Kaip puošti eglutę šiemet?

Mada – visagalė. Ji diktuoja sąlygas ne tik rūbus ir avalynę kuriantiems dizaineriams, bet pažeria krūvą patarimų net kaip papuošti kalėdinę eglutę. Natūralumas nepastebimai užkariauja mūsų namus ir širdis, todėl šventinę nuotaiką namuose siūloma kurti naudojant kuo natūralesnes medžiagas, puošybos ir dekoro detales. Pateikiame keletą užsienio specialistų rekomendacijų, kaip šiemet papuošti Kalėdų eglutę.

Gėlių žiedai

Daugelis iš mūsų eglutę puošiame tradiciniais apvaliais dideliais ar mažais žaisliukais ir blizgučiais. Deja, ne visada pavyksta sukurti kalėdinę dvasią ir maksimaliai atskleisti jos grožį. Jei norite to išvengti, nebijokite eksperimentuoti.

Paimkite keletą vienodo dydžio ir spalvų gėlių žiedų (geriausia dirbtinių), kurie būtų pagrindinis eglutės akcentas. Šiuo atveju labiausiai tiktų balti rožės žiedai. Tada prie jų pagal spalvas ir dydį derinkite žaisliukus, blizgučius bei papuoškite girlianda.

Be to, šioje kompozicijoje originaliai atrodytų balta plunksnelė… Ant eglutės viršūnės pritvirtinkite didesnį žiedą arba šviesią blizgią žvaigždę. Svarbiausia, nepamirškite derinti spalvas. Eglutė neturi atrodyti lyg velykinis margutis.

„Miško pasaka“

Net jei Jūsų kalėdinė eglutė į namus atkeliavo tiesiai iš miško, jai galite suteikti kur kas daugiau natūralumo. Reikia tik truputį fantazijos, laiko, kantrybės ir atitinkamų medžiagų – džiovintų augalų, kankorėžių ir nedidelių žaislinių paukščiukų, kuriuos galėsite pritvirtinti prie šakelių. Taip pat tinka ir žaisliniai gyvūnėliai, pavyzdžiui, kiškučiai, lapės – juos pastatykite po egle. Toks vaizdas bus tikroviškesnis, labiau primins mišką.

Eglutei dekoruoti reikiamų džiovintų augalų ir kankorėžių nebūtina pirkti floristikos salone. Tiks ir ką tik ar anksčiau iš miško parnešti kankorėžiai. Dar jei vasarą rinkote įvairiausius augalus ir lauko gėles džiovinti, juos taip pat skoningai galite panaudoti dekoruodami šakeles. Pavyzdžiui, naudodami ilgus džiovintus smilgų lapus sukursite lengvumo įspūdį.

Jei tokių dalykėlių neturite namie, gėlių parduotuvėje ar salone jų tikrai rasite.

Originaliai atrodytų, jei po taip papuošta eglute padėtumėte ne kilimėlį, o vieną kitą džiovintų samanų kuokštelį. Sumanu ir nebrangu.

Saldu ir skanu!

Kalėdinė eglutė, kaip ir pačios Kalėdos, gali būti saldi ir skani, jei ją papuošite vaisiais ir saldumynais. Taupydamos neretai taip darydavo mūsų mamos, močiutės, prosenelės. Kodėl nepabandžius ir mums?

Eglutei puošti tinkamiausi vaisiai kieta odele, pavyzdžiui, mandarinai, obuoliai, kriaušės, slyvos. Obuolius ir kriaušes pakabinti ant šakelės nesudėtinga – ant kotelio tereikia pritvirtinti siūlą, o per kotelių neturinčių vaisių odelę storesnį siūlą galite tiesiog perverti.

Daugiau saldumo kalėdinei eglutei suteiks saldainiai, įvairiausių formų ir skonių meduoliai, forminiai netrapūs sausainiai. Juos taip pat lengvai galite pritvirtinti prie šakelių.

Dviguba nauda – pasmaližiausite, o pasibaigus šventėms nereikės tiek vargti nupuošiant eglutę, nes didžiąją jos dekoracijų dalį jau būsite suvalgę. Argi ne praktiška ir patogu?

Modernu

Nors šiemet eglutę siūloma puošti kuo natūralesniais papuošalais ir žaisliukais, vis dėlto nepavyks išvengti ir dirbtinumo. Žinoma, tai skonio ir piniginės storio reikalas. Kiekvienas galime rinktis tai, kas patinka.

Vieni neįsivaizduojame Kalėdų be natūralios, dar mišku kvepiančios eglutės, apkarstytos natūraliais ir netgi valgomais žaisliukais, o kiti – be dirbtinės ir ne vienus metus laikančios iš parduotuvių lentynos pirktos eglės.

Šiemet šalies prekyvietėse siūlomos ir spalvotos eglutės, pavyzdžiui, mėlyna, kurios šakelės aptraukus mėlynus blizgučius primenančia medžiaga. Tokiai eglutei papuošti nelabai tiks anksčiau siūlyti būdai, teks ieškoti modernesnių aksesuarų – blizgančio ryškaus žaisliuko, ryškiaspalvių girliandų ar net blizgučių.

Tik prisiminkite ir pasykite taisyklės, jog jos nevalia perkrauti arba paversti keliasdešimties spalvų neskoningu objektu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Šeima ir namai su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.