Klerkams – premijų lietus

Per šiuos metus kone visų mokesčių mokėtojų išlaikomų įstaigų darbuotojai dirbo nepriekaištingai.

Taip nusprendė tų įstaigų vadovai, didžiųjų metų švenčių proga pavaldiniams skyrę atlyginimo dydžio premijas, kurias jie įvardija vienkartinėmis išmokomis už gerus darbo rezultatus.

Meras negavo

Savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė teigė, kad šventinė vienkartinė išmoka skirta beveik visiems savivaldybės darbuotojams.

90 proc. atlyginimo dydžio premijomis nesidžiaugė tik septyni valdininkai, kurie per metus gavo tarnybinių nuobaudų.

Vienkartinių išmokų taip pat negavo politikai: meras, abu jo pavaduotojai, tarybos nariai, savivaldybės administracijos direktorė ir jos pavaduotojas.

Prieš Kalėdas premijos buvo skirtos net 333 savivaldybės darbuotojams. Jiems iš viso išmokėta beveik 438 tūkst. litų.

Savivaldybės vyriausiosios buhalterės Daivos Trečiokienės teigimu, išmokos dydis kiekvienam darbuotojui suskaičiuotas atsižvelgiant į jo atlyginimą, darbo stažą ir kitas aplinkybes.

Didžiausia išmoka siekė pustrečio tūkstančio litų, neatskaičius mokesčių, o mažiausia – 190 litų.

Šventinės premijos yra skiriamos iš sutaupytų darbo užmokesčio lėšų.

Pagrindinis tokio fondo ekonomijos šaltinis – laikinai neužimti etatai ir darbuotojų sergamumas.

Gaus prieš Naujuosius

Kukliau Kalėdas sutikę Klaipėdos apskrities viršininko administracijos darbuotojai Naujuosius galės švęsti netaupydami pinigų.

Jiems šventinės premijos bus išmokėtos šios savaitės pabaigoje.

Pinigai vienkartinėms administracijos darbuotojų išmokoms bus skirti ne iš sutaupytų darbo užmokesčio lėšų. Litų premijoms skirs Vyriausybė.

Administracijos vyriausiosios specialistės ryšiams su visuomene Romualdos Čiarienės teigimu, vienkartinės išmokos turėtų būti skirtos daugiau nei vienerius metus dirbantiems darbuotojams, kurie neturi tarnybinių nuobaudų.

Prieš Naujuosius pamaloninti bus apie 80 proc. iš 204 Klaipėdos apskrities viršininko administracijos darbuotojų.

R.Čiarienės žodžiais, pažadėta, kad visiems bus išmokėta iki vieno tarnybinio atlyginimo dydžio premija.

Administracijos specialistų atlyginimai siekia nuo 600 iki 2 tūkst. litų.

Vadovai uždirba apie 4 tūkst. litų.

Vieno atlyginimo dydžio premiją turėtų gauti ir Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskričiai Kristina Vintilaitė.

Padėtis – nuostabi

Šiemet skalsesnės šventės buvo žadamos ir ugdymo įstaigų vadovams bei pedagogams.

Pernai keliolikoje mokyklų pedagogams prieš šventes nebuvo išmokėti avansai, nekalbant apie visą atlyginimą.

Tačiau šiemet kai kurių šių mokyklų mokytojams jau buvo skirtos ir šiokios tokios premijos.

„Šiųmetė padėtis yra nuostabi ir labai džiugina. Ji ne iš tolo neprilygsta tiems nemalonumams, kurie buvo praėjusiais metais“, – švytėjo Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Švietimo skyrius teikia, o savivaldybės administracijos direktorius turi pasirašyti įsakymą, kuriuo remiantis ugdymo įstaigų vadovams turi būti išmokėtos iki vieno atlyginimo dydžio premijos.

Toks įsakymas dar nėra pasirašytas, nes analizuojama, ar direktoriai, kuriems rekomenduojama skirti premijas, jų nusipelnė.

Pagrindinis argumentas yra tas, jog mokykla turi turėti sutaupytų lėšų, kurių užtektų premijas išmokėti ir mokytojams.

L.Prižgintienės teigimu, iš 104 mieste esančių ugdymo įstaigų direktorių premijas rekomenduojama skirti 80 vadovų.

Vadinasi, tiek pat įstaigų pedagogų taip pat turi sulaukti šventinių išmokų.

„Yra buvęs atvejis, kai vienos mokyklos vadovas rekomendavo, kad jam būtų išmokėta premija, tačiau pavaldinių šventinėms išmokoms pinigų neužteko. Už tokį poelgį tas asmuo paskatinimo tikrai negavo“, – prisiminė L.Prižgintienė.

Pinigus atėmė

Kur kas liūdnesnė padėtis Klaipėdos universitete.

Jo Finansų ir ekonomikos direkcijos direktorius Vytautas Mikutavičius teigė, kad šiuo metu kur kas svarbiau rasti lėšų prieš Naujuosius išmokėti visiems darbuotojams atlyginimus.

„Premijomis nepradžiuginsime nei dėstytojų, nei universiteto administracijos darbuotojų, nei studentų. Per šiuos metus universiteto labui buvo atlikta daug darbų, todėl reikia pagyventi susispaudus“, – aiškino V.Mikutavičius.

Tačiau viena priežasčių, kodėl studentai negaus tradicinių padidintų stipendijų, yra ta, jog Vyriausybė iš universiteto atėmė sutaupytus 400 tūkst. litų.

Šventinės išmokos kažin ar pradžiugins ir policininkus.

Klaipėdos VPK viršininko pavaduotojas Leonardas Gauronskas teigė, jog pareigūnams dar nėra išmokėti atlyginimai. Todėl ir neaišku, ar iš darbo užmokesčio fondo liks pinigų skirti vienkartinėms išmokoms už darbo rezultatus.

L.Gauronsko teigimu, remiantis įstatymais, pareigūnams vieną kartą per metus galima pamaloninti išmoka, kurios dydis – 620 litų „ant popieriaus“.

Medikams – po 100 litų

Medikai, nors ir kukliau nei kitų įstaigų darbuotojai, šventinėmis premijomis taip pat yra paskatinami.

Anot Jūrininkų ligoninės vyriausiojo gydytojo Jono Sąlygos, didžiausios metų šventės ir yra ta proga, kai darbuotojai nusipelno piniginio prizo.

Jūrininkų ligoninėje kiekvienam iš daugiau nei 1 100 darbuotojų yra skiriama 100 litų dydžio premija „į rankas“.

„Nors tokia suma gana kukli, tačiau, manome, kad už šiuos pinigus Kūčių ir Klėdų stalas jau gali tapti gausesnius. Džiaugiamės, kad šiemet tos premijos yra didesnės. Pavyzdžiui, pernai darbuotojams skyrėme 100 litų „ant popieriaus“, – sakė J.Sąlyga.

Klaipėdos apskrities ligoninėje šiemet pirmą kartą visam tūkstančiui darbuotojų buvo skirtos premijos.

Jų dydis buvo suskaičiuotas atsižvelgiant į darbuotojų darbo krūvį. Minimali premija buvo 100 litų.

Klaipėdos ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis teigė, kad jau kelerius metus įstaigoje vadovaujamasi principu, jog geriau visus metus mokėti didesnius atlyginimus, nei prieš šventes skirti vienkartines išmokas.

„Galime pasidžiaugti, kad mūsų darbuotojų atlyginimai yra didžiausi tarp visų Klaipėdos apskrities sveikatos priežiūros įstaigų. Mūsų ligoninėje dirba apie 2 tūkstančius žmonių, todėl išskirti, kurie iš jų yra geriausi ir mokėti jiems premijas, būtų labai sunku“, – sakė V.Janušonis.

Daugelis įstaigų, kurių darbuotojams skiriamos premijos yra labai mažos ar visai neišmokamos, organizuojami kalėdiniai vakarėliai ar renginiai darbuotojų vaikučiams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.