Žiema neįsivaizduojama be “Snaigės” žygių

Daugiau nei 40 metų Kauno turistų klubo rengiami slidininkų maršrutai vis dar populiarūs

Kauno turistų klubas Kleboniškio miške vakar surengė pirmąjį šiemet žygį slidėmis „Snaigė 2007“. Apie šimtas slidininkų įveikė 4,2 kilometro trasą. „Ji turėjo būti ilgesnė. Žemėlapyje buvau pažymėjęs 5,7 kilometro. Deja, kai kur sniegas jau aptirpęs, todėl maršrutą teko koreguoti“, – teigė klubo atstovas Antanas Bagdonas.

Pradėjęs tirpti sniegas sumažino ir žygio dalyvių gretas. „Iš tiesų miške sniego dar yra, tačiau sąlygos slidinėti ne pačios geriausios. Kai kurie žmonės bijo subraižyti slides, todėl abejoju, ar pirmas žygis sulauks didelio dalyvių skaičiaus“, – dar prieš pirmąjį startą sakė Kauno turistų klubo pirmininkas Kęstutis Dagilis.

Jau tapo tradicija, kad „Snaigės“ žygiuose dalyvauja ir pensininkai, ir moksleiviai, ir jaunos šeimos su vaikais. „Šiuose žygiuose dalyvauju jau apie 40 metų. Stengiuosi nė vieno nepraleisti. Anksčiau jie sutraukdavo daugiau dalyvių, trasos būdavo pažymėtos įvairiais simboliais. Dabar viskas kukliau“, – teigė Antanas Grigonis.

Pirmieji „Snaigės“ žygiai surengti 1963-iaisiais. „Kai atvažiavau mokytis į Kauną, jie jau vyko. Kiekvienais metais nepaisant politinės situacijos ar oro sąlygų stengiamės surengti ne vieną žygį. Žinoma, dabar jau nėra tokio didelio susidomėjimo. Anksčiau tokiuose žygiuose dalyvaudavo 7-8 tūkstančiai žmonių. Net būdavo specialus traukinio vagonas, kuriuo slidininkai keliaudavo toliau nuo miesto. Be to, ir žiemos būdavo kitokios, todėl kiekvieną savaitgalį galėdavome rengti žygius“, – pasakojo K.Dagilis.

Vakar Kauno turistų klubo atstovai nesiryžo prognozuoti, kiek žygių pavyks surengti šiemet. Pernai jų buvo penki. „Viskas priklausys nuo oro sąlygų. Tikimės, kad žygius pavyks surengti ne tik Kleboniškyje, bet ir Panemunėje, šalia Pažaislio bei Lampėdžiuose“, – sakė A.Bagdonas.

Jis prisiminė, kad vienais metais teko rengti žygį pėsčiomis. „Tuomet jį pavadinome „Snaigės žygis – jauskis gerai“, – sakė A.Bagdonas. Vakar Kleboniškyje kai kurie žmonės 4,2 km trasą įveikė ne slidėmis, o pėsčiomis. „Tiesiog malonu pasivaikščioti po mišką“, – tikino žygio dalyviai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.