Siūloma ryte ir dieną neleisti reklamuoti stipriųjų alkoholinių gėrimų

Ministrų kabinetas pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis patikslinama alkoholio reklamos, ekonominių sankcijų taikymo, alkoholinių gėrimų pardavimo nepilnamečiams, alkoholio produktų gamybos ir prekybos licencijų išdavimo ir panaikinimo tvarka, taip pat kai kurios įstatyme vartojamos sąvokos. Įstatymo pataisų projektas teikiamas Seimui.

Siūloma griežtinti nuostatas dėl alkoholio reklamos transliavimo per radiją ir televiziją. Projekte siūloma drausti alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas viršija 22 procentus, reklamą per radiją ir televiziją nuo 6 val. iki 22.30 val. Šiuo metu stipriųjų alkoholinių gėrimų reklama draudžiama nuo 15 val. iki 22.30 val.

Alkoholio kontrolės įstatymą siūloma papildyti nuostata, suteikiančia teisę teismams už padarytus pažeidimus skirti mažesnes negu įstatyme nustatytos minimalias pinigines baudas. Taip pat siūloma švelninti ekonomines sankcijas, kad jos atitiktų padaryto pažeidimo pobūdį ir mastą. Pavyzdžiui, už Lietuvoje nustatytų saugos ir kokybės reikalavimų neatitinkančių alkoholio produktų gamybą ir pardavimą, už alkoholio produktų gaminimą, pardavimą, laikymą, gabenimą, neturint atitinkamos šios veiklos licencijos, už licencijoje neįrašytų alkoholio produktų pardavimą, laikymą, gabenimą ir pan. nustatyta maksimali bauda sumažinama nuo 80 000 Lt iki 50 000 Lt, nuo penkerių iki dvejų metų sutrumpinamas terminas, per kurį padarytas pažeidimas (t. y. prekyba alkoholiniais gėrimais įstatyme draudžiamose vietose, alkoholinių gėrimų pardavimo skatinimo ir alkoholio reklamos ribojimų nesilaikymas) laikomas pakartotiniu. Tačiau įstatymo projekte nekeičiamos šiuo metu galiojančios nuostatos, kuriose nustatytas licencijų galiojimo panaikinimas visam laikui už nelegalią veiklą, t. y. už alkoholio produktų kontrabandą, falsifikuotų alkoholio produktų ir alkoholinių gėrimų be banderolių pardavimą, laikymą ir gabenimą.

Siūloma griežčiau bausti už alkoholinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams ir ilginti terminą, per kurį padarytas pažeidimas laikomas pakartotiniu, – dabar galiojantis vienerių metų terminas būtų pakeistas į trejų metų terminą.

Taip pat siūloma nuo 1 000 iki 50 000 litų baudomis bausti įmones, ne pagal paskirtį panaudojusias gamybos, techninėms ir kitoms reikmėms įsigytą etilo alkoholį, ir įmones, nesilaikančias savivaldybių tarybų nustatytų prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimų ar draudimo švenčių ir masinių renginių dienomis.

Be to, įstatymo projekte papildomos nuostatos, susijusios su licencijų gaminti alkoholio produktus ir verstis didmenine ar mažmenine prekyba jais išdavimu ir panaikinimu. Tokios licencijos penkerius metus neišduodamos įmonėms, kurių steigėjai ar administracijos vadovai yra (buvo) steigėjai ar administracijos vadovai įmonių, kuriose nustatyta atvejų, kai neturint nustatyta tvarka išduotos licencijos buvo gaminami, parduodami ir (ar) laikomi, gabenami alkoholio produktai. Licencijų gaminti alkoholio produktus galiojimas panaikinamas ir nauja licencija neišduodama penkerius metus, jeigu įmonė realizuoja, laiko ar gabena į licenciją neįrašytus alkoholio produktus, neturi šių produktų įsigijimo dokumentų, realizuoja, laiko ar gabena namų gamybos alkoholinius gėrimus ir kt.

Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektas parengtas įgyvendinant Vyriausybės 2006–2008 metų programos įgyvendinimo priemones, atsižvelgiant į Europos Komisijos pasiūlymus, Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtą dėl Tabako kontrolės įstatymo kai kurių nuostatų prieštaravimo Konstitucijai, į verslo struktūrų skundus ir teisme nagrinėjamų bylų praktiką. Projektą parengė ūkio ministro įsakymu iš valstybės institucijų ir asocijuotų verslo struktūrų atstovų sudaryta darbo grupė.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Siūloma ryte ir dieną neleisti reklamuoti stipriųjų alkoholinių gėrimų"

  1. vytautaska

    Tai vadinama „paukštuko” padėjimu. Vyriausybė „atliko” dar vieną „darbą” pagal paragrafą „Kova su alkoholizmu”.
    Vaikai liurbina „cool” kažkokius 5% „bealkoholinius limonadus”. Taip jie pratinami gerti stipresnius ir bet ką, pagaliau. Todėl silpnesnius gėrimus galima reklamuoti dieną-naktį.
    Cool – vyriausybė.

  2. rihanna

    hi! 😳 😉 😛 🙁 😮 😯

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.