KLASCO spartakiadoje pirmauja DFDS LISCO

Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO) remiamoje Pakrantės darbuotojų spartakiadoje AB DFDS LISCO triumfavo lengvosios atletikos varžybų bei plaukimo rungčių komandinėse įskaitose ir šiuo metu žaidynėse lyderiauja.

Komandinės įskaitos lyderė DFDS LISCO komanda net trejose iš 5 jau pasibaigusių KLASCO spartakiados rungčių iškovojo pirmąsias vietas. Antroje vietoje – KLASCO komanda, trečia – Baltijos laivų statykla.

KLASCO žaidynių pagrindinė organizatorė Birutė Gapšienė gyrė DFDS LISCO komandą bei jos kapitoną Evaldą Malelę. Ši komanda šiuo metu užimanti aukštą poziciją komandinėje rikiuotėje, itin kruopščiai ruošėsi šaudymo iš pneumatinių šautuvų, plaukimo bei lengvosios atletikos varžyboms. „E. Malelė savo komandos narius savaitę prieš kiekvienas varžybas kvietė treniruotis ir prašė mūsų tam sudaryti sąlygas”, – teigė B. Gapšienė.

E. Malelė tikino, jog jo komanda rimtai įvertino galimybę nugalėti KLASCO spartakiadoje, todėl siekia kuo rimčiau pasiruošti kiekvienai rungčiai. Pasak kapitono, praėjusiais metais DFDS LISCO komanda liko penkta, šiemet siekia laimėti arba būti bent jau tarp prizininkų.

„Komandoje visų sportininkų pajėgumas panašus, nėra profesionaliai sportuojančių, todėl plaukimo rungtyje, nors nei vienas žmogus individualiai geriausio rezultato ir nepasiekė, visi plaukė vienodai gerai ir komanda iškovojo pirmąją vietą. Atsakingai ruošėmės ir lenvajai atletikai, tad ir šiose varžybose mums atiteko pirmoji vieta”, – pasakojo E. Malelė.

AB Ūkio bankas, kaip ir praėjusiais metais, šiemet nepamirš uosto organizacijų sportininkų bei skirs piniginį prizą.

Plaukimas – atkaklus

Baseine sportininkai turėjo įveikti 50 metrų distanciją laisvu stiliumi bei lenktyniavo estafetėje (4×50 m).

Antrąją vietą (pirmoji – DFDS LISCO) plaukimo rungtyje užėmė AB Baltijos laivų statykla.

Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) plaukikai buvo treti, ketvirti liko Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD), penkti – LKAB „Klaipėdos smeltė” sportininkai. Toliau išsirikiavo AB Vakarų laivų gamyklos (VLG), KJKK „Bega”, AB Klaipėdos naftos bei UAB Klaipėdos terminalo grupės (KTG) uostininkai.

Asmeninėje įskaitoje geriausias buvo (PAR) atstovas Aleksejus Skorochodas, antrąją ir trečiąją vietas iškovojo Baltijos laivų statyklos atstovai Michailas Kolodeznyj ir Sergejus Slipakas.

B. Gapšienė džiaugėsi, jog tiek plaukimo rungtyje, tiek lengvosios atletikos varžybose sportininkų rezultatai dažnai skyrėsi tik sekundžių ar metrų dalimis. „Kasmet konkurencija aštrėja ir tas faktas mane labai džiugina”, – sakė KLASCO žaidynių organizatorė.

Penkios rungtys

Uostininkų spartakiados lengvosios atletikos varžybose sportininkai varžėsi 60 metrų bėgimo, rutulio stūmimo, šuolio į tolį, estafetės (4×100 m) rungtyse. Į lengvosios atletikos varžybų įskaitą taip pat įtraukiamas rudenį organizuojamas tradicinis „Gintarinės jūrmylės” bėgimas.

Rezultatai skaičiuojami, įskaitant du geriausius, o komandinė rikiuotė – sumuojant keturis geriausius kiekvienos rungties rezultatus bei estafetę. Dviem ir daugiau komandų surinkus vienodai taškų, aukštesnė vieta skiriama geresnį rezultatą estafetėje parodžiusiai komandai.

Lengvosios atletikos varžybose pirmąją vietą iškovojo DFDS LISCO, antroji liko – „Bega”, trečia – Direkcija. Likusios penketuko vietos atiteko organizatorės KLASCO komandai bei „Klaipėdos smeltei”.

Toliau išsirikiavo „Vakarai”, PAR, Klaipėdos terminalo grupė, Klaipėdos nafta, Baltijos laivų statykla.

Lengvosios atletikos rikiuotė

KLASCO žaidynių 60 metrų individualioje įskaitoje greičiausiai nubėgo DFDS LISCO atstovas Ričardas Ugintas, finaliniame bėgime užtrukęs 7,67 sekundės. Antras – Donatas Kupreščenka („Klaipėdos smeltė”) – 7,70 sek., trečias – Rimas Stropus (VLG) – 7,85 sek.

Komandinė 60 metrų bėgimo rikiuotė: 1. DFDS LISCO, 2. BEGA, 3. KVJUD.

Rutulį toliausiai nustūmė Remigijus Kačinskas („Klaipėdos smeltė”) – 12,33 metro, Vladislav Nedzveckij (DFDS LISCO) – 12,07 m, Gediminas Rimkus („Klaipėdos smeltė”) – 11,38 m. Šią rungtį laimėjo KLASCO, antra – „Klaipėdos smeltė”, trečia – DFDS LISCO.

Šuolio į tolį rungtyje geriausias buvo Rimantas Stropus (VLG) – 6,05 metro, šiek tiek atsiliko antrą rezultatą parodęs Ričardas Ugintas (DFDS LISCO) – 5,91 m, bei trečias likęs Marius Piktužis („Baltija”) – 5,61 m. Šioje rungtyje komandinėje įskaitoje prizines vietas iškovojo „Begos”, DFDS LISCO ir VLG komandos.

Estafetėje (4×100 m) pirmieji buvo DFDS LISCO sprinteriai, antri – „Begos”, paskutinis prizininkų pakylos laiptelis atiteko Direkcijai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , .