Neptūniečiai „Atletą” nugalėjo, o į „Šiaulius” neįkibo

Savaitgalį Klaipėdos „Neptūnas” sužaidė paskutines dvejas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynes šiais metais. Penktadienį neptūniečiai savo arenoje susitiko su Kauno „Atletu”, o šeštadienį išvykoje varžėsi su „Šiauliais”.

NEPTŪNAS – ATLETAS 95:87 (30:24, 19:19, 32:20, 14:24). Žaidė ir taškus pelnė: „Neptūnui” – V. Pridotkas (29 min./17 tšk.), R. Dorsejus (35/18), E. Dainys (19/5), M. Mockus (12/4), E. Ežerskis (17/3), A. Petkūnas (37/22), V. Stanevičius (20/4), M. Anisimovas (31/22); „Atletui” – M. Simonavičius (21/7), A. Čižikas (6/0), S. Tribė (32/15), V. Dapkus (35/15), L. Juknevičius (32/17), R. Trakimas (24/2), D. Soldatovas (15/10), D. Lukminas (35/21).

Kauniečių ekipa yra viena iš LKL čempionato autsaiderių. Todėl neptūniečiai, matyt, tikėjosi lengvos pergalės.

Klaipėdiečiai beveik per visą susitikimą pirmavo nesaugiu 6-10 taškų skirtumu. „Neptūnas” du kartus buvo ir solidžiau atitrūkęs: antrame kėlinyje pirmavo 41:26, o trečiame – net 81:61. Tačiau nerūpestingai gindamiesi neptūniečiai išbarstė turėtą persvarą, priversdami gerokai sunerimti savo trenerį R. Kuncaitį.

Ypač neramu buvo ketvirto kėlinio pradžioje, kada svečiai per tris minutes atsilikimą nuo aštuoniolikos taškų sumažino iki devynių (83:74). Dar po keturių minučių sporto arenos švieslentė jau rodė skaičius 89:82.

Nors „Neptūno” krepšininkai sugebėjo pergalingai baigti šias rungtynes, bet nuostolių jiems vis dėlto nepavyko išvengti. Dėl kojos traumos rungtynių nebaigė E. Dainys, o M. Anisimovui buvo prakirstas antakis.

Per susitikimą su „Atletu” po 22 taškus „Neptūnui” pelnė A. Petkūnas ir M. Anisimovas. Svečių ekipoje rezultatyviausias buvo 38 metų D. Lukminas.

Penktadienį sirgalių dėmesį atkreipė prie atsarginių „Neptūno” krepšininkų sėdėjęs aukštas žaidėjas. Tai buvo NKL čempionate rungtyniaujančios Kauno „Hermio projektų-KKM” komandos atstovas, 21-erių metų 223 cm ūgio gruzinas S. Atuašvilis. „Neptūno” klubo direktorius E. Prižgintas paneigė tikimybę, kad šis žaidėjas gali būti pakviestas rungtyniauti mūsų miesto komandoje.

ŠIAULIAI – NEPTŪNAS 101:92 (21:14, 30:33, 26:25, 24:20). Rungtyniavo ir taškus pelnė: „Šiauliams” – M. Prekevičius (17 min./10 tšk.), A. Mažutis (26/14), A. Danusevičius (18/13), M. Ruikis (15/10), A. Masiulis (19/20), R. Vaičiūnas (25/4), T. Klimavičius (17/0), A. Čepulis (25/16), D. Pakamanis (38/14); „Neptūnui” – V. Pridotkas (24/18), R. Dorsejus (38/12), M. Mockus (24/16), E. Ežerskis (13/3), A. Petkūnas (27/13), M. Kasiulevičius (16/9), V. Stanevičius (28/9), M. Anisimovas (29/12).

Komandos šį sezoną jau buvo susitikusios du kartus BBL čempionate: Šiauliuose 71:68 nugalėjo „Šiauliai”, o Klaipėdoje pergalę 82:73 šventė „Neptūnas”.

Trečiasis ekipų susitikimas prasidėjo šiauliečių spurtu 5:0. Aikštelės šeimininkai per visas rungtynes taip ir neleido nė karto „Neptūnui” pirmauti. Antrame kėlinyje šiauliečiai buvo įgiję dviženklę persvarą (36:26, 41:28), tačiau sėkmingo M. Mockaus žaidimo dėka neptūniečiai iki didžiosios pertraukos sumažino skirtumą iki keturių taškų – 51:47.

Trečiame kėlinyje buvo momentas, kai „Šiauliai” pirmavo tik 68:66. Dviejų taškų persvarą vietos krepšininkai turėjo ir likus iki ketvirto kėlinio pabaigos šiek tiek daugiau nei tris minutes (89:87). Šioje situacijoje A. Petkūnas galėjo rezultatą išlyginti, tačiau nepataikė dviejų baudos metimų.

Per paskutinę minutę „Šiaulių” krepšininkai į klaipėdiečių pražangas atsakė taikliais metimais ir iškovojo penktą pergalę LKL pirmenybėse.

„Neptūno” komandoje norėtųsi išskirti M. Mockų, sužaidusį geriausias savo rungtynes šį sezoną. Jis per 24 min. pelnė 16 taškų (dvitaškiai 3/4, tritaškiai 2/2, baudos 4/4) ir buvo antras pagal rezultatyvumą neptūniečių gretose.

Kitų savaitgalio LKL rungtynių rezultatai tokie: Vilniaus „Sakalai” – Kėdainių „Nevėžis” 88:73 (24:14, 22:19, 16:17, 26:23), Kauno „Atletas” – „Sakalai” 71:93 (20:21, 17:17, 14:27, 20:28), Kauno „Žalgiris” – Marijampolės „Sūduva” 94:85 (26:13, 30:17, 23:36, 15:19), Panevėžio „Panevėžys” – Vilniaus „Lietuvos rytas” 68:86 (17:21, 10:21, 15:22, 26:22).

Šiais susitikimais baigėsi LKL čempionato pirmasis ratas. „Neptūno” krepšininkai po šio etapo varžybų įsikūrė turnyrinės lentelės viduryje.

„Neptūno” krepšininkai šiais metais žais dar vienerias rungtynes. Rytoj jie namie susitiks su Rygos „Barons” komanda. Tai bus BBL čempionato rungtynės. Jos abiem komandoms turės didelės reikšmės pasiskirstant galutines vietas A grupėje.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , .