Alimentų nemokėjo trylika metų

Keliolika metų piktybiškai vengiantį mokėti alimentus Panevėžio rajono gyventoją tai padaryti verčia policija. Vyras liko skolingas savo šeimai daugiau nei trylika tūkstančių litų. Sausio mėnesį Panevėžio rajono policija pradėjo jau ketvirtą ikiteisminį tyrimą, kurių metu bus bandoma priversti šeimos skolininkus elgtis teisėtai.

Kaip pranešama, Panevėžio seniūnijoje Gailiūnų kaime gyvenantis pilietis R.S. nemoka alimentų savo vaikų išlaikymui jau trylika metų. Per šį laikotarpį susikaupė 13 tūkstančių 384 litų įsiskolinimas.

Tėvo paramos įstatymų keliu pradėjo ieškoti Naujamiesčio seniūnijoje, Berčiūnų kaime, gyvenanti V.S. Jai tenka išlaikyti trejetą vaikų.

Sausį pradėti 6 tyrimai

Panevėžio rajono policijos komisariato (RPK) pareigūnai pradėjo šio atvejo ikiteisminį tyrimą antstolių prašymu. Tai jau ketvirtas toks tyrimas, pradėtas RPK šį mėnesį.

Panevėžio miesto policija, spaudos atstovės Reginos Bučinskienės teigimu, per sausį pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl alimentų išieškojimo. Pernai atlikti šeši tokie tyrimai.

Jau kelis dešimtmečius Panevėžyje besidarbuojanti antstolė Violeta Bespalovienė palygino iš savo praktikos kelerius pastaruosius metus ir teigė, jog mokėti alimentus vengiančiųjų skaičius pastebimai nesikeičia. Antstolė nemanė, jog yra tokių atvejų daugėjimo tendencija.

Didžioji dalis skolininkų – mieste

Pasak V.Bespalovienės, jos vadovaujamoje kontoroje šiemet pradėtos kelios vykdomosios bylos dėl alimentų išieškojimo iš juos mokėti vengiančių tėvų, o praėjusiais metais tokių bylų buvo apie šimtą. Apie 80 proc. skolininkų gyvena mieste, likusieji – rajone.

„Dažniausiai alimentus vengia mokėti mieste gyvenantys vyrai. Tai siečiau su nedarbu, „Ekrano“ gamyklos, kitų įmonių bankrotu“, – sakė V.Bespalovienė.

Į policiją Antstolių kontora, pasak vadovės, kreipiasi retai. Tik tokiu atveju, jei piktybiškai vengiama mokėti alimentus. Dažniausiai tėvai stengiasi paremti paliktus vaikus pinigais ar kitais būdais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.