Sostinės savivaldybė: Turniškių teritorija turi likti visuomeninės paskirties

Turniškių teritorija, Vilniaus miesto savivaldybės nuomone, turi likti visuomeninės paskirties, o detaliojo plano tvirtinimas yra visiškai nebūtinas valstybės vadovų saugumui šioje teritorijoje užtikrinti. Tokią poziciją šiandien išsakė sostinės meras Artūras Zuokas.

LR Vyriausybės kanceliarijos akcinės komunalinės paslaugų bendrovės, atstovaujamos direktoriaus V. Račkio, užsakymu, rengėjams kreipusis į sostinės Savivaldybę dėl Turniškių detalaus plano, jį leista rengti 2005 metų vasarį. Detalaus plano rengėjai projekte prašė dalyje Turniškių teritorijos numatyti gyvenamosios paskirties žemę. Vilniaus miesto savivaldybė šiam prašymui nepritarė ir detalaus plano rengėjų paprašė atlikti projekto pakeitimus. Gavusi juos, Savivaldybė tvirtins teritorijos, kurioje ir planuojama kurti saugomą valstybinės reikšmės kompleksą, detalųjį planą ten numatant tik visuomeninės paskirties žemę. Visuomeninę žemės paskirtį Turniškėse nustato Bendrasis miesto planas.

„Mūsų pozicija aiški ir tvirta – visa Turniškių komplekso, kuriame įsikūrę Valstybės vadovai, teritorija privalo likti visuomeninės paskirties. Gėdinga, kad Vyriausybės įmonė spekuliuoja šalies vadovų saugumu, siekdama tenkinti kai kurių asmenų, įsigijusių kotedžus Turniškėse, interesus. Šių kotedžų – komercinių pastatų, savininkai šiuo metu turi mokėti nekilnojamojo turto mokesčius, kurių galėtų išvengti, kotedžų sklypus pavertus gyvenamosios paskirties žeme“, – sakė sostinės meras Artūras Zuokas.

Turniškių teritorijoje gyvenančių Valstybės vadovų saugumas gali būti garantuotas ir be teritorijos detaliojo plano. Valstybės vadovų rezidencijos gali būti aptvertos ir jų apsauga organizuojama gavus valstybinės žemės valdytojo – Vilniaus apskrities viršininko administracijos, sutikimą.

Turniškių teritorijos planavimo klausimus Vilniaus meras Artūras Zuokas aptarė su Vidaus reikalų ministru Raimondu Šukiu. Meras pateikė ministrui išsamią informaciją, paaiškino, kokių detalaus plano projekto pakeitimų laukiama iš Vyriausybės, informavo ministrą, kad detalusis planas galės būti tvirtinamas kai tik bus padaryti minėti projekto pakeitimai.

Vilniaus savivaldybė pabrėžia, kad Turniškių teritorijos detalusis planas yra rengiamas pagal galiojančius įstatymus ir jo rengimo procedūros nėra vilkinamos. Drauge Savivaldybė pripažįsta, kad žemės planavimo procesai yra sudėtingi, trunkantys per ilgai dėl juos reglamentuojančių įstatymų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , , , , .

3 Responses to Sostinės savivaldybė: Turniškių teritorija turi likti visuomeninės paskirties

 1. nemegstu

  bet jis molodec.
  Molodec Zuokai!respect

 2. as

  Nepasidalina valdiški šulai ne tik mokesčiais, bet ir teritorijomis 👿

 3. Lietuve norinti tureti sazininga Lietuva

  Vilniaus meras, labai prisidejai prie zmoniu skriaudos ir dar dabar guli vienoje lovoje su sukciais verslininkais.Gi esi vienas is tu, kuris tapai milijonieriumi is Lietuvos zmoniu pinigu.Na,bet jau cia, kad nepritari is Turniskiu padaryti politiku tvirtove, tai labai aciu uz tai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.