Pirkinys iš bendražygio – patraukliausias

Šiaulių rajoną valdantys valstiečiai liaudininkai prieš rinkimus skuba iš partijos vicepirmininko įsigyti pastatą bibliotekai. 885 tūkst. litų vertės sandoris opozicijai kvepia paslauga milijonieriui.

Šiaulių rajono savivaldybės taryba valdančiųjų valstiečių liaudininkų ir socialliberalų balsais pasiekė, kad biblioteka Kuršėnuose būtų įkurta iš politiko Ramūno Karbauskio perkamame pastate.

Opozicija piktinasi, kad Valstiečių liaudininkų sąjungos (VLS) vicepirmininko kišenę papildysiančius 885 tūkst. litų valdantieji skuba rezervuoti kitų metų biudžete. Pats Karbauskis tikina, kad sudarydamas sandorį su savivaldybe jis elgiasi labdaringai, nes pastato vertė didesnė.

Pasigedo padorumo

Po ilgokai trunkančių pastato centrinei bibliotekai paieškų savivaldybės taryba užpraeitame posėdyje palaimino siūlymą neskelbiamų derybų būdu už 885 tūkst. litų įsigyti buvusią universalinę parduotuvę Kuršėnų centre. Pastatas priklauso „Agrokoncernui“, o jo akcininkas yra Karbauskis.

Konservatorius Jonas Novogreckis mano, kad Šiaulių rajono valstiečiai liaudininkai pasielgė neetiškai. „Padorumo pritrūko. Svarstant tokį klausimą jiems bent jau derėjo susilaikyti“, – teigė opozicijos atstovas.

Be to, jam pikta, kad savivaldybė apmokėjo privačios įmonės turto vertinimo išlaidas. O štai Karbauskis yra įsitikinęs, kad savivaldybė, pasirūpinusi turto vertinimu, apsisaugojo nuo galimų spekuliacijų.

Rajono meras VLS narys Raimundas Jakutis įsitikinęs, kad kritika paremta tik politinėmis antipatijomis: „Rodo nesveikus principus. Didžiausia bėda, pamanyk, kad perkame iš „valstiečio“. Jokia ekonominė nauda nesvarbu“.

Spės iki rinkimų

Opoziciją labiausiai erzina tai, kad beveik milijonas litų bus paimta iš kitų metų biudžeto. Jei po rinkimų valdžia keisis, finansiniai įsipareigojimai guls ant kitų pečių.

Meras Jakutis neslėpė siekiantis padėti pamatus bibliotekai įkurti, kol yra valdžioje. Pasak jo, dabartinė valdžia dar turėtų spėti patvirtinti šį sandorį. Kai Seime bus patvirtinti valstybės ir savivaldybių biudžetai, per porą mėnesių savo biudžetą turės palaiminti Šiaulių rajono savivaldybė.

Meras įsitikinęs, kad opozicijos kritika paremta pavydu: „Jei rinkimai artėja, nieko nereikia daryti? Jie veltui viliasi, kad ateis į valdžią. Jie įpratę tūpčioti, o mes darome drąsius žingsnius. Todėl juos ima pasiutimas“.

Tačiau net įsigijusi pastatą savivaldybė negalės iš karto įkurdinti jame bibliotekos, mat neaišku, kiek lėšų prireiks remontui. Pasak konservatoriaus, posėdyje nuskambėjo ir 2 mln. litų, ir 3 mln. litų sumos. „Naują pastatą, ko gero, būtų pigiau pastatyti“, – mano jis.

Labdaros dalytojas

Meras Jakutis į tokius oponentų tvirtinimus atšovė, kad taip svarstyti gali tik neišmanėliai, kurie „neturi smegenų“. Jis aiškino, kad didelio remonto pastatui nereikia, jam esą pakaks iš Kultūros ministerijos specialios programos numatytų 700 tūkst. litų. Pastatą, anot jo, pirkti verta, nes 1100 kvadratinių metrų patalpos Kuršėnuose esą kainuotų brangiau, negu jį parduoda eksparlamentaras Karbauskis. Jakučio tvirtinimu, vienas kvadratinis metras vertinamas 1000-1200 litų, tad buvusi universalinė parduotuvė iš tiesų verta daugiau nei milijono litų. „Komercininkai norėjo iš Ramūno pirkti, bet jis parodė gerą širdį – nutarė parduoti mums už mažesnę kainą“, – bendražygį gyrė Jakutis.

Tą patį LŽ tvirtino ir Karbauskis: „Už tokį pastatą miesto centre galėčiau gauti kur kas daugiau, bet pinigai man nėra tokie svarbūs“.

Tačiau konservatorius Novogreckis tikino, esą Karbauskis mėgsta apsimesti geradariu. Jis prisiminė, kad prieš keletą metų „valstietis“ skelbėsi dovanojąs pastatą Šiaulių rajono jaunimui. „Kai buvau seniūnas, viešai spausdavo mane remontuoti pastatą. Atsakydavau, kad tegul tik parodo dovanojimo aktą. Vis žadėjęs dokumento taip ir neatnešė“, – prisiminė jis. Karbauskis LŽ sakė, kad jo dovana buvo leidimas Jaunimo centrui nemokamai naudotis patalpomis.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.