SEB BBL čempionatas: „Šiauliai” pranoko Butauto komandą

„Šiaulių” ekipos aukštaūgių nesustabdę Ramūno Butauto treniruojami „ASK Rigos” krepšininkai aikštės šeimininkų pranašumą pripažino tik po pratęsimo (90:98).

Mačą daug kovingiau pradėję šiauliečiai po Tado Klimavičiaus dėjimų išsiveržė į priekį ir įgijo dviženklę persvarą (22:11). Sėkmingai rungtyniavę šiauliečiai dėl puikaus Klimavičiaus ir Artūro Masiulio žaidimo po krepšiais dviženklį pranašumą išlaikė iki ketvirto kėlinio pradžios. Vis dėlto latviai sugebėjo pasivyti įsibėgėjusius šiauliečius. Klubo „ASK Riga” gynėjas Sandis Valteris per 5 minutes pelnė 10 taškų ir latviai sumažino skirtumą iki 2 (59:61). Kėliniui baigiantis „ASK Rigos” snaiperis Steponas Babrauskas pataikė tritaškį ir išplėšė pratęsimą. Vis dėlto ir per jį svečiai rezultato persverti nesugebėjo, o 5 taškus iš eilės pelnęs Vaidas Pauliukėnas padėjo „Šiauliams” iškovoti pergalę.

Rungtynių statistika

ŠIAULIAI – ASK RIGA 98:90 (22:17, 16:13, 18:23, 26:29). Šiauliai: Klimavičius 25 (12 atk. k.), Masiulis 21 (8 atk. k.), Pauliukėnas 13, Ruikis 10, Jordanas 8, Mažutis 7, Čepulis 5, Prekevičius 5, Kieža 2, Vaičiūnas 2. ASK Riga: Andriukaitis 15, Babrauskas 13. Taiklumas: dvitaškiai 24/41 (58,5) ir 21/49 (42,9), tritaškiai 5/16 (31,3) ir 10/31 (32,3), baudos 35/51 (68,6) ir 18/24 (75). Atkovoti kamuoliai 41 ir 42, rezultatyvūs perdavimai 19 ir 21, perimti kamuoliai 10 ir 10, klaidos 19 ir 17, blokuoti metimai 6 ir 0.