Vaikai dokumentų nebrangina

Traumas patyrusiems vaikams ligoninėje mažiausiai rūpi dokumentai.

Tačiau dokumentus įvairiausiose įstaigose palieka ir neieško ne tik išsiblaškę vaikai, bet ir rūpesčių per įstaigas genami suaugusieji.

Klaipėdos vaikų ligoninės pacientai neretai užmiršta pasiimti asmens dokumentus.

Šios gydymo įstaigos Traumatologijos punkte šeimininkų laukia apie 15 pamestų pasų, asmens tapatybės knygelių, gimimo liudijimų ir kitų dokumentų, kuriuos palieka vaikai.

Vaikų slaugytoja Lina Kymantienė sakė, kad dažniausiai mažamečiai dokumentus palieka tada, kai į gydymo įstaigą ateina be tėvų, o vėliau tik retas sugrįžta jų pasiimti.

Pamestų dokumentų ir daiktų galbūt būtų ir kitose medicinos įstaigose, tačiau jose dirbančios slaugytojos pasirūpina, kad iš ligoninių išrašomi ligoniai viską su savimi pasiimtų.

„Pas mus jau kelerius metus galioja Pacientų išrašymo tvarka, pagal kurią slaugytojos palydi išrašytą pacientą iki durų. Slaugytojų pareiga patikrinti, ar išrašomas pacientas nepalieka jokių daiktų. Anksčiau, kai to nedarydavome, pasitaikydavo, kad žmonės palikdavo daiktus, o mes nežinodavome, ką su jais daryti”, – sakė Klaipėdos ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Ona Mitalienė.

Klaipėdos apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje daiktai ar dokumentai nepamirštami.

„Jeigu kas ir palieka kokį daiktą, su klientu bendravę darbuotojai greitai tai pastebi ir grąžina. Jeigu pamesto daikto savininkas pats neateitų, VMI darbuotojai pasistengtų jį surasti telefonu”, – tikino Klaipėdos apskrities VMI atstovė spaudai Ilona Velžytė.

Dokumentai retai paliekami ir „Sodroje”. Kartais čia pamirštami tik pensijos gavėjų pažymėjimai.

„Dažniau kitos įstaigos mums atsiunčia „Sodros” išduotus dokumentus. Tada ieškome jų savininko. Jeigu žmogaus, kuriam priklauso dokumentai, nerandame, įtraukiame radinį į bendrą „Sodros” registrų sąrašą”, – sakė „Sodros” Klaipėdos skyriaus vyriausioji ryšių su visuomene specialistė Eglė Eivaitė.

Klaipėdos VPK Migracijos skyriaus viršininkė Svetlana Chodina sakė, kad žmonės neretai pameta pasus ar asmens tapatybės dokumentus. Dažniausiai juos užmiršta bankuose, pas notarus, kurie radinius atsiunčia Migracijos skyriaus specialistams. Pamesti dokumentai neretai atsiduria ir policijos komisariatuose, iš kur taip pat atsiunčiami Migracijos skyriaus specialistams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.