„Neptūnas“ sužaidė ilgiausias rungtynes

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai užvakar nesėkme pradėjo SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionato antrojo etapo kovas. Jie Estijoje pralaimėjo II diviziono rungtynes Talino „Kalev/Cramo“ klubui.

KALEV/CRAMO – NEPTŪNAS 108:104 (20:17, 4:25, 27:21, 27:15; 8:8, 9:9, 13:9). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Kalev/Cramo“ – T. Sokas (29 min./18 tšk.), V. Krisa (43/18), E. Dorbekas (31/2), K. Burlaku (20/13), T. Redas (31/14), G. Arbetas (51/10), K. Kanguras (41/19), I. Nevbilas (3/0), R. Kerlesas (26/14); „Neptūnui“ – V. Pridotkas (23/7), R. Dorsejus (41/14), E. Dainys (25/9), M. Mockus (14/5), E. Ežerskis (37/9), A. Petkūnas (35/16), M. Kasiulevičius (24/3), V. Buzas (6/3), V. Stankevičius (37/13), M. Anisimovas (33/25).

Abu klubai šį sezoną susitiko jau trečią kartą. Pirmose BBL čempionato rungtynėse, vykusiose Klaipėdoje, pergalę vieno taško skirtumu (98:97) šventė neptūniečiai. Per antrą susitikimą Taline pajėgesni buvo „Kalev/Cramo“ krepšininkai – 89:81.

II divizione, kur kovojama dėl likusių dviejų kelialapių į atkrintamąsias BBL varžybas, kiekvienų rungtynių baigtis yra labai svarbi. Todėl per trečiąjį klubų susitikimą aikštelėje užvirė atkakli kova.

Po pirmojo kėlinio estai buvo priekyje 20:17. Tačiau antrame ketvirtyje „Neptūno“ krepšininkai, gerai gindamiesi, visiškai „užrišo“ savo krepšį. Jie leido aikštelės šeimininkams per dešimt minučių pelnyti vos 4 taškus, o patys įmetė 21 tašką. Tad klaipėdiečiai prieš didžiąją pertrauką įgijo net aštuoniolikos taškų persvarą – 42:24.

„Neptūno“ vyrams pirmoje rungtynių pusėje viskas sekėsi. Ypač gerai žaidė vidurio puolėjas M. Anisimovas, tapęs pagrindiniu taškų „darytoju“. Na, o estams nekrito tolimi metimai.

Tačiau įvykiai aikštelėje ėmė keistis trečiajame kėlinyje, kai estai pradėjo taikliau mėtyti iš toli. Jie po trisdešimties minučių kovos sumažino atsilikimą iki 12 taškų – 51:63.

Per pirmąją ketvirto kėlinio minutę svečiai spurtavo 5:0 ir vėl įgijo solidžią persvarą – 68:51. Vis dėlto estai nesiruošė pasiduoti. Jie tritaškiais metimais kėlinio viduryje beveik ištirpdė neptūniečių persvarą – 66:70. Paskutinę minutę „Kalev/Cramo“ krepšininkai netgi persvėrė rezultatą savo naudai – 77:76. Esant rezultatui 78:78, klaipėdiečiai dar turėjo laiko paskutinei atakai, bet jos taikliu metimu neužbaigė. Tad teko rungtynes pratęsti.

Prieš pratęsimą neramino tas faktas, kad ketvirtame kėlinyje dėl pereikvoto pražangų limito aikštelę turėjo apleisti V. Pridotkas ir M. Anisimovas.

Nepaaiškėjo nugalėtojas ir per pirmą pratęsimą – 86:86.

Per antrą pratęsimą aikštelę už penkias pražangas turėjo palikti dar trys „Neptūno“ pagrindinio penketo žaidėjai – R. Dorsejus, A. Petkūnas ir E. Dainys. Nepaisant to, neptūniečiai sugebėjo nepralaimėti ir per šias papildomas penkias minutes – 95:95.

Be nuostolių žaidę estai per trečią pratęsimą turėjo akivaizdžius kozirius savo rankose, nes „Neptūno“ gretose žaidė vien tik gynėjai E. Ežerskis, M. Mockus, M. Kasiulevičius, V. Buzas ir vienintelis aukštaūgis V. Stanevičius. Po 4 asmenines pražangas dar turėjo M. Kasiulevičius ir E. Ežerskis. Jeigu jiems gana šališkai teisėjavę arbitrai dar būtų skyrę nors vieną pražangą, tai „Neptūno“ komanda rungtynes būtų užbaigusi ne visos sudėties. Mat daugiau žaidėjų, galėjusių išbėgti į aikštelę, klaipėdiečiai neturėjo.

Turėdami tokias sąlygas aikštelėje estai tik paskutinėmis minutėmis įgijo 6 taškų persvarą 104:98. Tačiau net ir tokios sudėties klaipėdiečiai nenuleido rankų. Jiems po jaunojo V. Buzo metimo pavyko priartėti 104:106. Tačiau tai buvo ir viskas, ką mūsiškiai galėjo padaryti. Taliniečiai dar surengė rezultatyvią ataką ir iškovojo sunkią pergalę – 108:104.

„Neptūno“ krepšininkai sužaidė pačias ilgiausias rungtynes (jos truko net 55 minutes) savo klubo istorijoje.

Rezultatyviausiai „Neptūno“ komandoje žaidė M. Anisimovas, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 6 kamuolius.

Pasibaigus rungtynėms „Neptūno“ vyriausiasis treneris R. Kuncaitis savo ir komandos žaidėjų būseną apibūdino taip: „Po tokių rungtynių tikrai reikalinga medikų pagalba. Aš ant kojų dar pastoviu, tačiau treneriui S. Kaupiui tikrai reikėtų reanimobilio. Patikėkit, skaudu dėl tokios nesėkmės, tačiau tą pralaimėjimo kartėlį užgožia pasididžiavimas savo žaidėjais. Jie aikštelėje kovėsi nuo pirmos iki paskutinės sekundės. Buvo malonu matyti taip juos besikaunančius. Su šiais vyrais galima bet ką nugalėti. Tiesa, tą didžiulį kiekį klaidų ir inciatyvos praradimą padarėme per savo jaunatvišką azartą. Patirtis ateis vėliau, tik norėtųsi, kad tai įvyktų greičiau.“

R. Kuncaitis dar pridūrė, kad per paskutinį pratęsimą teisėjai aikštelėje nė vienai komandai beveik nefiksavo pražangų: „Jie, matyt, išsigando, kad dėl žaidėjų stygiaus rungtynės gali būti nutrauktos. Todėl aikštelėje vyravo visiškas chaosas…“

Kitas BBL čempionato rungtynes klaipėdiečiai žais rytoj namuose su „Panevėžiu“.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.