Sniegas politikams gali atsirūgti

Nenuvalytos ir ledu virtusios gatvės vakar įkaitais pavertė į darbą skubančius klaipėdiečius. Ne vienas jų burbėjo, kad jei panašūs orai, o kartu – ir sniegas bei čiuožyklos miesto gatvėse išsilaikys iki vasario, tą mėnesį įvyksiantys rinkimai į Savivaldybės tarybą uostamiesčio valdantiesiems nebus sėkmingi.

Panevėžio, Kretingos, Kauno, Vingio, Mogiliovo, Liepojos… Gatvių sąrašą, kuriuo vakar buvo itin problemiška važiuoti, būtų galima pratęsti. Vakar redakciją užplūdo gyventojų ir vairuotojų skambučių bei elektroninių laiškų lavina.

Telefonai kaito ir Klaipėdos miesto savivaldybėje. Valdininkai neslėpė vėliau net bijoję atsiliepti į telefonų skambučių.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė neslėpė, kad tiek dėl bendrovės „Specialus autotransportas”, tiek dėl kiemus valančių namų valdų kaltės vakar mieste tvyrojo chaosas.

Miesto ūkio departamento direktorius Alfonsas Šimkus irgi pripažino, kad iškritęs sniegas parodė, jog situacija mieste – nekontroliuojama.

Vicemeras Vidmantas Plečkaitis piktinosi, kad dar užvakar miesto gatvės buvo baigtos valyti tik 11 valandą. „Gal jie vietoj druskos cukrų barsto, kad nematyti jokio rezultato? Darbas labai prastai organizuotas. Vienoje gatvėje „maigosi” viena mašina, nors turėtų valyti bent trys mašinos” – kritikos negailėjo mero pavaduotojas.

Anot V. Plečkaičio, Savivaldybė skiria pakankamai pinigų, kad gatvės būtų tinkamai nuvalytos ir prižiūrėtos. Jam pritarė ir meras Rimantas Taraškevičius – anot jo, budinčioms tarnyboms mokami nemaži pinigai, kad nekiltų netikėtumų – apie 100 tūkst. litų per mėnesį.

„Žiema yra žiema”

Anot Miesto tvarkymo skyriaus specialistų, kai kurios gatvės buvo baigtos barstyti tik apie pirmą valandą dienos, ir tai nekokybiškai.

Bendrovės „Specialus autotransportas” generaliniam direktoriui Vidui Karoliui išsakytos pastabos dėl nesugebėjimo susitvarkyti su situacija. Anot I. Šakalienės, pasiteisinimas „Nespėjome” nėra priimtinas. Ar bendrovei bus skirtos finansinės baudos, vedėja kol kas negalėjo atsakyti.

V. Karolio pasiteisinimuose vakar nebuvo nieko naujo – jis ramiu veidu „Vakarų ekspresą” tikino, kad jo vadovaujamai bendrovei pavyksta susitvarkyti su užgriuvusios žiemos rūpesčiais.

Tiesa, jis pripažino, kad po 8 su puse valandų nepaliaujamo snigimo neįmanoma visko iškart greitai ir gerai sutvarkyti: trūksta darbuotojų, technikos. Bendrovės darbuotojai esą dirba išsijuosę, tad gyventojams reikėtų kantrybės palaukti rezultatų.

„Žiema yra žiema”, – sakė generalinis direktorius, paklaustas, kodėl kasmet kartojasi tos pačios problemos.

„Specialaus autotransporto” mechaninio valymo administratorius Gediminas Bagočius teigė, kad gatvės užvakar pradėtos valyti nuo 20 val. Pradėjus smarkiau snigti ir pastebėjus, kad vienu metu pritrūks jėgų valyti visus kelius ir gatves, nuo vidurnakčio iki 6.30 val. ryto buvo valomi tik pagrindinės miesto magistralės, ir tik vėliau pajėgos gatvėms valyti.

„Nesitikėjome, kad taip snigs”, – teisinosi G. Bagočius.

Kiemuose – irgi prastai

Beje, vakar Miesto tvarkymo skyriaus darbuotojai davė pylos ir namų valdų, perėmusių kiemų ir teritorijų valymą, administratoriams. Priekaištų neturėta tik UAB „Laukininkų valdos”.

Anot Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, kol kiemus valė pačios daugiabučių namų bendrijos, tiek skambučių Savivaldybė nesulaukdavusi.

Namų valdų direktoriai teisinosi darbo jėgos stoka – kiemsargiai esą nesutinka dirbti už mažesnį nei tūkstančio litų atlyginimą. Jie Savivaldybės atstovų prašė atsižvelgti į tai, kad kiemų valymą perėmė ne taip senai ir dar nespėjo apšilti kojų.

Anot J. Simonavičiūtės, pagal sudarytas sutartis namų valdoms bus mokama tik už faktiškai padarytą darbą ir toliau bus tęsiama kiemų valymo kontrolė. Jeigu rezultatai negerės, bus skelbiamas konkursas ir kiemų valymas patikėtas vienai bendrovei.

I. Šakalienė sakė, kad griežtesnių sankcijų prieš namų valdas kol kas nebus imtasi, tik apsiribota įspėjimais žodžiu ir raštu.

Iš daugumos – po ginčų dėl sniego

Beje, vakar kai kurie politikai pritarė nuomonei, jog slidžios gatvės gali pakišti nuomonę į Tarybą vasarį pretenduosiantiems kolegoms.

V. Plečkaitis sako, kad už gatvių priežiūrą atsakingo „Specialaus autotransporto” vadovas V. Karolis valdančiąją Liberalų ir centro sąjungos daugumą miesto Taryboje paliko neapsikentęs „karštų pokalbių” su Savivaldybėje vadovaujančius postus užimančiais bendrapartiečiais.

Šių ginčų esmė neva būdavusi dėl „netikėtai atėjusios žiemos” ir kasmet tradiciškai užgriūvančių problemų.

Mero pavaduotojas prisiminė ir ankstesnius V. Karolio „griekus”: nors į akis buvo sakoma, kad gatvės nuvalytos, tačiau realybė pasirodydavusi priešinga. Negelbėdavusios ir piniginės baudos – už tam tikrus nenuvalytus ruožus Savivaldybė pernai pinigų nemokėjo.

Ant ledo nepaslys?

Tačiau Liberalų sąjūdžio, į kurio duris pasibeldė V. Karolis, Klaipėdos skyriaus pirmininko pirmasis pavaduotojas Artūras Šulcas teigia, kad verslas ir politinės pažiūros negali turėti nieko bendra.

„Už gatvių valymą atsakinga Savivaldybė. Kiek ji duoda pinigų, taip „Specialus autotransportas” ir valo”, – bendrovės vadovą bandė ginti A. Šulcas.

Be to, V. Karolis kol kas nesąs partijos narys, o Liberalų sąjūdžio rinkimų sąraše pageidavo būti įrašytas paskutiniuoju numeriu. Pasak A. Šulco, blogi atsiliepimai ar straipsniai spaudoje nėra rimta motyvacija žmogaus nepriimti į partijos gretas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.