Austrijos viltis – čempionas iš niekur

Vos 16 metų šuolininkas su slidėmis Gregoras Schlierenzaueris yra vienas didžiausių šio žiemos sezono atradimų pasaulyje. Prieš metus jis buvo tik vienas iš daugelio Austrijos rinktinės perspektyvių jaunuolių, o dabar jau turi pasaulio jaunimo čempiono titulą, laimėjo du pasaulio taurės varžybų etapus, ir vos netapo prestižinio Keturių tramplinų turnyro nugalėtoju.

Tai, kad Gregoras Schlierenzaueris, Austrijoje vadinamas tiesiog „Schlieri”, šiandien dalyvauja pasaulio taurės varžybose, galima vadinti atsitiktinumu. „Iki 9 savo gyvenimo metų žaidžiau futbolą ir tenisą. Kolega įkalbėjo, kad su juo nueičiau į šuolių su slidėmis treniruotę. Pabandžiau ir iš karto supratau, kad tai mano sporto šaka”, – prisimena jaunasis austras.

Netrukus G.Schlierenzaueris tapo vietinio sporto klubo „SV Innsbruck-Bergisel” nariu. Dabar per interviu sportininkas pabrėžia, kad klubo treneris Markusas Marburgeris padarė didžiausią įtaką jo karjerai.

14 metų jaunasis šuolininkas persikėlė į Austrijos žiemos sporto centrą Stamse ir pradėjo lankyti garsiąją slidininkų gimnaziją. Ten jį treniravo žinomas specialistas Werneris Schusteris. Sportą G.Schlierenzaueris derino su mokslu prekybos mokykloje, kurios mokinys yra iki šiol.

Paneigė prognozes

Pirmą kuklią pergalę austras iškovojo 2006-aisiais. Po vos dviejų startų Europos taurės varžybose jis Slovėnijoje tapo pasaulio jaunimo čempionu šuoliuose nuo vidutinio dydžio tramplino. Tada Austrijos šuolininkų vyriausiasis treneris Alexanderis Pointneris atkreipė į jį dėmesį ir suteikė galimybę išmėginti jėgas suaugusiųjų pasaulio taurės varžybose. Kovo 12 dieną G.Schlierenzaueris per varžybas Norvegijoje užėmė 24-ąją vietą ir pelnė pirmus taškus šiame turnyre. Netrukus žiemos sezonas baigėsi, tačiau „Schlieri” nusprendė ne ilsėtis, o toliau gerinti sportinę formą ir rengtis vasario „Didžiojo prizo” varžyboms.

Netrukus jis sulaukė dividendų. Austras vieną varžybų etapą laimėjo, du kartus buvo antras, kartą – trečias. Kurį laiką jis net pirmavo bendroje įskaitoje, tačiau varžybas baigė atsidūręs 5-ojoje vietoje. Žiemos sporto apžvalgininkai tuomet pripažino jo talentą, tačiau didesnių pergalių nežadėjo.

Ir suklydo. Didžioji G.Schlierenzauerio diena išaušo gruodžio 3-iąją, kai per pasaulio taurės varžybas Lilehameryje įveikė norvegą Andersą Jacobseną su lenku Adamu Malyszu ir užėmė pirmąją vietą. „Paauglys įveikė Malyszą”, „Austrijos sensacija”, – tokiomis antraštėmis kitą dieną pasipuošė austrų sporto leidiniai. Taip G.Schlierenzaueris per vieną dieną tapo tautos didvyriu. Kai po 2 savaičių G.Schlierenzaueris dar kartą įveikė abi žvaigždes, žiniasklaida pradėjo jį vadinti didžiausiu prestižinio Keturių tramplinų turnyro favoritu. Lažybų bendrovėse už austro pergalę siūlė lažintis santykiu 3,15:1, o už A.Malyszo sėkmę – net 9:1.

G.Schlierenzaueriui toks netikėtas įvertinimas įspūdžio nepadarė. „Jei laimėčiau, tai būtų puiki dovana 17-ojo gimtadienio proga. Tačiau jei pralaimėsiu, tai irgi nebus pasaulio pabaiga. Man prieš akis dar daug karjeros metų, per kuriuos turėsiu ne vieną progą laimėti Keturių tramplinų turnyrą”, – Austrijos žiniasklaidai sakė sportininkas.

Jaunasis sportininkas buvo labai arti pergalės prestižiniame turnyre. Jis laimėjo varžybas ant dviejų pirmųjų tramplinų, tačiau per trečiąjį etapą įvyko tikra katastrofa. G.Schlierenzaueris pučiant labai nepalankiam vėjui užėmė tik 11-ąją vietą ir bendroje įskaitoje nukrito į 7-ąją poziciją. Apmaudžiausia, kad sportininkas suklupo gimtajame Insbruke, šokdamas nuo tramplino, ant kurio treniravosi nuo pat karjeros pradžios. Per treniruotes jaunasis austras ten dažnai skrieja už šiam tramplinui rekordinės 134,5 m. ribos, o šį kartą sugebjo nušokti tik 119 ir 122 m. Po antrojo šuolio į varžybas susirinkusios 20 tūkst. žiūrovų minios, kuri tikėjosi švęsti savo numylėtinio triumfą, atodūsio aidas pasiekė tikriausiai visus atokiausius Insbruko kampelius. G.Schlierenzaueris nesulaikė ašarų, tačiau po paskutinės rungties sekmadienį šypsodamasis vėl kalbėjo, kad jam dar viskas prieš akis.

Įveikė idealus

Jaunasis austras mėgsta kartoti, kad per varžybas jam svarbiausia yra du kartus nušokti nuo tramplino gerai. Tai turi garantuoti sėkmę. Ši filosofija visiškai sutampa su A.Malyszo, kuris yra vienas iš didžiausių G.Schlierenzauerio idealų. Kartu su lenku austras dar mini suomį Janne Ahoneną ir kolegą iš Austrijos rinktinės Thomasą Morgensterną.

„Kai pavyko juos visus nugalėti per varžybas, pasijutau fantastiškai. Juk tai yra pasaulinio lygio šuolininkai”, – šypsodamasis vienam iš Austrijos televizijos kanalų tvirtino G.Schlierenzaueris.

Ne varžybų metu jaunasis austras nepamiršta sporto: bėgioja, žaidžia futbolą ir tenisą. Jis gyvena Fukomese Tirolyje, jo vadybininkas yra Markusas Prockas – dešimt kartų rogučių Pasaulio taurės varžybų laimėtojas, du kartus pasaulio čempionas ir trijų olimpinių medalių savininkas.

Austrijos rinktinėje G.Schlierenzaueris pritapo lengvai. „Kai laimėjau pirmąsias varžybas, vyresni kolegos nežiūrėjo į mane iš aukšto, visi sveikino ir skatino siekti didesnių laimėjimų, – prisiminė jaunasis sportininkas. – Rinktinėje su visais – nuo masažuotojo iki paprasto pagalbininko – galiu kalbėtis bet kokia tema.”

Per pasaulio taurės varžybas G.Schlierenzaueris gyvena viename kambaryje su Martinu Hoellwarthu. „Jis nuo tramplino šoka jau 16-ą sezoną, gyventi kartu man didelė garbė. Jis man labai padeda”, – neslėpė naujoji Austrijos žvaigždė.

Gali būti, kad G.Schlierenzaueris apgyvendinimas kartu su M.Hoellwarthu nėra atsitiktinumas. Pastarojo žvaigždė ant tramplinų suspindo, kai jis taip pat buvo labai jaunas. M.Hoellwarthas pirmuosius taškus per pasaulio taurės varžybas pelnė 1991-aisiais, o per Albervilio olimpines žaidynes, būdamas vos 17 metų, laimėjo 3 sidabro medalius. G.Schlierenzauerio startas į sporto viršūnę nebuvo toks efektingas, tačiau jis turi visas galimybes ateityje pasekti kambario draugo pėdomis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Austrijos viltis – čempionas iš niekur"