Autsaideris „Neptūną” kankino tris kėlinius

Užvakar SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato II diviziono rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas” išvykoje susitiko su Kauno „Atletu”.

ATLETAS – NEPTŪNAS 83:98 (22:19, 27:22, 15:21, 19:36). Žaidė ir taškus pelnė: „Atletui” – M. Simonavičius (37 min./10 tšk.), G. Kurtinaitis (39/20), A. Cizikas (15/1), T. Rickevičius (1/0), N. Lisauskas (23/19), V. Dabkus (39/25), L. Juknevičius (33/4), R. Trakimas (13/4); „Neptūnui” – V. Pridotkas (23/23), B. Vudsonas (25/0), R. Dorsejus (27/10), E. Ežerskis (26/6), A. Petkūnas (31/31), M. Kasiulevičius (17/3), V. Buzas (10/4), V. Stanevičius (16/12), M. Anisimovas (20/9), S. Atuašvilis (4/0).

Rungtynes neptūniečiai prieš absoliutų BBL autsaiderį pradėjo neblogai. Jie pirmavo 9:2 ir, matyt, patikėjo lengva pergale. Tačiau aikštelės šeimininkai nė negalvojo nuleisti rankų. Kauniečiai, laimėję kitą žaidimą atkarpą, išsiveržė į priekį – 13:10. „Atletas” pirmavo ir po pirmojo kėlinio – 22:19.

Nepavyko „Neptūno” treneriams nuteikti vyrų kovai ir antrajame kėlinyje. Kauniečiai dar labiau padidino turėtą persvarą – 49:41.

Autsaideris „Neptūno” krepšininkus kankino ir trečiajame kėlinyje, neleisdamas įvykdyti persilaužimo. Neptūniečiai nervinosi ir kaltų ieškojo ne savyje, o tarp teisėjų. Klaipėdos komandai atsiliekant 58:62 antrą techninę pražangą už pretenzijas arbitrams užsidirbo M. Anisimovas. Kadangi tai buvo jau penktoji jo pražanga, „Neptūno” vidurio puolėjui teko apleisti aikštelę. Na, o „Atletas” ir po trisdešimties minučių kovos pirmavo – 64:62.

Lemiamame kėlinyje klaipėdiečiams vis dėlto pavyko „atsibusti” ir laimėti rungtynes gana solidžiu skirtumu.

„Neptūnui”, kuris per penkerias rungtynes iškovojo trečią pergalę, A. Petkūnas per 31 min. pelnė net 31 tašką (9/9, 3/6, 4/6). Tai jo rezultatyvumo rekordas, žaidžiant „Neptūne”.

Kitas rungtynes „Neptūno” krepšininkai žais sausio 27 dieną išvykoje su „Panevėžiu”. Tai bus LKL čempionato susitikimas.

Vienerios rungtynės antradienį buvo sužaistos ir BBL I divizione: Vilniaus „Lietuvos rytas” namie 102:76 (26:13, 13:21, 39:22, 24:20) įveikė Ventspilio „Ventspils” krepšininkus.

Vilniaus komandoje, kuri turi iškovojusi tris pergales iš keturių galimų, pasižymėjo A. Šležas. Jis per 36 min. pelnė 30 taškų (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 5/7, baudos 7/8).