzti drabužiai visada buvo madingi. Aš pati mėgstu paprasčiausius megztinukus, megztus stulpeliu arba lygiu mezgimu. Labai gražiai turėtų žiūrėtis lygaus mezgimo ir kiauraraščio kombinacijos. Madingai ir stilingai atrodytų lygiu raštu megztas megztinis arba suknelė, o jų nugaroje arba per vieną petį išmegztas kiauraraštis.“

„Mano visos mados prasidėjo nuo mezgimo. Net vakarėliuose megzdavau, – teigia A.Bunikienė. – Turiu iki šiol išlikusį jaunystėje megztą megztinį. Su juo aš ir šiandien galiu drąsiai išeiti į žmones ir neapsijuokčiau. Jis dar nėra išėjęs iš mados. Laikui bėgant keičiasi siluetai, bet, kaip ir gera muzika, nesensta geri, gražūs raštai, gražios spalvos, kokybiški siūlai.“

Vyrauja klasikinės spalvos

Šį sezoną madingi pieštuko formos sijonai, įvairūs suknelių siluetai. Daugelio dizainerių teigimu, dabar sunkoka pasakyti, kas madinga, o kas ne, nes nyksta aiškios ribos, madoje nebėra griežtai apibrėžtos tendencijos.

R.Stakėnienės teigimu, madingas klasikinis suknelės tiesus siluetas. Taip pat suknelės, kurių apačia yra platėjanti, lengvai krintanti. Suknelė gali būti kirpta per liemenį, klubus ar po krūtine. Megzta suknelė – viena pagrindinių šio sezono detalių.

„Dabar vyraujantis suknelių ilgis – dengiantis kelius, bet ne iki pusės blauzdų. Prieš porą metų šis ilgis buvo labai negražus, o dabar atrodo gražus“, – sakė R.Stakėnienė.

Šių metų madoje vyrauja klasikinės spalvos: juoda, balta, pilka, ruda. Taip pat žalia, tamsiai violetinė. Dizaineriai tvirtina, kad, kaip visada, populiarūs juodos ir baltos spalvos deriniai.

„Klasikinės natūralios, žemės spalvos visada buvo ir bus madingos. Tarp jų – balta, pilka, vadinamasis ledo koloritas. Tačiau šalia tokių ramių, kontrastui ir pagyvinimui reikia ir ryškių spalvų derinių. Nesiūlau apsiriboti vienu pasteliniu švelniu koloritu, gyvenimą praskaidrinkime ir spalvotais drabužiais“, – ragina dizainerė R.Stakėnienė.

Šį sezoną megzti paltai lyg ir nemadingi, bet net ir su megztu galima atrodyti madingai, jei jam bus suteikta šiuolaikiškumo ir šarmo.

Madingiausios – megztos kepurės

Į madą vėl sugrįžo ilgi šalikai – svarbiausi žiemos atributai. Madingi megzti, siauri, aplink kaklą daug kartų apvyniojami. Nė vienas mados pristatymas šį sezoną nepraėjo be galvos apdangalų. Vėl madingos pačių įvairiausių fasonų kepurės.

„Šį sezoną dominuoja megztos kepurės. Galima sakyti, kad dabar kepurių mados epogėjus, – teigia dizainerė Audronė Bunikienė. – Kepurių formos – pačios įvairiausios. Netgi bandoma kepurę „supainioti“ su šaliku – padaromas vientisas – kepurės ir šaliko apdangalas. Kartais kepurė perauga tiesiog į meno kūrinį, prarasdama savo tiesioginę funkciją.“

Ypač madingos megztos kepuraitės, papuoštos įvairiais bumbulais. Drabužių dizaineriai moterims siūlo nevaržyti savo fantazijos ir prisitaikyti pačių įvairiausių fasonų kepuraites. Madingos labai įvairios kepurės: pradedant klasikine berete ir baigiant moderniu cilindru.

Paprastai visi rankomis megzti drabužiai yra dekoratyvūs, saviti. Madinga puošti drabužius ir megztomis detalėmis. Pasak R.Stakėnienės, kepurės, šalikai gali būti puošiami megztomis gėlėmis. Megztos apykaklės, rankogaliai, blauzdinės, movos ant kaklo suteikia originalumo, subtilumo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , , , , , .

2 Responses to Geri raštai, kaip ir gera muzika, niekada nesensta

  1. Izabell

    galetu buti paveiksliuku pavyzdziu.. 🙄 8) 💡

  2. ernestagucaite

    mh.visada norisi pamatyti ,tada lengviau pasirinkti 😕

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.