Viengungio butas

Vienišo vyro butas – dažniausiai itin apverktinas reginys su gausybe keistenybių ir skonio trūkumu. Primena nereikalingų daiktų išpardavimą: aviečių uogienės stiklainis, kariškas diržas, poliucijos, mėlynės, Renata iš viršutinio aukšto, filosofiniai apmąstymai apie amžinus dalykus, pirmasis bučinys, futbolas, benzino kvapas, pirmasis žiebtuvėlis, gražus žiebtuvėlis, neveikiantis žiebtuvėlis, senelio tėčio sesers dovanotas žiebtuvėlis, benzininis žiebtuvėlis, žiebtuvėlis su mergina, pleibojus ir dar daugybė širdžiai brangių smulkmenų, kurios gal ir nereikalingos, tačiau išmesti gaila. Štai jos ir laikomos, dulkėja, pelyja ir net ima trūnyti.

Tokia netvarka būdinga daugeliui viengungių būstų ir urvų. O skirtumai pasireiškia kitur.

Paprastas viengungis

Bendras įspūdis. O urvas – patogesnis…

Remontas – vidutinio sunkumo laipsnio. Baldai surinkti chaotiškai, tačiau matyti siekis sukurti jaukumą. Ant langų pasitaiko užuolaidos. Šalia kompiuterio – Kaktusas Petras. Būtinas fotelis, televizorius. Lygintuvas perkamas tos pačios firmos, kaip ir mobilusis telefonas. Patogi kėdė prie kompiuterio. Kartais galima išvysti neblogą biblioteką. Tokiame būste tvarkymasis laikomas nors ir nemaloniu, tačiau būtinu procesu. Šventai laikomasi taisyklės: iš akių šalin – ir tvarka. Išmėtytus daiktus sugrūsti į spintą, nešvarias kojines susukti į kamuolį ir – į kampą, didesnes šiukšles – į semtuvėlį, likusias – po kilimu ar po lova.

Virtuvė. Kavamalė, elektrinis arbatinis, „mikrobangė“ tikrai yra. Ant apatinės šaldytuvo lentynos paslėptas puslitris degtinės bei šampano butelis dėl visa ko. Ant stalo gėdingai gūžiasi nešvari lėkštė.

Sanitarinis mazgas. Nuo dažno rūgšties naudojimo balinimui vonios paviršius primena pemzą. Yra: skutimosi priemonės, skustuvas, muilas, kartais ir šampūnas. Ant grindų padėtas sudrėkęs skalbimo miltelių paketas. Ant radiatoriaus džiūsta kojinės.

Lova. Sulankstyta sofa atrodo miela ir nekalta. Netriukšminga, su geromis stangrumo ir dinamikos savybėmis. Patalynė sąlygiškai švari.

Ko tikėtis. Vargšelis visiškai sulaukėjo be moters rūpesčio. Iš vonios kambario pašalinate plaukų likučius, sutvarkote lengvą viengungišką netvarką. Ir pirmyn šturmuoti metrikacijos biuro.

Pedantiškas įgrisėlis

Bendras įspūdis. Viskas buities problemoms spręsti. Kiekvienas daiktas turi racionalią paskirtį. Kaip animaciniame filme: „Šis paveikslas labai naudingas – jis uždengia skylę tapetuose“. Minimumas baldų, maksimumas erdvės. Kruopščiai parinkta technika – nepridegantis lygintuvas su automatiniu išjungikliu, automatinė skalbimo mašina, jungiklis su įtampos lemputėje reguliatoriumi 63 centimetrų nuo grindų lygyje ir kita. Grindys užklotos danga – dulkių siurblys praktiškesnis. Net ir naminiai drabužiai kabo ant pakabų, o kojinės pritvirtintos spaustukais. Biblioteka specializuota. Po pagalve laikomi „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“. Namai tvarkomi nustatytą savaitės dieną.

Virtuvė. Skalbimo mašina, mikrobangų krosnelė, kavavirė, elektrinis arbatinis, skrudintuvas, indų plovimo mašina. Šaldytuvas su dideliu šaldikliu ir džiovyklė. Minimalus virtuvės reikmenų rinkinys. Aštuoni rankšluosčiai: puodų vidaus, puodų išorės, puodelių, šaukštelių ir kt. tam tikra tvarka sukabinti ant specialių kabliukų.

Sanitarinis mazgas. Paprasta, bet padoru ir patogu. Viskas sustatyta lentynėlėse. Vaikiškas ir ūkiškas muilas. Skutimosi peiliukas – naujausias Žileto kūrinys. Priemonės prieš skutimąsi, skutimuisi ir po skutimosi.

Lova. Erdvi lova rodo, kad šeimininkas mėgsta patogiai ilsėtis, o idealiai paklotas užtiesalas – kariuomenės palikimas.

Ko tikėtis. Nereikia nieko liesti! Antraip vaikiną ištiks infarktas, insultas ir isterija vienu metu. Pabandykite jį atpalaiduoti. Kitaip būsite okupantė, o ne trokštama viešnia. O tai neskatina siekti tam tikrų tikslų.

Dendis

Bendras įspūdis. Oho!

Euroremontas, dviejų, trijų lygių lubos. Interjeras pabrėžtinai vyriškas, kietas, be „rausvų kaspinėlių ir amūrų“, su atskira skalbykla ir daugybe vietos daiktams laikyti. Būtinai veidrodis rėmuose su monograma. Stilingi baldai, dvi ar trys knygos – šiuolaikinių autorių. Namų kino teatras ir karaokė. Viskas – tos pačios spalvų gamos.

Dendis nemėgsta tvarkytis, tam yra namų darbininkė.

Virtuvė. Elektrinis arbatinis, kavavirė, mikrobangų krosnelė. Indų beveik nėra. Virtuvė – savotiškas maisto gamybos „mechanizmas“. Tiksliau, jo laikymo ir atšildymo – dendis gamina itin retai, mėgsta valgyti ne namuose. Šaldytuve – dešra sumuštiniams ir pora vaisių sultims. Bare – pora butelių puikaus vyno ir konjakas, viskis, martinis.

Sanitarinis mazgas. Šalia skutimosi rinkinio džentelmenams dar yra dušo želė, veido pienelis, kūno losjonas, vonios putos, aliejus kūnui, drėkinanti želė, gaivinanti želė, tonizuojanti želė, želė pagal nuotaiką: geltona, raudona, žalia, neaiškios spalvos taškuota. Ir jokio ūkiško muilo.

Lova. Idealu – milžiniškas guolis su paauksuotais įmantriais stulpais, šonus gaubia lengvas perregimas audeklas. Ir žvakės, žvakės, žvakės… Ant sienos ir lubų gali būti veidrodžių.

Ko tikėtis. Buto blizgesys akina ir užburia. Pabandykite perimti iniciatyvą. Galbūt rytą atsibusite – o jau per vėlu, Mendelsono maršas jau nuskambėjo.

Apsileidėlis

Bendras įspūdis. Suirutė, visur suirutė.

Čia egzistuoja tai, kas prieštarauja savisaugos instinktams. Šalta, niūru, pro neplautus langus blausiai skverbiasi saulė, apšviesdama krūvą po butą išmėtytų daiktų, o kampuose kamuoliais susisukusios dulkės. Priplėkęs oras, girgždesys po kojomis, vieniša lemputė, vietoje kabyklos – vinis. Iš principo nesitvarkoma.

Virtuvė. Kairėje virtuvės pusėje sustatyti maišai su šiukšlėmis, dešinėje – tušti įvairiausių alkoholinių gėrimų buteliai. Už teisę pasinaudoti dešinės pusės lobiais daugelis butelių rinkėjų sutiktų sugaišti pusę dienos šiukšlėms išnešti. Kita dienos pusė praeitų benešant butelius. Šaldiklyje – degtinė, ant lentynų – penkios bulvės ir sudžiūvusi duonos pluta. Puodeliai, lėkštės – apdaužyti, pageltę. Kavavirė. Kalnas neplautų indų. Ant krosnelės – savaitės valgiaraščio likučiai.

Sanitarinis mazgas. Kampe vienišas glaudžiasi plaukuotas muilo gabaliukas.

Lova. Smarkiai girgždanti sofa, paveldėta iš senelio.

Ką jam daryti, kad ji pasiliktų. Tuoj pat išeiti! Ir trenkti durimis. Nė viena moteris, net turinti stiprų motinišką instinktą, higienos sumetimais tokioje jovalynėje nepasiliks ilgiau kaip penkias minutes. O jeigu ir pasiliks, tai tik generaliniam valymui atlikti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.