Sporto įvykių kalendorių pasklaidžius

Šiandien baigiame publikuoti trečiadienį pradėtą svarbiausių 2006 metų pasaulio, Lietuvos ir, žinoma, Klaipėdos sporto įvykių apžvalgą. Pabaigtuvėms prisiminsime paskutiniųjų dviejų ketvirčių įvykius.

Liepa

Kaune vykusiose tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose „EAA Permit Meeting Kaunas-2006” klaipėdietė Lina Grinčikaitė 100 m bėgimo rungtyje užėmė antrą vietą. Ji distanciją nubėgo per 11,54 sek. ir pagerino savo asmeninį rekordą.

Klaipėdoje vyko tarptautinis jaunių futbolo turnyras dėl Roberto Poškaus taurės. Šių tradicinių varžybų nugalėtojais tapo Kaliningrado jaunieji futbolininkai. Klaipėdiečiai šįsyk tarp prizininkų nepateko.

9 d. Vokietijoje baigėsi visą mėnesį trukęs pasaulio futbolo čempionatas. Planetos čempionais tapo italai, finale dramatiškoje kovoje mušdami baudinius 5:3 nugalėję Prancūzijos rinktinę. Bronzos medalius iškovojo Vokietijos futbolininkai.

12 d. Naujojo Orleano klubas „Hornets” nutraukė sutartį su klaipėdiečiu Arvydu Macijausku ir išlaisvino jį iš NBA „vergijos”. 20 d. A. Macijauskas pasirašė naują sutartį – su Pirėjo „Olympiakos” klubu iš Graikijos.

Beveik dvi savaites pajūryje pasaulio krepšinio čempionatui Japonijoje ruošėsi Lietuvos nacionalinė rinktinė.

Klaipėdoje vyko Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris” 2006 metų vasaros sporto žaidynių finalinės varžybos. Uostamiesčio žalgiriečiai galutinėje įskaitoje užėmė trečią vietą.

Rugpjūtis

2 d. Vilniuje pasibaigusiame Federacijų supertaurės krepšinio turnyre nugalėtoja tapo mūsų šalies rinktinė.

Iš UEFA Čempionų lygos turnyro pasitraukė Lietuvos čempionai Panevėžio „Ekrano” futbolininkai. Jie pralaimėjo dvejas II kvalifakacinio etapo rungtynes (1:4 ir 2:5) Zagrebo „Dinamo” klubui iš Kroatijos.

4 d. iš Klaipėdos „Atlanto” futbolo klubo vyriausiojo trenerio pareigų atsistatydino Sergejus Savčenkovas.

Rusijos sostinėje Maskvoje vykusiame pasaulio jaunių plaukimo su plaukmenimis čempionate sėkmingai pasirodė klaipėdietis Arturas Matusevičius, iškovojęs sidabro medalį.

6 d. Vokietijos Hamburgo mieste pasibaigusiame Europos krepšinio veteranų čempionate net septyni klaipėdiečiai iškovojo aukso medalius. Senojo žemyno čempionais tapo Sigitas Kriaučiūnas, Algirdas Lingė, Romaldas Atas, Algimantas Riauka, Algimantas Žičkus, Algirdas Kulertas ir Kazimieras Budrys.

12 d. Geteborge (Švedija) vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate pirmąkart Senojo žemyno aukso medalį iškovojo Virgilijus Alekna.

Iš Kinijos sugrįžo Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai. Jie ten sužaidė penkerias kontrolines rungtynes, iš kurių trejas laimėjo.

29 d. Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio pirmenybėse Japonijoje pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes Ispanijai ir pasitraukė iš kovos dėl medalių. Galutinėje įskaitoje lietuviai užėmė septintą vietą.

Rugsėjis

2 d. Lietuvos futbolo rinktinė sėkmingai pradėjo 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybas. Lietuviai Neapolyje sužaidė lygiosiomis – 1:1 – su pasaulio čempionais italais. Įvartį šiose istorinėse rungtynėse lietuviams pelnė klaipėdietis Tomas Danilevičius.

4 d. į naujam sezonui besiruošiantį Klaipėdos „Neptūno” krepšinio klubą atvyko ameriekietis Ronaldas Dorsejus.

6 d. Lietuvos futbolininkai Kaune 1:2 pralaimėjo Europos čempionato atrankos ciklo rungtynes Škotijos rinktinei.

Italijoje vykusiame Europos jaunių (iki 20 metų amžiaus) sunkiosios atletikos čempionate svorio kategorijoje iki 85 kg klaipėdietis Artūras Skavičius iškovojo bronzos medalį.

17 d. sunkią Achilo sausgyslės traumą per draugiškas „Olympiakos” ir „Legea Scafati” klubų rungtynes gavo Lietuvos krepšinio rinktinės žaidėjas Arvydas Macijauskas. Jis nežaidžia iki šiol.

Europos automobilių kroso čempionato pirmojo diviziono galutinėje įskaitoje klaipėdietis Paulius Pleskovas, važiavęs „Ford Puma” automobiliu, užėmė penktą vietą.

21 d. Klaipėdos „Neptūno” sporto arenoje baigėsi tarptautinis keturių krepšinio klubų turnyras, kurį laimėjo Antano Sireikos treniruojama Kazanės „Unics” komanda. „Neptūnas” užėmė trečią vietą.

Brazilijoje vykusiame pasaulio moterų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė šeštą vietą.

23 d. Klaipėdos universiteto sportinių šokių kolektyvas „Žuvėdra” Vilniuje tapo Europos čempionato nugalėtoja.

27 d. „Atlanto” futbolininkai namie 0:1 pralaimėjo atsakomąsias LFF taurės turnyro pusfinalio rungtynes Marijampolės „Sūduvai” ir į finalą nepateko.

Spalis

7 d. Lietuvos futbolininkai išvykoje rezultatu 1:0 nugalėjo Farerų salų rinktinę. Tai buvo Europos futbolo čempionato atrankos ciklo susitikimas.

Klaipėdos futbolo senjorai trečią kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionais.

21 d. Lietuvos futbolo federacijos taurę iškovojo Marijampolės „Sūduva”, finale 1:0 nugalėjusi Panevėžio „Ekraną”.

22 d. baigėsi automobilių lenktynių „Formulė-1” čempionatas. Jo nugalėtoju antrus metus iš eilės tapo ispanas Fernandas Alonsas. Antras liko lenktynių legenda vokietis Michaelis Šumacheris.

24 d. Klaipėdos „Naftos-Uni-Laivitės” krepšininkai LKF taurės turnyro II etapo atsakomosiose rungtynėse antrąsyk nugalėjo Marijampolės „Sūduvą” ir pateko į kitą etapą.

Klaipėdos „Atlanto” futbolo klubo antroji komanda LFF I lygoje iškovojo bronzos medalius.

Lapkritis

11 d. baigėsi Klaipėdos miesto krepšinio senjorų čempionatas. Jo nugalėtoja tapo „Pamario troba”. Vicečempionų titulas ketvirtus metus iš eilės atiteko „Vakarų ekspreso” komandai.

12 d. baigėsi NFKA A lygos čempionatas. „Atlantas” užėmė šeštą vietą.

14 d. „Nafta-Uni-Laivitė” sėkmingai įveikė ir kitą LKF taurės turnyro etapą. Klaipėdiečiai iš šių varžybų eliminavo dar vieną LKL atstovę – „Panevėžio” ekipą ir pateko į IV etapą.

Gvatemaloje vykusiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate pirmąją vietą iškovojo Edvinas Krungolcas. Bronzos medalis atiteko kitam lietuviui Andrejui Zadneprovskiui.

25 d. Vilniuje vykusiame pasaulio profesionalų fitneso čempionate triumfavo klaipėdietė Jolanta Mileriūtė. Ji tapo planetos čempione.

28 d. Vilniuje per futbolo sezono uždarymo šventę geriausiu 2006 metų Lietuvos futbolininku buvo paskelbtas šalies rinktinės kapitonas, „Livorno” klubo puolėjas Tomas Danilevičius.

Naudingiausiu BBL čempionato lapkričio mėnesio žaidėju buvo pripažintas „Neptūno” krepšinio klubo vidurio puolėjas Michailas Anisimovas.

Gruodis

2 d. po nesėkmių Eurolygoje iš Kauno „Žalgirio” vyriausiojo trenerio pareigų atsistatydino Ainaras Bagatskis.

2 d. Klaipėdos „Žuvėdros” šokėjai Vokietijoje vykusiame pasaulio sportinių šokių čempionate iškovojo sidabro medalius.

Geriausiu 2006 metų sportininku buvo išrinktas disko metikas Virgilijus Alekna.

21 d. Klaipėdoje buvo pagerbti geriausi miesto sportininkai. Geriausiu 2006 metais buvo pripažintas tris medalius Europos sunkiosios atletikos čempionate iškovojęs Ramūnas Vyšniauskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 atsiliepimas į "Sporto įvykių kalendorių pasklaidžius"