„Nafta-Uni-Laivitė” artėja prie ketvirtfinalio

Užvakar Lietuvos nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate absoliuti lyderė Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” komanda namie be didelio vargo nugalėjo Kauno „LKKA-Atletą”.

NAFTA-UNI-LAIVITĖ – LKKA-ATLETAS 85:66 (20:20, 23:10, 29:19, 13:17). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Naftai-Uni-Laivitei” – I. Milišauskas (14 min./2 tšk.), A. Žymantas (24/6), R. Kasparavičius (16/8), M. Runkauskas (23/0), O. Kurauskas (18/14), E. Dimša (25/22), V. Valančius (23/13), M. Bugys (9/3), S. Galdikas (2/0), D. Daunys (22/11), A. Kaubrys (21/4), G. Žylė (3/2); „LKKA-Atletui” – R. Barys (31/2), D. Gricius (13/4), R. Ubartas (13/12), V. Užkuraitis (32/14), A. Vasiliauskas (13/3), R. Danys (32/12), T. Mačiulis (10/4), M. Burneika (29/12), R. Grigaitis (11/3), D. Rekašius (16/0).

Turbūt niekas neabejojo, kad „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai, skinantys pergalę po pergalės, ir per šį susitikimą problemų neturės.

Jų klaipėdiečiai ir neturėjo. Tačiau mūsų miesto ekipos vyrams prireikė beveik pusantro kėlinio susikaupti rimtai kovai.

Pirmame kėlinyje svečiai netgi pirmavo 13:10, 17:12. Tik komandos kapitono V. Valančiaus iš eilės pataikyti du tritaškiai numalšino kauniečių polėkį.

Antrame kėlinyje, esant rezultatui 27:25 „Naftos-Uni-Laivitės” naudai, uostamiesčio krepšininkai žaidimo atkarpą laimėjo 12:0 ir įgijo apčiuopiamą persvarą. Šiame kėlinyje aikštelėje pasirodė iš „Neptūno” vėl į komandą sugrįžęs įžaidėjas I. Milišauskas.

Po didžiosios pertraukos klaipėdiečiai dar labiau padidino skirtumą. Vienu metu jie pirmavo net 66:43. Tad 26-oji pergalė buvo iškovota gana lengvai.

Rezultatyviausiai Klaipėdos ekipoje žaidė E. Dimša, pelnęs 22 taškus (dvitaškiai 10/14, baudos 2/6) ir atkovojęs 6 kamuolius.

Gana taikliai mėtė O. Kurauskas, pelnęs 14 taškų (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/3, baudos 4/4), bei V. Valančius – 13 taškų (dvitaškiai 2/2, tritaškiai 2/3, baudos 1/2).

Žiūrovus nustebino „Naftos-Uni-Laivitės” snaiperio M. Runkausko „pasninkavimas” – jis per 23 minutes nepelnė nė taško.

Po rungtynių vienas iš Klaipėdos komandos trenerių G. Pancerovas apie nuotaikas ekipoje kalbėjo taip: „Baigiantis reguliariajam čempionatui vyrai jau neabejoja, kad bus tarp lyderių. Tai trukdo jiems susikaupti. Mūsų žaidėjų monotonišką gyvenimą labai pagyvino susitikimai su Kauno „Žalgiriu”. Mes, treneriai, norime, kad vyrai iki atkrintamųjų varžybų pasigydytų nenugalimųjų ligą. Komandos laukia daug atsakingų rungtynių, kurių nenusiteikę kovai tikrai nelaimėsime.”

Po pergalės prieš „LKKA-Atletą” klaipėdiečiai dar labiau sustiprino pirmaujančiųjų poziciją. Jiems, kad tiesiogiai patektų į ketvirtfinalį, reikia laimėti bent šešis susitikimus iš likusių trylikos pirmojo etapo rungtynių.

Kitas čempionato rungtynes „Nafta-Uni-Laivitė” žais šiandien išvykoje su „Šilutės” krepšininkais.

Pastaruoju metu sėkmingai rungtyniaujantys šilutiškiai ketvirtadienį net 48 taškų skirtumu – 105:57 (22:17, 28:4, 30:13, 25:23) – išvykoje sutriuškino Tauragės „Bremeną-KTU”.

Per rungtynes Tauragėje „Šilutės” ekipoje debiutavo 27 metų 179 cm ūgio amerikietis Linkolnas Glasas. Šis šilutiškių legionierius per 34 minutes pelnė 27 taškus (dvitaškiai 3/7, tritaškiai 5/8, baudos 6/6), atkovojo 5 ir perėmė 9 kamuolius.

Po pergalės prieš „Bremeną-KTU” šilutiškiams atsivėrė galimybė pakovoti dėl antrosios vietos I grupėje. Vadinasi, šiandien „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkams Šilutėje bus nelengva.

Atkakliai ketvirtadienį vyko Vilniaus derbis tarp NKL čempionės „Akademijos-MRU” ir „KM-SSK Perlo”. Tik triskart pratęsus šias rungtynes pergalę rezultatu 108:99 (21:23, 24:25, 15:7, 14:19; 13:13, 8:8, 13:4) iškovojo „Perlas”. Po šio pralaimėjimo „Akademija-MRU” II grupės turnyrinėje lentelėje nukrito į trečią vietą.

Kitų ketvirtadienio rungtynių rezultatai: I GRUPĖ. Joniškio „Delikatesas” – Pakruojo „Meresta” 103:90 (21:21, 21:23, 26:17, 19:26, 16:3). Pasvalio „Pieno žvaigždės” – Kauno „Hermio projektai-KKM” 72:65 (10:21, 22:12, 27:14, 13:18). II grupė. „Alytus” – „Druskininkai” 92:74 (23:22, 23:22, 23:16, 23:14). Jonavos „SK Dextera” – Anykščių „Puntukas-Jarimpeksas” 77:69 (25:17, 15:19, 22:16, 15:17). Kauno „Žalgiris-Sabonio KM” – Prienų „Rūdupis” 84:69 (21:20, 22:16, 10:20, 31:13).