Jau šį penktadienį TV3 eteryje matysime „Išsipildymo akcijos-2006” paramos vaikams koncertą, kurį jau ketvirtą kartą režisuoja garsiausių Lietuvoje projektų – „Vaikų balsas”, „Lietuvos garbė” – režisierė Rasa Micachienė.
Šių metų „Išsipildymo akcijos” koncerto tiesioginės transliacijos iš Vilniaus „Siemens” arenos metu žiūrovai regės piramidžių ir sarkofagų fone vaikščiojančius Egipto karalius. Vėliau bus pristatyta Senosios Graikijos didybė bei romėniškoji kultūra. Bus galima gėrėtis ir paslaptingomis spalvomis tviskančiais bei nepamirštamomis melodijomis užburiančiais Rytais – samurajais, geišomis, Rytų kovos menų meistrais ir drakonais. Žiūrovai pabuvos ir Venecijos karnavale, plauks senoviniais laivais ir kovos su šėlstančia jūra. Na, o renginio kelyje bus galima sutikti ir jūreivius, lakūnus, keliautojus asketus bei pasaulio atradėjų ekspediciją.
Tarp 200 šokėjų ant scenos suksis kone 100 garsiausių muzikos, scenos bei TV žvaigždžių: akcijos globėja Nomeda Marčėnaitė, Rytis Cicinas, Alanas Chošnau, Violeta Riaubiškytė, Inga Valinskienė, Rūta Ščiogolevaitė, Aušra Kilkuvienė, Taja, Aurelija Razmarataitė, Edmundas Kučinskas, Atlanta, Jurga Šeduikytė, Rolandas Janavičius, Evelina Anusauskaitė, Aistė Pilvelytė, Andrius Rimiškis, Augustė, Sniegė, Mia, Amberlaifas ir kt. Girdėsime ir grupes „Mango”, YVA, „Bavarija”, „Delfinai”, „Skamp”, „69 danguje”, „Mokinukės”, „Sel”, „Blogos mergaitės”, „Kastaneda”, „Neo”, „Lemon Joy”, „Funky” ir t.t.
Atlikėjų ir grupių pasirodymams šokius sukūrė šešetas žymiausių šalies choreografų. Žėrinčiais kostiumais renginio dalyvius papuoš dizainerė Jolanta Rimkutė, kuriai šiemet savanoriškai talkina ir grupės YVA lyderė Natalija Zvonkė. Moteris pluša net su trisdešimčia mergaitiškų kostiumų – siuva čigoniškus sijonėlius ir palaidines bei drabužėlius kinų motyvais.
Dirbti į „Išsipildymo akcijos-2006” paramos koncertą iš Lenkijos atvyksta Artūras Szymanas, neseniai apšvietęs tokius renginius kaip „Mis pasaulis” bei Europos kino apdovanojimai. Beje, nuo 2001-ųjų šiam apšvietimo meistrui patikėti ir kasmetiniai svarbiausi per TV transliuojami Sopoto, Vudstoko ir Opolo festivaliai.
„Išsipildymo akcijos-2006” metu matysime net 40 teatralizuotų numerių, kuriuose po egzotišką praeities pasaulį koncerto dalyviai žiūrovus kvies keliauti pėstute, šokio ritmu, dviračiais, lėktuvais, automobiliais, laivais ir… laiko mašina.
Idėja gimė per vasaros karščius
Nuo ko prasideda milijonus šalies žiūrovų prie TV ekranų sutraukiančio didžiausio metų projekto mozaikos dėlionė ir kokios netikėčiausios idėjos gimsta koncerto režisierei R. Micachienei?
Atsakydama į šį klausimą, moteris pirmiausia patikino, jog šiemetiniame renginyje nesikartos nė vienas epizodas iš ankstesniųjų koncertų. Taip pat neišgirsime ir nė vienos pernykštės dainos. Na, o kalėdinio koncerto vizija, pasak režisierės, gimė dar per vasaros karščius.
„Vasaros metu kilus idėjai, ją skubėjau aptarti su koncerto kostiumų dailininke J. Rimkute. Iki šiol tęsiasi mūsų naktiniai pasisėdėjimai, o pasiruošimui dar praverstų bent pora papildomų savaičių. Bendraautore Jolanta labai didžiuojuosi – jos sukurti senovės lietuvių karių kostiumai nustebino net Anglijos karalienę. Suskaičiavome, jog šokėjams bei dainininkams sukurta ir įvairioms temoms pritaikyta apie 400 koncertinių drabužių – galbūt kai kurie žiūrovai iš pirmo žvilgsnio nepažins savo scenos numylėtinio”, – pasakojo R. Micachienė.
Režisierė taip pat džiaugėsi dirbanti ir su puikia šalies dailininke Edita Valaite. „Gal žiūrovai ir nepastebės, bet mobili scenografija yra itin sudėtinga. Specialios judančių projekcijų konstrukcijos gaminamos Lenkijoje, nes mūsų meistrai šią užduotį palaikė „nerealizuojama”.
Tiesa, kokią scenografiją pamatysime jau šį penktadienį, režisierė nepanoro prasitarti, tik užsiminė, jog nebus stabilios, kvadratinės scenos. Bus kintančios erdvės ir neįprastų formų laiptai bei kiti objektai. Jų dėka žiūrovai atsidurs egzotiškose šalyse ir mįslingose epochose.
„Aišku, koncertas nieko nepakeis vaikų iš globos namų gyvenime – šventė pasibaigs, ir jie vėl sugrįš į globos namus. Nebent vienam kitam akcijos metu pavyks atrasti tėvelius. Tačiau vaikai iš tikrųjų verti patirti bent mažą kalėdinį stebuklą. Todėl ir stengiuosi, gyvenu savo renginiu”, – sakė režisierė, kuri šiemet sau iškėlė tikslą – kad koncerto metu vaikai gautų kuo daugiau informacijos ir šio to išmoktų.
„Iš vadovėlių mokydamiesi istorijos jie negali pažinti epochos dvasios, negali įsivaizduoti, kaip atrodo istorinis Egipto ar Romos imperijos valdovų kostiumas ar šukuosena. Norėjosi, kad vaikai „atrastų” įvairių tautų ir laikmečių dievus ir deives, į kuriuos persikūnys jų numylėtos scenos žvaigždės. Jeigu keliausime į naujametę Kiniją, tegu sužinos, kodėl ten atsiranda drakonai, jei – į Japoniją, tegu sutiks neužmirštamus samurajus. Viliuosi, jog judančios senovės dievų statulos ir senovės civilizacijų papročių perteikimas bus įtaigus.”
Režisierės R. Micachienės didysis reginių vertintojas – jos šešiametis sūnus Patrikas. „Kai atlikėjai siųsdavo savo dainas perklausai, sūnus padėjo apsispręsti, kurią rinktis. Jis – geriausias totalizatorius. Nors man labai svarbu dovanoti įspūdingą reginį suaugusiems žiūrovams, tačiau pasikartosiu, jog šventė skirta vaikams. Todėl ir atsirinkau tas dainas, kurias norėtų girdėti mažieji”, – sakė moteris.
Režisierė jau daugelį metų seka panašius į „Išsipildymo akciją” renginius visame pasaulyje. Ypač ją žavi jau dešimtmetį Lenkijoje vykstantis „Didysis šventinės pagalbos orkestras”.
„Tai visiškai kitoks labdaros renginys. Projektui susivienija visos šalies televizijos ir radijo stotys. Visa šalis tą dieną „serga” – miestų gatvėse aukas renka savanoriai, vaikai suneša savo santaupas iš taupyklių. Tas šalies susivienijimas – stulbinamo grožio reiškinys”, – pasakojo režisierė.
Paklausta, kaip jaučiasi renginio išvakarėse, režisierė atsakė: „Baimę jausiu iki paskutinės renginio akimirkos. Iš patirties žinau, kad daug kuo liksiu nepatenkinta, nes visko iki galo nepavyks įgyvendinti. Bet svarbiausia, kad ir vaikai, ir TV žiūrovai patirtų kuo daugiau įspūdžių ir gerų emocijų”, – sakė R. Micachienė.