Virgilijus Alekna – tarp portugalo ir norvego

2006 metų geriausių Europos lengvaatlečių rinkimuose Lietuvos disko metiką aplenkė juodaodis sprinteris

Europos lengvosios atletikos asociacija (EAA) paskelbė geriausius 2006 metų lengvaatlečius. Jais išrinkti iš Nigerijos kilęs Portugalijos sprinteris Fransis Obikvelu ir Švedijos daugiakovininkė Karolina Kluft.

2005-aisiais šioje apklausoje tarp vyrų triumfavęs Lietuvos disko metikas Virgilijus Alekna šį kartą liko antras, o moterų grupėje karaliavusi Rusijos šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva – trečia.

Titulą tikisi susigrąžinti

EAA apklausoje dalyvauja trijų kategorijų respondentai – sporto mėgėjai, žurnalistai ir nacionalinių lengvosios atletikos federacijų atstovai.

F.Obikvelu surinko 4 (1+1+2) balus. Jam pirmąsias vietas skyrė žurnalistai ir federacijų veikėjai, o sporto mėgėjai – antrąją. Portugalijos sprinteris šiemet Geteborge (Švedija) įvykusiame Europos čempionate laimėjo du aukso medalius (100 ir 200 m bėgimuose). Per sezoną stambiausiose tarptautinėse varžybose jis iškovojo 16 pergalių 100 m distancijoje ir šešias – 200 m. Jam priklauso 100 m bėgimo Europos rekordas (9,86 sek.), tiesa, pasiektas 2004 m.

V.Aleknos sąskaitoje – 6 balai (1+2+3). Lietuvis pernai laimėjo visas varžybas, kuriose dalyvavo, tarp jų – pagrindines: Europos čempionatą, pasaulio taurę bei Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Grand Prix” finalą.

„Neliūdžiu dėl to, kad likau antras. Pernai buvau iškovojęs šį prizą, todėl šiemet rinkimų rezultatai man ne tokie svarbūs. Gal po šio sezono susigrąžinsiu geriausiojo titulą”, – vakar „Kauno dienai” sakė V.Alekna.

Latvis ir estas į dešimtuką nepateko

Europos metų lengvaatlečio rinkimuose trečias liko Norvegijos ieties metikas Andreasas Torkildsenas (9), ketvirtas – 2003 ir 2004 m. laureatas, Švedijos trišuolininkas Kristijanas Olsonas (12), penktas – Čekijos daugiakovininkas Romanas Šebrlė (17).

Tryliktoje pozicijoje – Latvijos barjerinio bėgimo meistras Stanislavas Olijaras (39), dvidešimtoje – Estijos disko metikas Gerdas Kanteris (49).

V.Alekna šiemet buvo nominuotas trijose prestižinėse apklausose – IAAF, EAA bei JAV leidžiamo autoritetingo lengvosios atletikos žurnalo „Track and Field” ir visose pateko į geriausiųjų trejetukus.

F.Obikvelu pripažinimo sulaukė tik Europoje. Jis liko už dešimtukų borto ir IAAF, ir „Track and Field” rinkimuose, kur daugiau balsų už portugalą surinko A.Torkildsenas.

Švedė – neprilygstama

Olimpinė, pasaulio bei Europos čempionė K.Kluft oficialiose daugiakovių varžybose nesėkmės skonio nežino jau nuo 2002 metų. EAA apklausoje ji surinko 4 balus.

EAA apklausoje 2-3-iąją vietas pasidalijo Belgijos sprinterė Kim Gevert ir jau minėta pasaulio rekordininkė J.Isinbajeva (po 7). Toliau išsirikiavo Rusijos šuolininkė į tolį Tatjana Lebedeva (14) ir Švedijos šuolininkė į tolį Kajsa Bergkvist (15).

Tarp 25 klasifikuotų sportininkių net 10 – iš Rusijos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , .