„Dacia“ pristato „Logan Van“ – trečiąjį „Logan“ šeimos modelį

Šiandien „Dacia“ visame pasaulyje pirmą kartą pristato trečiąjį „Logan“ gamos modelį – lengvąjį komercinį automobilį „Logan Van“. Mažasis krovininis automobilis skirtas smulkaus verslo atstovams, prekybininkams ir stambių įmonių automobilių parkams. „Logan Van“ automobiliais Rumunijoje ir Bulgarijoje bus prekiaujama nuo 2007 m. vasario mėn., o kitose šalyse – nuo 2007 m. pabaigos. Pristačiusi trečiąjį iš planuojamų šešių „Dacia“ modelių (X90 programa), „Dacia“ ketina dar labiau sustiprinti savo pardavimus tarptautinėse rinkose, kuriose 2006 m. pardavė beveik 250 tūkst. „Logan“ automobilių.

Kaip ir kiti „Logan“ šeimos automobiliai, „Logan Van“ skirtas naudoti įvairiomis, dažnai ekstremaliomis, sąlygomis. Jam būdingas toks pats paprastumas ir medžiagų patvarumas kaip ir kitiems „Logan“ modeliams. Naujasis „Logan Van“ taipogi perėmė „Logan MCV“ kėbulo konstrukciją, įskaitant pastarojo keleiviniams automobiliams būdingas galines duris, kurios įrengtos iš abiejų automobilio pusių ir, priešingai nei daugelyje kitų lengvųjų krovinių automobilių, leidžia krovinį iškelti tiek iš kairės, tiek iš dešinės automobilio pusės. Galinės „Logan Van“ durelės padalintos 1/3 ir 2/3 santykiu.

„Logan MCV“ ir „Logan Van“ kėbulas buvo iš karto projektuojamas tiek keleivinio, tiek komercinio modelio versijoms. Kėbulo tvirtumas ir patvarumas buvo kuriamas galvojant apie krovininį automobilio panaudojimą, o tuo pat metu nebuvo pamirštamas ir patogumas bei vairavimo malonumas. Naujasis „Logan“ komercinis automobilis „pasiskolino“ iš „Logan MCV“ aktyvios ir pasyvios saugos įrangą.

„Logan Van“ leidžia vežti iki 800 kg krovinio – tai vienas geresnių rodiklių mažųjų krovininių automobilių segmente. Krovininės dalies tūris – 2,5 kub. m. Automobilis yra 200 mm ilgesnis už „Logan“ sedaną, todėl jame telpa 1,936 m ilgio krovinys.

„Logan Van“ siūlomas su 1,4 MPI 55 kW arba 1,6 MPI 64 kW benzininiais varikliais arba su ekonomišku 1,5 l dCi 50 kW dyzeliniu varikliu. Naujasis automobilis išlaiko „Logan“ šeimai būdingą patrauklią kainą. „Logan Van“ su visais mokesčiais Rumunijoje kainuoja nuo 6700 eurų (~ 23 tūkst. Lt).

„Logan Van“ bus gaminamas „Dacia“ Pitesti gamykloje, kurioje taip pat surenkami „Logan“ sedano ir „Logan MCV“ universalo modeliai. Per dieną gamykla gali pagaminti iki 200 „Logan Van“ automobilių. Kadangi „Logan Van“ sukurtas „Logan MCV“ modelio pagrindu, naujojo komercinio automobilio kūrimo ir paruošimo gamybai kaštai buvo minimizuoti. Su „Logan MCV“ ir „Logan Van“ gamyba susijusios investicijos siekė 110 mln. eurų iš visų 154 mln. eurų investicijų, skirtų šiems modeliams.

Nuo gamybos pradžios „Logan“ sudomino daugybę pirkėjų penkiasdešimt vienoje šalyje, kur šiuo metu automobilis yra parduodamas. Nuo 2004 m. rugsėjo iki 2006 m. gruodžio pabaigos yra parduota 415 tūkst. „Logan“ automobilių ir pardavimų tempai vis didėja (22,833 automobiliai 2004 m., 144,969 – 2005 m. ir 247,514 – 2006 m.).

2006 m. „Logan“ pateikė nemažai naujienų – buvo pradėtas gaminti „Logan“ su dyzeliniu varikliu, pristatyti „Logan New Collection“, „Prestige“ versijos, rugsėjį pristatytas 1,6 l 16V variklis . Netrukus – 2006 m. spalio mėn. – buvo pristatytas ir Rumunijoje bei Bulgarijoje prekyboje pasirodė „Logan MCV“ universalas. 2007 m. sausio – birželio mėnesiniais „Logan MCV“ pasiekes ir kitas Europos valstybes, taip pat Turkiją ir kai kurias Artimųjų Rytų ir Afrikos rinkas.

„Logan“ yra pagrindinis „Dacia“ modelis, išskyrus Rusijos, Kolumbijos, Venesuelos ir Ekvadoro rinkas, kur „Logan“ parduodamas su „Renault“ ženklu. Pagrindinės „Logan“ rinkos pasaulyje yra Rumunija, Rusija, Prancūzija, Marokas, Alžyras, Turkija, Kolumbija, Ispanija, Vokietija ir Ukraina. Nuo prekybos pradžios 2004 m. rugsėjį Rumunijoje jau važinėja daugiau nei 200 tūkst. „Logan“ automobilių. 2006 m. Rusijoje „Renault“ pardavė 49 323 „Logan“ automobilius, kurie sudarė 68 proc. visų „Renault“ pardavimų šioje šalyje. Prancūzijoje, kurioje nuo 2005 liepos parduoti 28592 „Logan“ automobiliai, jiems tenka 1 proc. visos Prancūzijoje parduodamų automobilių rinkos.

Šiuo metu „Logan“ gaminamas Rumunijoje (nuo 2004 m. rugsėjo), Rusijoje (nuo 2005 m. balandžio), Maroke (nuo 2005 m. birželio) ir Kolumbijoje (nuo 2005 m. liepos). Pirmoje 2007 m. pusėje jo gamyba taip pat bus pradėta Irane, Brazilijoje ir Indijoje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.