Mauritanijoje – valanda baudos

29-ojo Dakaro dykumų ralio septintajame etape tarp automobilininkų Lietuvos atstovai Aurelijus Petraitis ir Šarūnas Paliokas pasidalijo 122-127 vietas tarp 128 sportininkų. Mauritanijoje nuo etapo nugalėtojo jie atsiliko beveik 13 val. ir dar gavo 1 val. baudos.

Lietuviai po šio etapo bendrojoje įskaitoje iš 71-osios vietos nukrito į 97-ąją ir nuo lenktynių lyderio atsilieka 22 val. 22 min. 46 sek.

Septintajame etape penktadienį greičiausias buvo Pietų Afrikos atstovas Žanjelis de Vijersas, su „Volkswagen” automobiliu. 542 km greičio ruožą Mauritanijoje įveikęs per 4 val. ir 57 sek. Antras finišavo prancūzas Stefanas Petranselis („Mitsubishi”, +2 min. 46 sek.). Trečiąją vietą užėmė ispanas Karlosas Sainsas („Volkswagen” +4:05.36). Bendroje įskaitoje į pirmąją vietą pakilo Ž. de Vijersas.

Tarp motociklininkų greičiausias buvo prancūzas Sirilas Deprė (KTM, 4: 30.42). Antras finišavo norvegas Palas Andersas Ulevalseteris (KTM, +2. 46), trečias – prancūzas Davidas Kastė (KTM, +4.36). Lyderiu bendrojoje įskaitoje išliko ispanas Markas Koma (KTM).

Tarp sunkvežimių greičiausias buvo olandas Hansas Staseijas su MAN. Jis trasą įveikė per 4 val. 51 min. 44 sek. ir išliko lyderiu bendrojoje įskaitoje.

Lietuviai neblogai pasirodė Dubajuje vykusiose antrosiose prestižinėse 24 valandų automobilių žiedinėse lenktynėse „Toyo Tires 24h of Dubai”. Iš pirmosios pozicijos statravusi Lietuvos komanda užėmė aukštą ketvirtą vietą. Komandos lenktynininkai su automobiliu „Porsche 996 RSR” per 24 valandas nuvažiavo 549 ratus po 5,39 km.

Lietuvos komandai „Oktanas” šiose lenktynėse atstovavo Egidijus Dapšas, broliai Nemunas ir Nerijus Dagiliai bei vieni tituluočiausių Vokietijos žiedinių lenktynių meistrai broliai Uvė ir Jurgenas Alcenai. „Oktano” komanda galingiausių automobilių klasėje A6 užėmė trečiąją vietą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .