Europos Sąjungoje “Vista” yra neteisėta

Programinės įrangos kūrėjų koalicija penktadienį apkaltino korporaciją „Microsoft”, kad jos naujoji operacinė sistema „Vista”, pasirodysianti prekyboje ateinančią savaitę, tęsia veiklą, kuri Europos Komisijos buvo pripažinta neteisėta beveik prieš trejus metus.

Grupė, kuriai priklauso „IBM”, „Nokia”, „Sun Microsystems”, „Adobe”, „Oracle”, „Red Hat”, „Corel”, „RealNetworks”, „Linspire” ir „Opera”, sakė, kad jos skundas, paduotas pernai, pradėtas nagrinėti tik dabar, likus kelioms dienoms iki „Vista” išleidimo.

2004-aisiais Europos Komisija nustatė, kad „Microsoft” naudojo savo dominuojančią padėtį rinkoje, siekdama išstumti „RealNetworks” ir kitus audio ir video programinės įrangos gamintojus ir sąmoningai padarė „Windows” nesuderinamais su kitų gamintojų serverių programine įranga..

„Microsoft” aiškiai nusprendė ignoruoti pagrindinius principus, išdėstytus 2004-ųjų kovo Komisijos sprendime,” sakė Saimonas Aude, vadovaujantis Europos suderinamų sistemų komitetui (ECIS).

„”Microsoft” atsisakė komentuoti sprendimą. Tuo tarpu Komisija nėra pasiruošusi veikti. „Dabar tikriname skundą,” sakė komisijos atstovas. ECIS penktadienį sakė, kad paskutiniai skundų papildymai buvo atlikti tik praėjusį mėnesį, ištyrus „Vista”.

„Vista OS” oficialiai turėtų pasirodyti antradienį. Ji bus pristatyta ir Briuselyje, kur jos pasirodymą lydės spaudos konferencijos ir pobūviai.

„”Vista” yra pirmasis „Microsoft” strategijos, siekiančios išplėsti savo dominavimą rinkoje į internetą, žingsnis,” sakoma ECIS pranešime.

Jame pažymima, kad „Microsoft” XAML žymėjimo kalba (markup language) „skirta pakeisti HTML,” pramoninį dokumentų skelbimo internete standartą. XAML būtų priklausomas nuo „Windows” ir diskriminuotų kitas sistemas, kaip „Linux”, sako grupė.

Dokumente sakoma, kad vadinamasis „open XML” platformos failų formatas, žinomas OOXML pavadinimu, sukurtas veikti be trikdžių tik „Microsoft Office” platformoje. Jis tvarko, kaip dokumentas formatuojamas ir kaip įrašomas.

„Galiausiai bus tęsiamas bet kokio tikro klientų pasirinkimo nebuvimas, slinks metai belaukiant, kol „Microsoft” pagerins – ar net kol ištaisys – savo monopolinius produktus ir savaime aišku, išliks aukštos kainos,” sakė ECIS teisininkas Tomas Vinje.

Kai kurie atvejai išspręsti

Tačiau keliais klausimais skundai jau buvo išspręsti. „Microsoft” anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad išspręsti saugumo kompanijų, kaip „Symantec” ir „McAfee”, iškelti neaiškumai.

Kompanijos sakė, kad „Vista” draus joms priėjimą prie operacinės sistemos šerdies, kuris joms būtinas, norint apsaugoti sistemą nuo kenksmingų programų. Po derybų „Microsoft” sakė suteiksianti firmoms reikalingą informaciją.

„Ši informacija išties ir buvo tai, ko tikėjomės ir ieškojome,” sakė Krisas Padenas, „Symantec” korporacijos ryšių su visuomene vadybininkas, anksčiau ir išreiškęs susirūpinimą.

„Microsoft” užginčijo Komisijos 2004-ųjų sprendimą, įtraukusį ir rekordinio dydžio, beveik 1700 milijonų litų baudą ir nurodymus pakeisti verslo praktiką. Ji laukia Europos Sąjungos Pirmosios Instancijos Teismo sprendimo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Informacinės technologijos su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Europos Sąjungoje “Vista” yra neteisėta"

  1. jmj

    Lietuvoje,jau parduotuvese galima nusipirkti windows vista. Per velai ES sugalvojo. 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.