Apsemtos pievos – dar ne potvynis

Vyraujant šiltiems ir drėgniems orams pamaryje patvino kai kuriuos pievos.

Nepaisant to, Šilutės rajono savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romas Renčeliauskas tikina, kad kol kas jokios potvynio grėsmės nėra.

„Patvinusios pievos – dar ne potvynis. Kol kas nėra apsemta nė viena sodyba, visi pagrindiniai keliai taip pat pravažiuojami. Tad kol kas ramu“, – pasakojo R. Renčeliauskas.

Pasak jo, potvynio grėsmė iškyla tuomet, kai Panemunės matavimo poste Nemune vanduo pakyla iki 5 metrų 60 centimetrų, o vakar jo lygis toje vietoje buvo 2 metrai 93 centimetrai.

„Palyginti su sekmadieniu, Panemunės poste vanduo net nuslūgo vienu centimetru“, – komentavo R. Renčeliauskas.

Rusnės matavimo poste vakar vandens lygis buvo 2 metrai 56 centimetrai, o potvynio grėsmė kyla kai vanduo pasiekia 2 metrų 70 centimetrų lygį. Minijos upėje ties Lankupiais vakar vandens lygis buvo 6 metrai 37 centimetrai, o potvynis gresia kai jis pakyla iki 8 metrų 25 centimetrų.

Tiesa, anot R. Renčeliausko, jau yra apsemti keli kelių ruožai, tačiau jie neveda į sodybas ir yra nereikšmingi. Vienas iš tokių kelių nuo Atmatos upės kranto veda į neveikiančią Tulkiaragės siurblinę. Apsemta 1,9 kilometro kelio ruožas. Vanduo pakilęs iki 20 centimetrų.

Panašiai apsemtas ir kelio ruožas Šilutė-Šyša-Krokų lankos. Dar 50 metrų ruožas apsemtas kelyje Rusnė-Galzdonai-Plaškiai.

„Apsemti keliukai nereikšmingi. Visi pagrindinai keliai kol kas sausi, tad panikuoti jokio pagrindo nėra“, – tikino R. Renčeliauskas.

Anot jo, situacija galėtų keistis nebent pakilus smarkiam vakarų vėjui, jei sukiltų bangavimas Kuršių mariose ir tai pristabdytų vandens tekėjimą iš upių į marias.

Skaičiuojama, kad potvynio metu pamaryje apsemiama per 30 hektarų teritorija, 38 kaimai, 262 sodybos, kuriose gyvena 1012 žmonių. Civilinės saugos specialistai potvynio metu pasiruošę evakuoti žmones iš 124 sodybų. Nors, pasak R. Renčeliausko, žmones ir gyvulius evakuoti tenka retai. Paskutinįkart keletą žmonių teko evakuoti prieš trejus metus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Apsemtos pievos – dar ne potvynis"

  1. lorenamelinaite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.