„Kur tu, karpi? – 2005“

Penktadienio vakarą „apturėjau“ dvilypį jausmą. Supratau, kad niekada negalėčiau dirbti konditerijos ceche, kur karšta, labai kvepia visokiais saldėsiais ir nuo to kvapo per dieną pasidaro šleikštu. Kitas jausmas turbūt panašus į prisiuosčiusio narkomano… nuo medaus, sirupų, kukurūzų su visokiais priedais kvapų apetitas dingo iki šeštadienio vakaro. Toks buvo pasiruošimas kasmetiniam didžiausiam karpių gaudymo šou – „Kur tu, karpi? – 2005“. Jeigu būčiau žinojęs…

O šeštadienį viskas vyko įprastai – registracija, atidarymas, burtų traukimas. Organizatoriai, klubas „Vienam gale kablys“, šiemet panaikino beveik visus „beviltiškus“ sektorius. Beveik visus… Du paliko, matyt, dėl egzotikos. Vieną iš jų aš ir ištraukiau. Ir supratau, kad penktadienį galėjau ramiai ilsėtis ant sofos gurkšnodamas alų ir visiškai nesijaudinti dėl varžybų. Vienas netinkamas rankos judesys – ir jau niekas tau nepadės… nei specialūs receptai, nei gaudymo technika. Toks jau reiškinys tos varžybos.

O varžybos buvo gan rezultatyvios. „Karpynės“ šeimininkai šiemet likus savaitei iki varžybų į tvenkinį paleido 1,5 tonos vadinamojo „balasto“, karpių, kurių vidutinis svoris buvo apie 1,5 kg. Šitie ir turėjo užtikrinti varžybų dinamiką. Taip ir atsitiko: pagrindiniai laimikiai ir buvo iš tos serijos.

Dėl čempionų vardo aršios kovos nebuvo – komanda „Sabonio klubas“ iš Kauno nuo pat pirmo turo išsiveržė į priekį ir varžybas baigė tolokai atitrūkusi nuo antrą vietą užėmusių „Du po 100“ vaikinų.

Nepaisant gerokai paaugusio startinio mokesčio, norinčiųjų dalyvauti šiose varžybose netrūko. Organizatoriai tikrai pasistengė sumažinę sektorių skaičių iki 80 ir išmetę beveik visus beviltiškus sektorius. Na, dar bent du reikėtų tikrai išmesti, ir tai kitais metais tikriausiai bus padaryta.

Apskritai tame ruože, kur buvo mūsų sektorius, visi pasirodė nekaip. Tas tvenkinio galas tarp karpių nepopuliarus. Tiesa nepasisekė ir VIP sektoriui, kurį už 700 litų aukcione nusipirko „Ryternos“ komanda. Jie stovėjo šonu į mus, mes juos puikiai matėme, ir negana to, jeigu būtume mėtę normaliai, būtume juos nuo to VIP tiltelio gan greitai numušinėję. VIP’as liko be nieko. Na, ne visai be nieko… liko nesužaloti, kadangi mes su kolega Edvardu labai stengėmės prilaikyti metimus ir mėtėme sau po kojomis, kad nesužalotume tiesiai prieš mus stovinčių gerų taikinių. Šių vyrukų garbei dar pridursiu, kad už VIP sektorių, už kurį gauti pinigai tradiciškai atitenka Raseinių vaikų namams, jie buvo pasiruošę sumokėti 2000 Lt. Ir nors sektorius jiems atiteko pigiau, jie tą skirtumą vis tiek atidavė vaikams. Gražu.

Šiek tiek taktikos. Nugalėtojai ištraukė nei patį geriausią, nei patį blogiausią sektorių. Tačiau vieną niuansą tame sektoriuje jie surado. Per jų sektorių ėjo toks nedidelis pagilėjimas, kiekvienam dirbtiniam tvenkinyje būnantis kanalas, skirtas vandeniui nubėgti nuleidžiant tvenkinį. To kanaliuko gylis paprastai būna apie pusę metro, tačiau karpiai, matyt, išsigandę varžybų triukšmo, sulindo į kanaliuką, o čempionai, susigaudę, kad karpiai sėdi būtent ten, metodiškai juos iš ten lupo. Aišku, prieš tai karpiukų nervus apraminę tinkamai parinktu pašaru. Sakė, kad gaudė su šokoladu. Gali būti. Pasak mokslininkų, šokoladas panaikina stresą, o streso karpiai patyrė pakankamai.

Šiek tiek ir apie nemalonius dalykus. Pirmą kartą mano dalyvavimo šiose varžybose praktikoje buvo diskvalifikuotos dvi komandos. Viena – šių varžybų laikui, tiksliai nežinau už ką, o kita – „Buhalteriai“, diskvalifikuota visiems laikams, be teisės kada nors dalyvauti šiose varžybose. Kiek žinau, šie vaikinai tikrai „pasižymėjo“, neviešinsim kaip, tačiau diskvalifikacija buvo teisinga.

Oras buvo labai permainingas, ypač šeštadienį. Tai irgi turėjo įtakos rezultatams, nors, pasirodo, kas mokėjo, tas prisišnekino žuvis ir tokiu oru.

Kiekvienais metais varžybose dalyvauja viena absoliučiai moteriška komanda „Barakudos“ iš Kauno. Šiemet dalyvavo dvi moteriškos komandos. Kitas moteriškas kolektyvas – „Alsa“ atvyko iš Klaipėdos. Tuo aš asmeniškai labai džiaugiausi, ir tradicinis „Vakarų ekspreso“ prizas atiteko šioms simpatingoms moteriškėms.

Apskritai man buvo smagu girdėti, kad iš visos Lietuvos susirinkusiems žvejams „Vakarų ekspreso“ pavadinimas nėra nežinomas, jį pažįsta, skaito ir mėgsta daug kur, ir internete pavarto ne vienas.

Kaip ir kiekvienais metais, pakako atrakcijų ir tautai. Koncertavo tokie populiarūs atlikėjai kaip Edmundas Kučinskas, „Inculto“, „Išjunk šviesą“ ir t.t. Koncero vedimu ir publikos nuotaika rūpinosi „dviratininkė“ Donalda.

Ir šiek tiek statistikos. Varžybose dalyvavo 77 komandos. Iš viso sugauti 234 karpiai, svėrę 401 kg. Kitaip nei praėjusiais metais, nieko nesugavusių komandų buvo kur kas mažiau. Didžiausią žuvį – 4,4 kg karpį pagavo „Faidės“ komanda. Nugalėjo „Sabonio klubo“ komanda – Česlovas Augustauskas ir Aleksas Zakis iš Kauno, sugavę 32 karpius, svėrusius 46,69 kg. Antroje vietoje liko komanda „Du po 100“, irgi iš Kauno: Saulius Šilingas ir Darius Sankauskas. Jie sugavo 17 karpių, kurių bendras svoris 31,66 kg. Trečią vietą užėmė taip pat kauniečiai, komanda „Defliūnai“, šių varžybų veteranai: Rolandas Rasalas ir Antanas Smalskas. Jų laimikis – 16 karpių, svėrusių 29,58 kg. Antrą ir trečią vietas užėmusios komandos pagavo ir po vieną žymėtą karpį „klapčiuką“, už kuriuos jiems buvo įteikta po 200 Litų. Taigi šiais metais triumfavo kauniečiai. Klaipėdiečiai šiemet neužėmė prizinių vietų. Ką gi… kitais metais bandysim atsirevanšuoti.

„Vakarų ekspresas“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Vyrams su žyma , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.