Česnakas mažina riziką susirgti kiaušintakių vėžiu

Moterims, valgančioms daug česnako, gresia mažesnis pavojus susirgti kiaušintakių vėžiu, rodo tyrimų rezultatai, įvertinti Potsdame įsikūrusio Vokietijos maisto tyrimų instituto.

Ne tik česnakai ir svogūnai, bet ir porai bei česnako laiškai, turintys daug įvairių medžiagų, tokių kaip organinių sieros junginių, manoma, pasižymi priešvėžiniu poveikiu, rodo tyrimų rezultatai.

Tačiau tam, kad būtų moksliškai pagrįstas šis ryšys, trūksta kol kas svaresnių įrodymų. „Būtini tolesni tyrimai“, – sakė instituto profesorius Heineris Biojingas (Heiner Boeing). Tačiau jis neabejoja, jog valgant daug vaisių ir daržovių sumažėja rizika susirgti kitomis vėžio formomis bei širdies ligomis.

Tyrimais „EPIC Study“ siekiama ištirti ryšį tarp vėžio atvejų paplitimo ir mitybos. Atliekant tyrimus buvo apklausta maždaug 325 tūkst. moterų iš 10 šalių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina. Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

3 komentarai į "Česnakas mažina riziką susirgti kiaušintakių vėžiu"

 1. Algirdas

  Galiu patvirtinti,kal vartojant česnaką, tai puikus priskonis,maisto papildas,profilaktine priemone.Po širdies šuntavimo operacijos pastoviai kiekviena diena naudoju po 2-3 skilteles ir puikiausiai palaiko savijautą.
  Kviečiu visus vartoti česnaką

  Algirdas

 2. ir as

  galiu pritarti, kad tai puikus vaistas. Dar jeigu ji vartosite kartu su citrina ir pries ligu sezona ir visa ta laikotarpi, garantuoju, kad jokios ligos jusu nevargins.

 3. eglius

  Tai jau tikrai ir as pritariu!!! uzmusa visus sukelelius! as vartoju ir greiciau issigydau nuo persalimo! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.