“Žalgiris” antrą kartą nusileido Trevizo ekipai

Kauno krepšininkai beveik prarado viltis patekti į Eurolygos TOP-16 varžybas

Kaunietiškame Eurolygos fronte – nieko naujo: „Žalgiris” patyrė šeštąją nesėkmę iš eilės, 76:86 nusileidęs Trevizo „Benetton” (Italija) ir liko C grupės dugne.

Pirmojo rato dvikovą taip pat laimėjo „Benetton” – 95:82.

Mačo lūžį lėmė svečių tritaškiai

Vakar per pirmąją rungtynių dalį nei „Žalgiriui”, nei „Benetton” nepavyko įgyti didesnės nei keturių taškų persvaros.

Kauniečiai po Kirko Penio tritaškio buvo išsiveržę į priekį 17:14, tačiau savo neužtikrinta gynyba leido varžovams pasivyti ir pralenkti – 20:21. Antrajame kėlinyje Trevizo ekipai pavyko surengti dvi rezultatyvias atakas be atsako – 28:24, bet netrukus tikslą pasiekė du tolimi K.Penio metimai – ir vėl pirmavo „Žalgiris” 30:28. Žalgiriečiai sėkmingiau kovojo dėl kamuolio (19:11), Italijos atstovai buvo gerokai pranašesni dvitaškių taiklumu (atitinkamai 73 ir 57 proc.).

Permainingai susiklostė ir trečiasis kėlinys – 45:41, 45:49, 53:54. Iki jo pabaigos likus daugiau nei dviem minutėms, „Benetton” atsiplėšė 64:57. Šiuo momentu tritaškius pelnė Andželas Džiljis ir Markas Mordentė, o žalgiriečių snaiperis K.Penis susižeidė pėdą ir buvo priverstas palikti aikštę.

„Žalgiris” priartėjo baigiantis ketvirtajam kėliniui – 76:73, bet Trevizo komanda atsikirto įprastu koziriu – tritaškiais (A.Džiljis – 79:73, Nikolas Zisis – 82:74).

„Kovai atidavėme visas jėgas, tačiau sunkiausiais momentais komandai trūko patyrusių žaidėjų”, – po rungtynių sakė žalgirietis J.Mačiulis.

„Šią pergalę skiriame Kęstučiui Kemzūrai. Kaunas – mano kolegos namai, todėl norėjome jį nudžiuginti”, – patenkintas sėkme teigė „Benetton” strategas Deividas Blatas.

Ką liudija statistika

„Žalgiris” – „Benetton” 76:86 (22:21, 20:20, 20:27, 14:18).

Taškus pelnė: „Žalgiriui” – T.Berdas 15 (9 atkovoti kamuoliai), J.Mačiulis 14 (6 atkovoti kamuoliai), K.Penis 12, M.Mačadas 9, V.Štimacas 8 (7 atkovoti kamuoliai), V.Ginevičius ir D.Šilinskis – po 6, M.Kalnietis 4, V.Jasikevičius – 2; „Benetton” – M.Goris 20, N.Zisis ir A.Džiljis po 16, M.Soranja 9, J.Berdas 8, T.Laidėjus ir B.Smitas po 6, M.Mordentė 5.

Komandų taiklumas: dvitaškių – 23/29 (59 proc.) ir 24/39 (61 proc.), tritaškių – 6/22 (27) ir 9/17 (53), baudų – 12/24 (50) ir 11/19 (58). Atkovota kamuolių – 33 ir 25, perimta – 7 ir 9. Rezultatyvūs perdavimai – 14 ir 20. Klaidos – 9 ir 7.

„Aris” laimėjo svečiuose

C grupėje dvejos rungtynės buvo sužaistos trečiadienį.

Stambule (Turkija) Salonikų „Aris T.T. Bank” (Graikija) 86:80 (23:19, 16:20, 23:17, 24:24) nugalėjo vietos „Fenerbahce-Ulker”.

„Aris” legionierius Simonas Serapinas per 16 minučių pelnė 4 taškus (1/1 dvitaškio, 0/2 tritaškių, 2/3 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei kartą prasižengė. Daugiausia taškų nugalėtojams pelnė Maiklas Vilkinsonas – 24. Stambulo klubui 22 taškus pelnė Ibrahimas Kutluajus.

Maskvos CSKA (Rusija) įsirašė septintąją pergalę, 82:72 (28:7, 25:25, 18:19, 11:21) nugalėjęs Neapolio „Eldo Basket” (Italija). Nugalėtojų gretose vėl rezultatyviausias buvo Matjažas Smodišas, įmetęs 18 taškų. Neapolio ekipai 15 taškų pelnė Taironas Elisas.

A grupėje kovojo lyderiai

A grupės lyderių dvikovą Vitorijos „TAU Ceramica” (Ispanija) klubas namuose 89:74 (19:20, 19:19, 26:18, 25:17) nugalėjo be Arvydo Macijausko rungtyniaujančią Pirėjo „Olympiakos” (Graikija) komandą ir, iškovojęs septintąją pergalę, tapo vienvaldžiu grupės lyderiu.

Serkanas Erdoganas prie pergalės prisidėjo 24 taškais, Igoris Rakočevičius – 23. Graikų klubui po 20 taškų pelnė Džeimsas Penas ir Aleksas Akeris.

Antrąją pergalę iškovojo šį sezoną buksuojanti Bolonijos „Climamio” (Italija), 83:71 (15:18, 19:13, 21:18, 28:22) palaužusi triskart laimėjusį Le Mano „Sarthe” (Prancūzija). Tajusas Ednis ir Deividas Bliutentalis įmetė po 20 taškų. „Sarthe” ekipoje pasižymėjo 18 taškų surinkęs Viljamas Gregoris.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .