Lenktynes jau aplankė giltinė

Ketvirtasis šiemetinio, 29-ojo Dakaro dykumų ralio etapas paženklintas juoda spalva. Jo metu žuvo lenktynėse dalyvavęs motociklininkas. Lietuviams šiame etape sekėsi skirtingai – vienas jų ekipažas pakilo bendrojoje įskaitoje, o kitas distancijos nebaigė.

Pirmąja šių metų ir 24-ąją ralio istorijoje auka tapo antradienį Maroke patirtos avarijos metu žuvęs Pietų Afrikos Respublikos motociklininkas Elmeras Saimonsas, kuris bendroje įskaitoje lig tol užėmė 18-ąją vietą. Incidento detalės kol kas nėra skelbiamos. Praėjusių metų ralyje, Mauritanijos etapo metu, žuvo Australijos motociklininkas Endis Kaldekotas. 29 metus rengiamų lenktynių metu taip pat žuvo 24 žiūrovai.

Juodąjį, ketvirtąjį etapą antradienį tarp automobilininkų savo gamybos visureigiu „Schles-Ford-Raid” laimėjo prancūzas Žanas Luji Šleseras, 405 km greičio ruožą įveikęs per 3 val. 59 min. 54 sek. Antras finišavo portugalas Karlosas Souza („Volkswagen”, +7 min. 52 sek.), trečias – ispanas Karlosas Sainsas („Volkswagen”, +7.58).

Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis K. Sainsas antrąją vietą užimantį Pietų Afrikos atstovą Žanjelį de Vijersą („Volkswagen”) lenkia 1 min. 55 sek., o trečią vietą užima K. Souza (+4.20).

Ispanas Markas Koma su KTM vėl greičiausias tarp motociklininkų – jis distanciją įveikė per 4 val. 27 min. 54 sek. Antrąją vietą užėmė jo tautietis Isidrė Estevė Pucholis (KTM, +12.16), trečią – prancūzas Sirilas Deprė (KTM, +18.56). M. Koma bendrojoje įskaitoje pakilo į pirmąją vietą, ir į antrąją vietą nukritusį I. E. Pucholį lenkia 11 min. 50 sek. Trečią vietą užima prancūzas Davidas Kastė (KTM, +24.20).

Nugalėtojo titulą ginantis bei bendrojoje įskaitoje pirmaujantis rusas Vladimiras Čaginas su „Kamaz” nugalėjo sunkvežimių lenktynėse (4:56.13).

Lietuvos atstovai Aurelijus Petraitis su šturmanu Šarūnu Palioku ketvirtajame ralio etape užėmė 94-ąją vietą (7:39.36) ir bendrojoje įskaitoje iš 93-iosios vietos pakilo į 80-ąją. Ginto Petraus ir jo žmonos Mildos ekipažas tarp 138 klasifikuotų ekipažų nepateko.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , .