Kad galvos smegenų veikla būtų produktyvesnė

Jau gerokai įsibėgėjo ruduo, atostogų įspūdžiai baigia išblėsti. Saulė vis rečiau švysteli iš už niūrių debesų. Vėsta ir trumpėja dienos, o naktys darosi vis tamsesnės ir ilgesnės. Kai kurie iš mūsų jau jaučia nuovargį, ima stokoti energijos. Šaltis ir tamsa tarsi stingdo protą ir kūną. Dažnas dairosi į vaistų lentynėlę, ieškodamas vitaminų, natūralių preparatų, kurie padėtų sugrąžinti darbingumą, suaktyvintų smegenų veiklą.

Galvos smegenys – svarbus organas

Mąstymo, suvokimo procesai, informacijos įsisavinimas, jos atgaminimas ir panaudojimas kiekvienam žmogui sekasi skirtingai. Galvos smegenys, kaip ir kiti organai, yra veikiami įvairių kenksmingų išorinių (rūkymas, alkoholio vartojimas) ir vidaus veiksnių (įvairios ligos, medžiagų apykaitos sutrikimai, kai kurių medžiagų trūkumas ir pan.). Neigiami procesai dažnai priklauso nuo blogėjančios kraujotakos bei oksidacijos metu susidarančių žalingų galvos smegenims laisvųjų radikalų. Todėl taip, kaip mes rūpinamės kitais savo kūno organais, turime rūpintis ir galvos smegenimis: kad būtų užtikrinta normali kraujotaka, kad nervinės ląstelės gautų pakankamą reikiamų medžiagų kiekį.

Gerokai pailgėjęs žmonių gyvenimas yra medicinos mokslo pažangos rezultatas. Sukurtos technologijos, padedančios palengvinti būsenas, kurios kenksmingos įvairioms mūsų organizmo sistemoms arba padeda apsisaugoti nuo jų. Žinome, jog sveikam ir visaverčiam galvos smegenų funkcionavimui jų ląstelės (neuronai) turi būti pakankamai aprūpinamos deguonimi, gliukoze, o tam reikia sveikos kraujotakos.

Žmonės nuo senų senovės ieško gamtoje to, ką vartodami galėtų pagerinti galvos smegenų veiklą. Šiandien yra be galo daug natūralių ir sintetinių medžiagų, kurios aktyvina įvairias galvos smegenų funkcijas.

Kokių turime saugių ir veiksmingų būdų, kurie galėtų pagerinti galvos smegenų darbą? Atsakymą galima rasti gamtoje – preparatas vinpocetinas yra išgaunamas iš augalo žiemės sėklų ekstrakto (lot. Vinca minor) ir sukurtas nedaug pakeičiant augalo molekulę.

Vinpocetinas – natūralus preparatas

Žiemės sėklų sudėtyje yra daugybė veikliųjų medžiagų, kurios aktyvina galvos smegenų žievės kraujotaką, pagerina galvos smegenų ląstelių medžiagų apykaitą, deguonies ir gliukozės pasisavinimą, todėl pagreitėja smegenų ląstelėse vykstantys energetiniai, nervinio impulso plitimo procesai. Greta to, vinpocetinas pagerina smegenų ląstelių deguonies bei gliukozės pasisavinimo procesus, aktyvina smegenų energetinius procesus net deguonies trūkumo sąlygomis. Mažindamas galvos smegenų ląstelių jautrumą deguonies stokai, taip apsaugo jas nuo pažeidimo. Moksliniai tyrimai parodė, kad vinpocetinas pagerina jaunų ir vidutinio bei vyresnio amžiaus žmonių atmintį ir pažintines funkcijas.

Vinpocetino vartojimo ypatumai

Vinpocetino saugiai galima vartoti keletą mėnesių, nes vaistas nesukelia pripratimo, nesąveikauja su kitais medikamentais ir ilgai vartojant jo poveikis nesusilpnėja. Vaistas yra saugus bei gerai toleruojamas, neturi įtakos arteriniam kraujospūdžiui, todėl jo galima vartoti neatsižvelgiant į arterinio kraujospūdžio dydį.

Vinpocetino vartojama po 1–2 tabletes (5–10 mg) tris kartus per parą, iš pradžių didesnėmis dozėmis (iki 30 mg/p.), vėliau jas mažinant iki 15 mg/p. Esant reikalui, vaisto vartojimas gali būti nutraukiamas iš karto, nebijant nutraukimo simptomų atsiradimo.

Ko tikėtis vartojant vinpocetino

Gydomasis vinpocetino poveikis pasireiškia ne iš karto, o praėjus kelioms gydymo savaitėms. Todėl, iš karto nesulaukus teigiamo poveikio, nederėtų vaisto nustoti vartoti.

Jei po vasaros atostogų jau jaučiatės pavargę, dirbate intensyvų protinį darbą ir jaučiate, kad sunku susikaupti, ilgam laikui išlaikyti dėmesį, verta pradėti vartoti augalinės kilmės vaisto vinpocetino. Jis gali pagerinti tiek jaunų, tiek vidutinio, tiek vyresnio amžiaus žmonių galvos smegenų funkcijas – atmintį, pažintinę veiklą. Kartu pagerės ir jūsų savijauta bei darbingumas.

Vartojant vinpocetino:

• pagreitėja mąstymo operacijos,

• lengviau įsimenama nauja informacija, pagerėja atmintis – geriau prisimenami tiek artimosios, tiek tolimosios praeities įvykiai,

• pagreitėja reakcija (tai ypač svarbu vairuotojams bei dirbantiesiems ten, kur reikia ilgą laiką išlaikyti dėmesį ir kur reikia tikslių judesių),

• lengviau susikaupti, perkelti dėmesį, t.y. pakeisti pokalbio temą, pastebėti naujus dalykus ir pan., lengviau ilgą laiką išlikti susikaupus,

• sumažėja nuovargis, atsiranda daugiau energijos,

• atsiranda žvalumas, budrumas rytais, t.y. lengviau pabusti,

• dažnai išnyksta įtampos tipo galvos skausmai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Kad galvos smegenų veikla būtų produktyvesnė"

  1. Daktaras Henrikas

    Kodel toleruojama tiesiogine receptiniu vaistu reklama internete? Jei negausiu atsakymo – perduosiu sia medziaga i VVKT ir Farmacijos departamenta!
    👿

  2. kokia gydytojų moralė

    Pilkauskienėnė turbūt specializuojasi vaistų reklamoje..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.