„Alma mater musicalis”: poezija ir muzika

Lietuvos muzikų rėmimo fondas puoselėja tradiciją ir kasmet pagerbia Nacionalinės ir Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatus. Keturioliktasis sezonas prasideda jau sausio 8-ąją.

„Alma mater musicalis” 2006-2007 metų koncertinėje programoje pakvietė dalyvauti Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatą poetą Algimantą Baltakį ir kartu su jo kūrybos atlikėjais surengti kūrybos vakarą.

Poeto Algimanto Baltakio kūryba galbūt dažniausiai skamba mūsų kompozitorių kūriniuose. Kaip rašo pats poetas, „neseniai buvau nominuotas kaip vienas labiausiai dainuojamų poetų. Daugiausia dainų atsirado be mano pastangų”… Jo eilės skamba Algimanto Bražinsko, Algimanto Raudonikio ir kitų kompozitorių vokaliniuose kūriniuose, jas mielai dainuoja žymiausi mūsų krašto dainininkai, chorai.

Taigi pasibaigus švenčių tarpsniui jau sausio 8 dieną, pirmadienį, 18 val. Vilniaus universiteto Šv.Jonų bažnyčioje susitiksime su Baltakiu, kuris skaitys savo poeziją. Jo kūrybą aptars žinomas literatūros kritikas Valentinas Sventickas. Naujausias Baltakio poezijos knygas „Žvirblių žiemavietė”, meilės lyrikos rinktinę „Pusryčiai dviese” jau daugelis klausytojų tikriausiai bus skaitę. Vakaro metu išgirsime ir visai naujų poeto eilėraščių. Poeto tekstais sukurtas dainas dainuos Judita Leitaitė (mecosopranas), fortepijono partiją atliks Renata Krikščiūnaitė.

Koncerte dalyvaus jau kūrybinės veiklos trisdešimtmetį atšventęs vyrų choras „Vytis”, kurį įkūrė dirigentas Adolfas Krogertas, o nuo 1983 metų vadovauja Tadas Šumskas. Savo veiklą choras labai suaktyvino Lietuvos atgimimo metais. Tautinis repertuaras ir klasika skambėjo daugelyje valstybinių renginių. Šiame koncerte skambės klasika ir šiuolaikinių Lietuvos kompozitorių kūriniai.

Taigi muzikos meno gerbėjų laukia poezijos ir muzikos vakaras – pirmasis „Alma mater musicalis” keturioliktojo koncertinio sezono renginys šiais metais.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.