„Neptūnas” R. Kurtinaičio „Sakalams” surišo sparnus

Antradienį SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato II diviziono varžybose buvo sužaistos trejos rungtynės. Klaipėdos „Neptūno” krepšininkai namie varžėsi su Vilniaus „Sakalais”.

NEPTŪNAS – SAKALAI 78:58 (17:19, 19:11, 20:11, 22:17). Žaidė ir taškus pelnė: „Neptūnui” – B. Vodsonas (33 min./2 tšk.), V. Pridotkas (27/16), R. Dorsejus (29/8), E. Ežerskis (14/2), A. Petkūnas (28/9), M. Kasiulevičius (11/5), V. Buzas (6/3), V. Stanevičius (27/21), M. Anisimovas (26/12); „Sakalams” – N. Strazdauskas (13/0), S. Buterlevičius (13/8), R. Vaičius (20/4), A. Viskontas (40/10), A. Kiaušas (19/1), A. Labuckas (21/4), R. Matulis (25/14), M. Kuzminskas (3/0), V. Šarakauskas (22/9), E. Kučiauskas (25/8).

Šių rungtynių išvakarėse prie „Sakalų” komandos vairo pirmąkart stojo treneris Rimas Kurtinaitis.

Dažnai taip būna, kad įvykus trenerių kaitai krepšininkai tarsi naujai atgimsta. Todėl buvo tikėtasi, kad ir „Sakalų” žaidėjai norės įrodyti naujam treneriui, ko jie yra verti.

Nors pirmieji taškus pelnė svečiai, bet greitai po gerai užvakar rungtyniavusio V. Stanevičiaus „solo partijos” rezultatas tapo 7:2 „Neptūno” naudai.

Tačiau vilniečiai nebuvo linkę lengvai kapituliuoti. Jie antroje pirmojo kėlinio pusėje netgi ėmė pirmauti – 11:10, 14:12, 17:12.

Atkakliai sostinės krepšininkai priešinosi beveik du kėlinius. Tik prieš pat didžiąją pertrauką neptūniečiams po V. Buzo ir V. Stanevičiaus pelnytų taškų pavyko šiek tiek atsiplėšti – 36:30.

Klaipėdiečiai įspūdingai sužaidė trečiojo kėlinio pradžią. Jie per penkias minutes į „Sakalų” krepšį įmetė net 15 taškų, o varžovai – nė vieno. Taigi rezultatas tapo net 51:30.

Tačiau, žinodami neptūniečių „bangas”, negausūs Klaipėdos sirgaliai dar nebuvo tikri saviškių pergale. Vis dėlto „Neptūno” vyrai šįsyk „Sakalams” galutinai surišo sparnus ir iškovojo pergalę dideliu skirtumu – 78:58. Tiesa, ketvirtame kėlinyje vilniečiams kelis kartus buvo pavykę rezultatą sušvelninti – 56:45, 63:52.

Po rungtynių paprašėme „Sakalų” stratego R. Kurtinačio įvertinti savo debiutą naujojoje komandoje.

„Pažvelkite į švieslentėje degančius skaičius, kurie viską pasako, – pradėjo pasiaiškinimą dėl patirto pralaimėjimo R. Kurtinaitis. – Per kelias treniruotes negalima ko nors iš esmės pakeisti. Akivaizdžiai pamačiau, kad mano naujos komandos žaidėjai nemoka žaisti derinių du prieš du. Klube yra gabaus jaunimo, su kuriuo reikia dirbti. Laukia daug juodo darbo.”

R. Kurtinaitis taip pat minėjo, jog trys jo naujieji auklėtiniai pirmadienį dalyvavo Kaune vykusioje studentų žvaigždžių dienoje. Ši aplinkybė taip pat turėjo įtakos komandos žaidimui Klaipėdoje.

Kitose rungtynėse „Panevėžys” savo aikštelėje rezultatu 74:81 (17:19, 14:15, 23:21, 20:26) pralaimėjo diviziono lyderei Algirdo Brazio treniruojamai Tartu „Rock” komandai.

Trečiajame antradienio susitikime Kauno „Atletas” svečiuose atkaklioje kovoje 78:80 (19:26, 18:30, 22:13, 19:11) nusileido Valmieros „Lacplesa Alus” krepšininkams.

Po antradienio rungtynių II diviziono komandų rikiuotė yra tokia: 1. „Rock” – 6 pergalės (po 6 rungtynių), 2. „Neptūnas” – 4 (6), 3. „Nevėžis” – 3 (4), 4. „Kalev/Cramo” – 3 (4), 5. „Lacpesa Alus” – 2 (5), 6. „Sakalai” – 1 (4), 7. „Panevėžys” – 1 (5), 8. „Atletas” – 0 (6).

Kitas BBL čempionato rungtynes „Neptūnas” žais vasario 13 dieną išvykoje su II diviziono lydere Tartu „Rock” komanda.