Ilgai lauktas sniegas užhipnotizavo valytojus

Šias kalendoriniais metais pirmą kartą iki neigiamos nukritusi oro temperatūra vakar pakišo kiaulę Klaipėdos gatves, šaligatvius ir kiemus valančių bendrovių darbuotojams.

Prie šiltų rudeniškų orų pripratę kelininkai nesitikėjo, kad paryčiais pradės šalti, todėl rytinio piko metu, kai daugelis klaipėdiečių važiavo į darbą, gatvės dar nebuvo pabarstytos.

Pradėjo barstyti per piką

Klaipėdoje jau susiklostė tradicija: vos po ilgesnės pertraukos iškrenta sniegas, slidžiomis gatvėmis važiuojantys vairuotojai ima burnoti bendrovę „Specialus autotransportas“, kurią sniegas ir šaltis visuomet užklumpa netikėtai.

„Visą naktį ir snigo, ir lijo. Bet kadangi temperatūra buvo pliusinė, viskas tirpo, tad barstyti gatvių nebuvo jokio reikalo. Pabarstėme tik tiltus, įkalnes ir nuokalnes. Bet ryte, 7.15 val., pastebėjome, kad temperatūra nukrito žemiau nulio – tuomet ir išsiuntėme mašinas barstyti gatvių. Bet jau buvo prasidėjęs rytinio piko metas – gatvės buvo pilnos automobilių“, – vakar pasakojo bendrovės „Specialus autotransportas“ mechaninio valymo administratorius Gediminas Bagočius.

Pasak jo, pagrindinės miesto gatvės druskos tirpalu buvo pabarstytos iki 8.45 val.

Šilutės plentu iš pietinės miesto dalies į centrą būtent tokiu metu važiavę vairuotojai tikino, kad gatvė buvusi visiškai nebarstyta.

„Grynas ledas. Prieš devynias Šilutės plentas tikrai nebuvo barstytas“, – piktinosi į „Vakarų ekspresą“ paskambinęs vairuotojas.

G. Bagočius priminė, kad druskos tirpalas akimirksniu ledo neištirpdo – reikia palaukti 10-15 minučių. Be to, kadangi druskos tirpalas yra permatomas, pabėrus, jo nematyti, kaip, pavyzdžiui, smėlio.

Lietų pakeitė sniegas

Kelių valytojų sutartyje su uostamiesčio Savivaldybės administracija numatyta, kad visas miesto gatves „Specialus autotransportas“ turi nuvalyti per 4 valandas po to, kai nustoja snigti.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klaipėdos skyriaus vedėjo Liongino Pakščio duomenimis, naktį iš sekmadienio į pirmadienį nuo 2.10 val. iki 4.50 val. lijo. Nuo 4.50 val. pradėjo kristi sniegas ir šlapdriba.

Iki 5 val. temperatūra laikėsi 1,5 laipsnio šilumos. „Iki 1 laipsnio šalčio temperatūra nukrito prieš pat 8 valandą“, – kelininkų žodžius patvirtino L. Pakštys.

Žiūri atlaidžiai

Pretenzijų kelininkams neturėjo ir vakar ryte miestą apžiūrėję Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistai. Tačiau jie sakė radę daug nenuvalytų ir nepabarstytų daugiabučių namų kiemų teritorijų bei šaligatvių.

„Pagal sutartį, iki 8 val. ryto namų valdų darbuotojai turi būti nuvalę kiemus, o bendrovės „Klaipėdos želdiniai“ darbuotojai – šaligatvius. Deja, daugelyje vietų aptikome, kad nieko nedaryta“, – pasakojo Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Vybernaitienė.

Tačiau valdininkė tai vertino atlaidžiai – esą valytojai pripratę, kad kone porą mėnesių lauke buvo šilta, tad nespėjo taip greitai sureaguoti.

„Keista, bet nesulaukėme nė vieno pasipiktinusio žmogaus skambučio dėl slidžių šaligatvių. Įprasta, kad vos tik pašąla, puola visi skambinti“, – sakė A. Vybernaitienė.

Padangas teks pasikeisti

Tuo tarpu autoservisų darbuotojai stebisi, kad vis dar atsiranda vairuotojų, kurie tik išgirdę, kad žiema visgi ateis, suskubo pasikeisti automobilių padangas į žiemines.

„Tokių užuomaršų sulaukėme jau praėjusios savaitės pabaigoje. Atvažiavo per 10 vairuotojų, norėjusių pasikeisti padangas“, – pasakojo autoserviso „Delada“ atstovas Tomas.

Panaši situacija ir kituose autoservisuose. Žinia, su vasarinėmis padangomis nebegalima važinėti nuo lapkričio 10 dienos.

Pasak L. Pakščio, nors žiema jau įpusėjo, šiais kalendoriniais metais pirmą kartą sulaukėme minusinės temperatūros. Paskutinįkart šalo praėjusių metų lapkričio mėnesį.

Sinoptikų duomenimis, minusinė temperatūra turėtų išsilaikyti iki penktadienio. Dienomis prognozuojama iki 3 laipsnių, naktimis – 4-9 laipsniai šalčio. Žymesnių kritulių nenumatoma, pasnigti turėtų tik naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį. Be to, tą naktį pakils ir stipresnis šiaurės-rytų krypties vėjas, sieksiantis 15-20 m/s.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.