KLASCO – geriausi tarp uosto tinklininkų

Pakrantės darbuotojų spartakiados tinklinio varžybų nugalėtojais tapo senas šio komandinio žaidimo tradicijas turinti, žaidynių organiztorės ir pagrindinės rėmėjos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO) komanda.

Tinklinio aikštelėje antri liko AB Vakarų laivų gamyklos sportininkai, o paskutinė prizinė vieta dešimties komandų turnyre atiteko AB Klaipėdos naftos komandai.

Vietas penketuke taip pat iškovojo KJKK „Bega“ tinklininkai (ketvirta vieta) ir Pakrančių apsaugos rinktinė. Tinklinio turnyre likusias penkias vietas išsidalino AB „Klaipėdos smeltė“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, AB DFDS LISCO, KLASCO Trąšų terminalo komanda, UAB Klaipėdos terminalo grupė.

Antrąją vietą laimėjusios Vakarų laivų gamyklos (VLG) kapitonas Edmontas Karinauskas sakė, jog komandos progresas akivaizdžiai matomas – anksčiau tinklinio aikštelėje jiems atitekdavo tik 4-5 vieta. Ši spartakiada „vakarams“ jau – ketvirta, o 2005-2004 metų žaidynėse bendroje įskaitoje pavyko iškovoti pirmąją vietą. Anot komandos vadovo, šiemet bendroje įskaitoje tikimasi neiškristi iš lyderių trejeto, mat ankstesniais metais jie taip pat būdavo tarp prizininkų. Gerų rezultatų VLG dar sieks krepšinio aikštelėje, žaisdami stalo tenisą, mėtydami smiginio strėlytes.

Sportininkai, kovodami žaidynėse, pasak E. Karinausko, savotiškai pailsi – išlieja susikaupusias neigiamas emocijas. Problema tik ta, jog itin sunkiai pavyksta pritraukti jaunus žmones. Anot VLG komandos vadovo, jaunimas, priešingai nei veteranai, kurie kaunasi net ir traumuoti, neturi motyvacijos be atlyginimo kovoti dėl pergalės.

Tinklinis – jau daugiau nei keturis dešimtmečius KLASCO darbuotojų tarpe populiari sporto šaka. Tinklinio komandoje žaidžia ne vienas veteranas – tai Vladimiras Spiranovas, Romas Sagaitis, Eugenijus Mockus ir kiti.

Neseniai sulaukęs šešiasdešimties metų ir vis dar KLASCO atstovaujantis Vladimiras Spiranovas bendrovėje pradėjo dirbti ir prisijungė prie komandos dar 1967 metais. Jis į tinklinio komandą buvo pakviestas, siekiant ją sustiprinti. 1968 metais V. Spiranovas privalėjo atlikti karinę prievolę tarybinėje armijoje, bet po dviejų metų tarnybos vėl ir sugrįžo į KLASCO komandą.

Tuo metu, anot V. Spiranovo, komandą sudarė 2 profesionalūs tinklininkai ir 4 futbolininkai. KLASCO tarybiniais metais sėkmingai žaisdavo tinklinį respublikinėse darbuotojų spartakiadose.

Kitąmet 60 metų sulauks ir KLASCO komandos siela vadinamas Romas Sagaitis, KLASCO dirbnantis nuo 1972-ųjų ir nuo to laiko atstovaujantis šiai bendrovei įvairių sporto šakų varžybose. Jis pasakojo, jog tuometinio Prekybos uosto (dabar KLASCO) tinklinio komanda dalyvaudavo kone visose įmanomose žaidynėse.

Viena jų – Baltijos spartakiada, kuri tarybiniais metais kasmet buvo organizuojama viename iš septynių Baltijos jūros uostamiesčių – Rygoje, Taline, Klaipėdoje, Vyborge, Sankt Peterburge (tuometiniame Leningrade), Ventspilyje bei Kaliningrade. Šiose žaidynėse KLASCO sportininkai lyderiaudavo bendroje įskaitoje, o ypač išsiskirdavo tinklinio, stalo teniso, šaudymo rungtyse. Iš pradžių varžybos vykdavo tik vasarą, o vėliau pradėtos rengti ir žiemą.

Eugenijus Mockus pasakojo, jog tinklinis KLASCO bendrovėje turi gilias tradicijas ir visada būdavo populiariausia bendrovės sporto šaka, kurioje rungdavosi ir bendrovės vadovai.

KLASCO komanda nuo 1995 metų dalyvauja kas antrus metus organizuojamose Europos darbuotojų žaidynėse, kur susirenka po daugiau nei 20 komandų ir per 5 tūkst. sportininkų. KLASCO tinklininkai ten taip pat nuolat užima prizines vietas, o Norvegijoje prieš kelis metus kopė ir ant aukščiausio – „auksinio“ – pakylos laiptelio. Be viso to, „Žalgirio“ sporto draugijos „Žalgiriadoje“ KLASCO praėjusiais metais taip pat triumfavo tinklinio aikštelėje.

KLASCO sporto klubo „Audra“ prezidentė ir ilgametė varžybų organizatorė Birutė Gapšienė teigia, jog kasmet kyla kiekvienos komandos meistriškumas, nes noras laimėti visas komandas verčia nuolat treniruotis ir tobulėti. Dėl to, pasak B. Gapšienės, džiugu, kad komandos pasiekia geresnių rezultatų ne naujai prisijungusiųjų sportininkų dėka, o patobulėjus seniesiems nariams.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.