Buvęs pasienietis dirbo kontrabandininkams

Į pensiją išėjusį buvusį aukštą pasienio pareigūną Sigitą Černeckį įklampino naujas vaidmuo: vyriškis įkliuvo, kai mėgino talkinti kontrabandininkams. Jis tikėjosi, kad buvusi įtakinga padėtis ir pažintys padės nelegaliai kirsti valstybės sieną.

Černeckis anksčiau yra vadovavęs pasienio Pagėgių ir Pakrančių apsaugos rinktinėms, o 2003 metų rugpjūtį už pareigūno vardo diskreditavimą jam buvo pažemintos pareigos, paskirtas Šiaulių rinktinės vado pavaduotoju – štabo viršininku.

Prieš mėnesį pasienio operatyvininkai gavo pranešimą, kad į pensiją išėjęs Černeckis ieško kontaktų su buvusiais kolegomis ir ketina jiems siūlyti pinigų, kad Lietuvos ir Rusijos pasienyje būtų „atidarytas langas“. „Langu, „žalia šviesa“ nusikaltėliai vadina atvirą pasienio ruožą, kuriame nėra pasieniečių patrulių. VSAT operatyvininkai Černeckį stebėjo maždaug mėnesį, vėliau gavo leidimą taikyti nusikalstamos veiklos imitavimo modelį.

Gegužės 12-osios naktį operatyvininkai praleido Rusijos pasienyje pasaloje. Lūkesčiai pasitvirtino: kontrabandininkai į Lietuvą įvežė rusiškų cigarečių. Kitą dieną Černeckis perdavė 1500 litų nusikalstamos veiklos modelyje dalyvavusiam, neva „langą“ organizavusiam pareigūnui.

Rima Beinoravičienė, Daiva Norkienė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.