Vandens trūksta tik sekmadieniais

Seniavos kapinėse artimųjų kapavietes prižiūrintys žmonės kitą vasarą gali tikėtis, kad bus atvestas vandentiekis

Kaune yra net 24 kapinės, iš kurių 13 – veikiančios arba pusiau veikiančios (leidžiama laidoti tik į šeimos kapavietes). Tik vienose veikiančiose kapinėse, Seniavos, nėra vandentiekio ar iš gręžinių vamzdžiais atitekančio vandens, todėl jis čionai vežamas vandenvežiais. Už šią paslaugą „Kapinių priežiūra” moka tris kartus daugiau nei už visą vandentiekio vandenį likusiose kapinėse.

Nuomonių kaleidoskopas

Seniavos kapinėse savo artimųjų kapavietes prižiūrintieji žmonės dažniausiai sekmadieniais pasigesdavo vandens specialiuose šulinėliuose ir didžiulėje 6 kubinių metrų talpos statinėje. „Pastebėjau, kad kai kuriomis savaitės dienomis vandenvežis atvažiuoja net tris kartus, o vandens vis vien trūksta. Gal išpila tik pusę kiekio, o likusį vandenį nuveža į privatininkų šulinius?” – samprotavo kaunietė Alė, stovėdama su tuščiu laistytuvu prie tokios pat tuščios vandens statinės.

Kiti kalbinti Seniavos kapinėse žmonės vieningai tvirtino, kad neturi jokių pastabų dėl vandens tiekimo. „Greit užmiršome, kad vos prieš kelerius metus vanduo į kapines buvo atvežamas arkliuku. Dabar šiokiadieniais vandens tikrai netrūksta. Nebent sekmadieniais”, – tvirtino puokšte gėlių nešina moteris.

Panašiai kalbėjo ir kapavietės tvorelę taisęs Marius Laucys bei kaunietė Elvyra Ereminienė, tvarkiusi motinos kapą.

Vanduo nevagiamas

Anot Seniavos kapinių vedėjos Danos Maciulevičienės, žmonės nenoriai semiasi vandenį iš šulinių, įrengtų kapinių teritorijoje. Mat daug paprasčiau ir lengviau prisileisti vandens į tarą iš didžiulės statinės, nei semti jį iš šulinio. „Karštomis vasaros dienomis vanduo net tris kartus per savaitę – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais – vežamas ne tik į didžiulę statinę, bet ir tokios pat talpos tris šulinius. Triukšmaujantieji prie tuščios statinės nepasižiūri į šulinius, kuriuose beveik visada tyvuliuoja vanduo. Tiesa, per ilgokai trukusius karščius sekmadieniais vandens išties pritrūkdavo, nors „Kauna švara” kas antrą dieną atveždavo po 18 kubinių metrų vandens”, – teigė D.Maciulevičienė.

Dėl vandens vagysčių iš vandenvežių D.Maciulevičienė sakė visiškai pasitikinti vandens vežėjais ir nemananti, kad jie dalį vandens išpila privatininkams. Be to, vedėja kiekvieną kartą priimdama vandenį mato, kad vanduo užpildo talpyklas iki kraštų.

Vandentiekis jau projektuojamas

„Kapinių priežiūros” vyr. buhalterė Jūratė Kunigėlienė sakė, kad vežamas į Seniavos kapines vanduo yra labai brangus, palyginti su vandentiekio vandeniu. Mat „Kapinių priežiūra” už kubą sunaudoto vandentiekio vandens moka 2,40 Lt, o už atvežamo – 13 Lt. Tad laistymo sezonu atvežamas į Seniavos kapines vanduo „Kapinių priežiūrai” kainuoja apie 17 tūkst. Lt. Tuo tarpu už vandentiekio vandenį likusiose 12-oje kapinių sumokama tik 6 tūkst. Lt.

Atrodo, kad Seniavos kapinių lankytojai vandenį naudoja labai netaupiai. Pavyzdžiui, plotu didesnėse Eigulių kapinėse, kuriose veikia vandentiekis, sunaudojamas panašus vandens kiekis, tačiau D.Maciulevičienė teigia, kad ne kapinių plotai, o prižiūrimų kapaviečių skaičius lemia sunaudojamo vandens kiekį.

Anot Kauno savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus Naujų objektų statybos poskyrio vedėjo Vytauto Seringio, šiuo metu yra projektuojamas vandentiekis šalia Seniavos kapinių esančiai gyvenvietei. Kartu bus suprojektuotas vandentiekis ir į kapines. Kitais metais ketinama pradėti jo statybos darbus.

Virginija Skučaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.