Lietuvos studentai liko toli nuo lyderių

23-iojoje pasaulio žiemos universiadoje nė vienas mūsų šalies sportininkas nepateko į pirmuosius dešimtukus

Turine (Italija) pasibaigusioje 23-iojoje pasaulio studentų žiemos universiadoje aukščiausią vietą iš mūsų šalies sportininkų – 13-ąją – užėmė slidininkė Irina Terentjeva.

Slidininkė kovojo ketvirtfinalyje

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) auklėtinė 1,2 km sprinto atrankos varžybose distanciją įveikė per 2 min. 33,24 sek. ir pateko į ketvirtfinalį. Jame I.Terentjeva užėmė galutinę 15-ąją vietą (2:34,7).

Čempione tapo lenkė Justina Kovalčik. Sidabro medalis įteiktas Kazachstano atstovei Jelenai Kolominai, bronzos – estei Kailei Sirgei. Varžybose dalyvavo 64 slidininkės.

Kitų sporto šakų bei rungčių varžybose mūsiškiai į dvidešimtukus nepateko.

Vaikinų slidinėjimo 1,4 km sprinto varžybose LKKA atstovas Aleksejus Novoselskis taip pat pateko į ketvirtfinalį ir užėmė 21-ąją vietą. Kitas LKKA studentas Mantas Strolia neįveikė atrankos barjero ir tarp 92 dalyvių liko 45-asis.

5 km I.Terentjeva nučiuožė per 17 min. 09,2 sek. – 29-oji vieta tarp 72 slidininkių. Vaikinų 10 km distancijoje (klasifikuoti 98 sportininkai) M.Strolia ir A.Novoselskis užėmė atitinkamai 48-ąją ir 63-iąją vietas. Mantas nuo nugalėtojo baltarusio Aleksandro Lazutkino atsiliko 4 min. 2 sek., o Aleksejus – 5 min. 29,1 sek.

Neišvengė baudų

Biatlono varžybose geriausiai iš Lietuvos atstovų sekėsi Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) studentei Miglei Bendoriūtei. Ji 15 km distancijoje užėmė 29-ąją vietą.

Lietuvei buvo skirtos septynios baudos minutės, čempionei ukrainietei Oksanai Jakovlevai ji pralaimėjo 16 min. 56,6 sek. Kita VPU auklėtinė Sigita Baušytė, gavusi dešimt baudos minučių, liko 32-oji, o Lina Kreivėnaitė (irgi VPU) finišo nepasiekė.

7,5 km sprinto varžybose L.Kreivėnaitė tarp 51 dalyvės užėmė 32-ąją vietą, S.Baušytė – 40-ąją, o M.Bendoriūtė – 42-ąją.

Vaikinų 20 km distancijoje VPU studentas Jurijus Livko aplenkė 4 varžovus ir liko 39-as. Kitoje rungtyje – 10 km sprinte – J.Livko užėmė 43-iąją vietą.

Vasaros žaidynės vyks Tailande

Universiadoje dalyvavo daugiau nei 2 tūkstančiai sportininkų iš 46 šalių. Po keturis aukso medalius iškovojo Lenkijos, Italijos ir Austrijos studentai. Daugiausiai apdovanojimų – 12 – pelnė korėjiečiai.

Iki šiol žiemos universiadose Lietuvos atstovai yra laimėję vieną medalį – 1993 metais iš Zakopanės (Lenkija) sidabrą parvežė šokių ant ledo pora Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.

Tarptautinė studentų sporto federacija (FISU) patvirtino, kad 2009 m. žiemos universiada vyks Charbine (Kinija), o 2011 m. – Turkijos mieste Erzurume.

Vasaros žaidynės šiemet bus surengtos Bankoke (Tailandas), 2009 m. – Belgrade (Serbija), o 2011 m. – Šendžene (Kinija).

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .