Negaliojantys banknotai – vis dar apyvartoje

Klaipėdiečiai dar iki šiol susiduria su situacijomis, kai parduotuvėse ar kitose įstaigose iš jų nepriima pinigų. Tokiais atvejais paaiškėja, jog neapsižiūrėję klientai bando atsiskaityti iš apyvartos išimtais 1991 metais leistais litais.

Tačiau Lietuvos banko Klaipėdos skyriaus tarnautoja skuba raminti žmones: tarp savo santaupų radus apyvartoje nebegaliojančius litus, nerimauti pagrindo nėra. Tereikia atnešti juos į Lietuvos banko skyrius, ir pinigai bus pakeisti.

„Šiuo metu apie 1991 metų litų priėmimo ir keitimo baigimą jokios kalbos nėra, konkretus terminas nenustatytas. Jei vyksta kokie pasikeitimai, mūsų centrinis skyrius informuoja visuomenę”, – teigė Kasos operacijų skyriaus viršininkė.

Šiuo metu kaip atsiskaitymo priemonė negalioja tik 1991 metais išleisti banknotai. Parduotuvėse dar gali visai be pagrindo atsisakyti priimti 1993 ar 1997 metais išleistus litus, tačiau jie galioja greta leistų 2001 metais.

Anot Kasos operacijų skyriaus viršininkės, parduotuvės darbuotojai ir žmonės jau yra užmiršę senesnio leidimo banknotus, kadangi jie masiškai necirkuliuoja, todėl dažnai jų nepriima. Bet žmonės be jokių problemų visada gali pasikeisti banknotus Lietuvos banko kasose.

„Į Lietuvos banko Klaipėdos skyrių 1991 metais leistų litų žmonės atneša nedaug – kelis banknotus per savaitę. Daugiausiai atneša pakeisti 100 litų vertės banknotus. Paskutiniu metu atvyksta vyresnio amžiaus žmonės iš rajonų. Jie turi sukaupę santaupų ir dabar mūsų skyriuje apyvartoje negaliojančius pinigus pakeičia naujais”, – „Vakarų ekspresui” banko tarnautoja. Anot jos, dažniau žmonės atneša pakeisti suplyšusius, sušlapusius ar chemiškai paveiktus banknotus.

Yra buvę atvejų, kai į Lietuvos banko Klaipėdos skyrių buvo atnešti 1991 metų leidimo padirbti 100 litų vertės banknotai. Kadangi tokių pinigų niekur nepriima, žmonės, net nežinodami, kad jie netikri, atnešė į Lietuvos banką. „Su Ekonomine policija ir Vidaus reikalų ministerija yra pasirašyti bendri dokumentai, numatyta, kaip tokiu atveju elgtis, todėl iškviečiama policija, kuriai perduodami ir pinigai, ir juos atnešęs žmogus”, – teigė viršininkė.

Jurgita Gižaitė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.